reznoucí přední brzdy

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

reznoucí přední brzdy

Příspěvek od marianH »

Ahoj všichni.

Máte někdo zkušenosti se zasekáváním předních brzd?

Děje se to v důsledku zrzi která se tvoří na pohyblivém tělese brzdy v prostoru mezi dvěma těsněními brzdového pístu. Ta následně poškozuje povrch pístu a ten začne také reznout na místech kde je poškozeno cementování. Po delším stání vozu a pak po sešlápnutí brzdy se tato nevrátí úplně do výchozí polohy a neustále přibrzďuje.

Kolo se nebezpečně zahřívá, stoupá spotřeba a vúz je citelně líný.

Jako dočasné řešení na dojezd zatím vždy pomohlo rozhýbat brzdu několikanásobným zpětným zatlačením pístu , po dojezdu co nejdříve úplně vyčistit hydraulický mechanismus předních brzd.

Jako dlouhodobé řešení vidím jen výměnu hydrauliky.
Mám v tom ale nejasnosti a prosím vás o radu.

Lze někde objednat kompletní přední brzdu? Autodíly Krč mají v ceníku v nabídce pouze pístek a obě těsnění, ne těleso brzdy (válec pístu). Nebo nelze sehnat těleso brzdy (válec) a musím s tím do servisu?

Je možné rezavění brzd nějakým způsobem předcházet? Třeba častější výměnou kapaliny, nebo nějakým přípravkem do ní? Nebo to jde věkem, agresivitou solí z posypů a musím se s tím smířit a opravovat?

Děkuji za případné odpovědi

Marián
Reklama
 

tomino
Příspěvky: 19
Registrován: úte bře 29, 2005 22:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomino »

to iste sa mi stalo tiež.

Ak si trochu mechanicky zdatný a máš jednoho pomocníka tak to nie je problem urobit. Najprv si asi kup ten valček, alebo aspon gumicky. potom zloz brzdu a neaky tvoj kamarat nech ti slapne opatrne na brzdu. treba davat pozor aby valcek isiel rovno aby sa ti nespriecil. Potom ked vytlacite ten valcek da sa ak nieje moc hrdzavy obrusit, ale pozor zober si velmi jemny smirgel, aby si neposkodil povrch a neposkriabal valcek lebo by mohol byt netesny. takto opraveny valcek ti vydrzi tak 2 az 3 roky a potom to budes musiet bud urobit znova laebo vymenit. potom sa povenuj aj strmenu brzdy lebo tam je tiez hrdza a tiez to obrushlavne medzi vonkajsou prachovkou a vnutornym gumenym okruzkom. Potom nasad gumenny okruzok a na valcek prachoku (to je ta vonkajsia gumicka) najlepsie na koniec nie do drazky , potom nasad tu prachovku do strmena a zasun valcek dnu, ta prachovka sa zasunie do drazky. Pre lepsie zasunutie to potri vsetko brzdovkou nie niecim inym lebo by to mohlo robit neplechu. Toto funguje prakticky na vsetkych autach, uz som to robil na viacerych co mali taketo problemy a minimalne 3 roky to vzdy vydrzalo. ak mas este nejake otazky poslin mi mail
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Příspěvek od soooc »

Doporucuju ty brzdy vymenit komplet. Me osobne se jednou zaseklo leve predni kolo, sel jsem do nekontrolovatelneho smyku a jeste ze nic nejelo doproti. Mel jsem 3 krat obrusovane kotouce. Vymena brzd stala asi 6 tisic.

Doporucuju neriskovat.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

u Tica je to naprosto běžný problém auta někdy přijedou i s úplně roztavenou poklicí a oprava spočívá vždy ve výměně brzdového pístku včetně těsnění a ochrané manžety přesně to co prodávají v krči jako sadu vetšinou je to tak na dva roky dobrý když se jezdí málo kolem 5 000 za rok a nebo dýl když se jezdí víc ;)
Uživatelský avatar
SNB-RIDER
Příspěvky: 35
Registrován: ned kvě 01, 2005 21:26
Bydliště: Litvínov (CZ)

Příspěvek od SNB-RIDER »

ha... klasika... to take znam (zahrivajici se predni kola)... ja to ednou cistil ty valecky a podruhe jsem menil cele valecky,kotouce,desticky a obrousil komplet trmeny... urcite to porad funguje... :D
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Me pomohla vymena desticek ( stary byly sjety ze 2/3 ) a pistek zacal pracovat v jine pozici a prestal drhnout.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo ale to je jen na chvíli a já si to v práci nemůžu dovolit když si to uděláš doma tak je to tvoje věc že to za pár týdnů přestane chodit :cry:
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

petrm píše:Jo ale to je jen na chvíli a já si to v práci nemůžu dovolit
To samozrejme chapu, ale me to vydrzi par let :D
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „TICO“