GPS riešenie k notebooku

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

GPS riešenie k notebooku

Příspěvek od mipo »

Budúci týždeň mi príde nový notebook a tak začínam hľadať GPS riešenie.
Ak sa v tom trochu vyznáte (Dream alebo niekto) prosím poraďte mi:
1. Aký GPS snímač kúpiť? Neviem či Bluetooth alebo USB. USB ma láka tým, že sa nemusí byť pripojený k štáve, stačí iba k notebooku. Bluetooth zase potrebuje napájanie zo zapaľovača, z ktorého už bude napájaný notebook:-(
2. Aký navigačný software? Všade čítam, že TomTom je najlepší pre PDA, je tak dobrý aj pre notebooky? Zároveň mi záleiží na cene tohto software. Ak teda existuje niečo podobné ako TomTom za menej peňazí (vyžadujem hlasovú navigáciu, prefektné mapy pre SR, ČR a D), nebudem sa tomu brániť.
3. Máte niekto skúsenosti s GPS riešením pre Linux?

Vopred vďaka za odpovede. Jediná moja skúsenosť s GPS navigáciou bola, keď mi ju Topol ukazoval na zraze v Piešťanoch.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ja pripravuju mensi infoweb o teto problematice, ale kdyz se mrknes na www.ce4you.cz tak to je podle me asi nej web co existuje pro navigaci, GPS atd.. 8)

mapy TOMTOM ti pujdou i na notas, gps si kup BT, lepsi nez nekde tahat kabely ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

milosh píše:mapy TOMTOM ti pujdou i na notas
Ses si jistej? Koukal sem na TOM TOM a podle jejich stranek podporuji jen PDA a mobily.
milosh píše:gps si kup BT, lepsi nez nekde tahat kabely ;)
K notasu bych si radsi koupil dratenou GPSku. Prece jen notas je uz dost velika vec, takze ten USB kablik k nemu v pohode vleze. A mas pak i GPSku napajenou z notasu.
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Bluetooth napájení nepotřebuje, vydrží víc jak 20 hodin na svoji baterku. Takže GPSku s čipem Sirf III (třeba tady). Já mám starší na USB port, je méně citlivá, ale zase stála půlku co ta BT.

TomTom na notebook není, používám MapFactor. Má slušný mapový podklady, bohužel hlasová navigace nic moc, párkrát se mně stalo, že mně posílala na T-křižovatce rovně do pole :( . V nejhorším se nechá jet i podle InfoMapy.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Docent píše:TomTom na notebook není, používám MapFactor. Má slušný mapový podklady, bohužel hlasová navigace nic moc, párkrát se mně stalo, že mně posílala na T-křižovatce rovně do pole :( . V nejhorším se nechá jet i podle InfoMapy.
O MapFactor-e som už čítal. Zaujímalo by ma ako sú na tom mapy SR, máte niekto skúsenosť? Ako často chybuje hlasová navigácia?
InfoMapy sú aké? Ich stránka ma príliš nepresvedčila.

Máte nejaké tipy, kde kúpiť GPS prijímače za najlepšie ceny?
Vďaka.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

milosh píše:Ja pripravuju mensi infoweb o teto problematice, ale kdyz se mrknes na www.ce4you.cz tak to je podle me asi nej web co existuje pro navigaci, GPS atd.. 8)

mapy TOMTOM ti pujdou i na notas, gps si kup BT, lepsi nez nekde tahat kabely ;)
ja to resil, zatim jedine reseni na velke windows je asi Infomapa nebo Route 66. Routovatelny SW skoro neni s ceskymi mapami. Ja mam osobne velky ntbk a tabletPC Acer113 (cca 1kg) na ktery jsem to chtel. Tak jako tak jsem musel Tomtom 5.02 nainstalovat na PDA. Jinak jeste Tomtom beha na Symbianu ( asi nejlepe)
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

