Priemer predných reproduktorov

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
hroch
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 23, 2005 20:40
Bydliště: Žiar nad Hronom

Priemer predných reproduktorov

Příspěvek od hroch »

Chcem si v predu vymeniť reproduktory, lebo tie pôvodné my nejako nesedia (made in China). Mal som už raz dole tapacir ale zabudol som si zmerať priemer otvoru. Neviete nahodou aká je tam ďúra? Ušetrili by ste mi tým robotu. Vďaka za radu
Kalos hatchback 1.2, LPG červená 73L 105000km
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Skús pozrieť v servisnú príručku, možno to tam je - http://chevy.mrmax.dp.ua/EN/documents/K ... kalos.html
Inak neviem, ale tiež by ma to zaujímalo.
zajko
Příspěvky: 9
Registrován: pát bře 24, 2006 08:38
Bydliště: Humenne

Příspěvek od zajko »

Predne reproduktory maju rozmer 13cm, ja si idem tiez montovat nove reproduktory do dveri aj do zadu. 8) :lol:
Chevrolet AVEO
ax
Příspěvky: 66
Registrován: ned dub 02, 2006 08:39
Bydliště: bratislava

Příspěvek od ax »

ahoj
Poradte chcem aj ja vymenit reproduktory predne,ale neviem ake by pasovali,rozmer -hlbka-vykon-kvalita,a trebars tip na konkretne repra..
Mam autoradio klasiku Blaupunkt seria myslim Lausanne.
Toto som nasiel o reproduktoroch len najst k tomu co odporucaju vyrobok :)
http://www.auto.sk/autohifi/index.php?page=dobry_zvuk
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

ax píše:ahoj
Poradte chcem aj ja vymenit reproduktory predne,ale neviem ake by pasovali,rozmer -hlbka-vykon-kvalita,a trebars tip na konkretne repra..
Mam autoradio klasiku Blaupunkt seria myslim Lausanne.
Toto som nasiel o reproduktoroch len najst k tomu co odporucaju vyrobok :)
http://www.auto.sk/autohifi/index.php?page=dobry_zvuk
ked to chces bez zosiku tak dopredu by som dal komponetne HERTZ DSK 130. pokial planujes zosik tak HERTZ ESK 130. ja mam tie esk sice v lanose ale velky rozdiel asi nebude ;)

EDIT:
https://www.chevroletclub.cz//viewtopic.php?t=4973 citaj priblizne v strede taky dlhy prispevok od eMka . presny vypocet pre lanos, a kalos bude to iste ;)
ax
Příspěvky: 66
Registrován: ned dub 02, 2006 08:39
Bydliště: bratislava

Příspěvek od ax »

Dik,DSK130 zaujimave repra a dobra cena,cital som na ne chvalu ,dam na tvoju skusenost,len nech pasuju,este raz dik.
ax
Příspěvky: 66
Registrován: ned dub 02, 2006 08:39
Bydliště: bratislava

Příspěvek od ax »

Tak som si ich kupil DSK 130 mali zlavu 1990,- sk.a dnes aj namontoval ,mal som sice problem do tej pripravy co tam bola z tvrdej umelej hmoty jednoducho nepasovali otvor je mensi /cina/ ,a prec som ju nechcel dat mala podlozku a bola relativne idealna a tvrda na stuzenie otvoru ,tak som musel z nej zbrusit az kym mi ten hertz nevosiel dnu,vysilikonoval vsetko dokola a namontoval vyskovy reproduktor.
Zvuk ktory vychadza z reproduktorov je minimalne 4x lepsi , priestorvy a nic neduni a vysky tiez robia svoje,good change..

Obrázek
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

len nech sluzia. urcite dobra volba HERTZ :)
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Tak ja som si to prešla.... samozrejme tomu nerozumiem nič.
Poradte aj mne niečo. Ja nechcem nič extra ... mne stačí, ked to hrá .... ale neznášam to brnenie basov. Synátor mi už basy ubral na minimum, ale stále to počujem hrčať.
Ja chcem len vymeniť predné reproduktory ... tie papierové kus za kus nejakých lepších. Ale nemám ani šajnu kde začať.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

LIFELIKE píše:Tak ja som si to prešla.... samozrejme tomu nerozumiem nič.
Poradte aj mne niečo. Ja nechcem nič extra ... mne stačí, ked to hrá .... ale neznášam to brnenie basov. Synátor mi už basy ubral na minimum, ale stále to počujem hrčať.
Ja chcem len vymeniť predné reproduktory ... tie papierové kus za kus nejakých lepších. Ale nemám ani šajnu kde začať.
HERTZ DSK 130
http://www.autoradia.sk/product_info.ph ... e38684461e
1990 SK
ax
Příspěvky: 66
Registrován: ned dub 02, 2006 08:39
Bydliště: bratislava

Příspěvek od ax »

[quote="LIFELIKE"]
tieto hertze nie su extra dum dum,na posluch su vsak naozaj dobre a nielen cd ale aj radio je naozaj pocuvatelne,a v hudbe je pocut zvuky co v povodnych reprach boli nepocutelne,jednoducho zvukova kultura je uz v nich.
ta cena 1990 sk tam myslim uz neplati akcia bola do konca aprila ale niekde som videl tieto za 2 000,a instalacia tiez je asi horsia nejde to len tak vymenit kus za kus.
ale mozes skusit aj ine mozno ked kupis nejake do 1500 alebo do 1000 tak to bude lepsie ako co tam je.
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

ax píše:
LIFELIKE píše: tieto hertze nie su extra dum dum,na posluch su vsak naozaj dobre a nielen cd ale aj radio je naozaj pocuvatelne,a v hudbe je pocut zvuky co v povodnych reprach boli nepocutelne,jednoducho zvukova kultura je uz v nich.
ta cena 1990 sk tam myslim uz neplati akcia bola do konca aprila ale niekde som videl tieto za 2 000,a instalacia tiez je asi horsia nejde to len tak vymenit kus za kus.
ale mozes skusit aj ine mozno ked kupis nejake do 1500 alebo do 1000 tak to bude lepsie ako co tam je.
hehem jedina problemova instalacia je, ze si musis vyrezat taky kruzok podla predlohy na krabici, lebo to nepasuje do povodnych daewoo drziakov. :lol: :lol: :lol:


ja som rozoberal dvere 1. pri montazi tych repro, a cele to trvalo asi 1 hodinu
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Vdaka za rady ...niečo sa budem snažiť v tom podniknúť v najbližšej dobe. A montáž??? Ja si myslím, že treba dať ľudom zarobiť. Tak to dám niekomu urobiť, kto je šikovnejší ako ja ...... myslím, že mám už dosť veľkého syna na to. Včera sme rozoberali tému "aké repro" a myslím, že on vie aké ...
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
PETER CERHIT
Příspěvky: 26
Registrován: ned lis 06, 2005 18:21
Bydliště: HUMENNE

priemer reproduktorov v predných dverách

Příspěvek od PETER CERHIT »

Tak ja som montoval pred pár dňami nové repro do predných dverí a zistil som ze priemer orig. reproduktorov v mojom kalose je 10 cm. Ja som kupil sice 13 cm ale musel som s originalneho drziaka dosť zbrúsit ,lebo tam nechceli vojst. Ale nakuniec sú tam komponenty magnat s výškačmi a zvuk je o 60 % lepsí ako pri originálnych.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“