GPS

Příspěvek od voyo »

kup si poriadnu mapu a usetris ;)

raz som pozeral niekde na pro7 taky test.
1.auto - aktivne GPS - teda co sa riadilo aj dakymi snimacmi, ktore su pozdlz ciest a hlasia aktualne zapchy, neprejazdne cesty, atd..
2.auto - klasicke GPS
3.auto - mapa

skuste si tipnut, kto prisiel do ciela prvy druhy treti ;)


na prvom mieste skoncili zhodne 1 a 3 auto (3 auto prislo asi 15 sekund po 1)
2 auto prislo asi 2 hodiny po nich ;)
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

mipo píše:O MapFactor-e som už čítal. Zaujímalo by ma ako sú na tom mapy SR, máte niekto skúsenosť? Ako často chybuje hlasová navigácia?
InfoMapy sú aké? Ich stránka ma príliš nepresvedčila.
Pokud jedeš na sraz, tak ti můžu mapu Slovenska na MapFactoru předvést. Chybovost hlasové navigace - těžko říct, stalo se mně 3x na T- křižovatce, že mne to posílalo rovně místo doprava, 1x (v Radotíně) mne to posílalo přímo na opačnou stranu. Psal jsem jim to jako chybu, teď je nějaký opravný patch z března, údajně tam některé tyhle chyby mají být odstraněny.

InfoMapa není navigační software, dá se to použít jako nouzovka, protože máš na mapě barevně vyznačenou trasu a GPSka ti ukazuje, kde jsi, chce to prostě před každou křižovatkou juknout na mapu. Bohužel mapový podklad je mnohem nepřesnější než u MapFactoru (přitom je InfoMapa několikanásobně dražší), často mně to ukazovalo, že jedu po vsi někde přes zahrady, silnice byla namalována jinde...
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Docent píše:Pokud jedeš na sraz, tak ti můžu mapu Slovenska na MapFactoru předvést. Chybovost hlasové navigace - těžko říct, stalo se mně 3x na T- křižovatce, že mne to posílalo rovně místo doprava, 1x (v Radotíně) mne to posílalo přímo na opačnou stranu. Psal jsem jim to jako chybu, teď je nějaký opravný patch z března, údajně tam některé tyhle chyby mají být odstraněny.
Na zraz samozrejme idem. Bol by som rád, ak by si mi to tam ukázal v plnej kráse:-) Ak sa môžem spýtať, koľko vychádza MapFactor s podrobnejšou mapou ČR/SR a mapu Európy? Pozeral som ich stránka, ale neveim, ktorú verziu si vybrať.
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Ta moje GPSka k notebooku je Navilock NL-202U (nechá se koupit cca za 1700,- Kč), ostatní máš v SZ.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Brainman píše: ja to resil, zatim jedine reseni na velke windows je asi Infomapa nebo Route 66. Routovatelny SW skoro neni s ceskymi mapami.
Route 66 je dobry jeste pro Cechy, ale pokud vim, tak aktualni verze (2005) pro PC nema Slovensko (ani Polsko, Madarsko...) a nejsem si jistej, jestli se k ni tyhle mapy daji dokoupit. Slovensko je jen v Route 7, ktery je ale jen pro PDA a telefony.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Re: GPS

Příspěvek od PavelZ »

voyo píše: 1.auto - aktivne GPS - teda co sa riadilo aj dakymi snimacmi, ktore su pozdlz ciest a hlasia aktualne zapchy, neprejazdne cesty, atd..
To je asi idealni volba. GPSka prijima informace o problemech z vysilani rozhlasu. Jsou pridany do RDS informaci. Neni problem koupit si takovouhle GPSku pripojitelnou k pocitaci nebo k PDA. Napr. tahle:
http://mobile.itek.cz/k_141-GPS-navigac ... er-PDA-RDS
Problem je v tom, ze u nas tohle zatim bezi jako experimentalni projekt CVUT a nejakeho ministerstva (nejspis dopravy :)), takze to v Cechach jeste neni moc prakticky pouzitelne. Ale na zapad od nas uz to podle vseho docela funguje, takze vzhledem k cene bych mozna uz koupil GPSku, ktera to podporuje.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Tak voľba nakoniec padla na Bluetooth GPS prijímač. Viete odporučiť, kde sú najlepšie ceny? Je jedno či v ČR, alebo v SR.
Software bude na 99% Mapfactor.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

jednoznacne ted vem nokia co prodava EUROTEl .. ja mam itec BT339 (navilock bt338) V TE DOBE BYLI NEJ..te je nej ta nokia ld ..za 2300 nema konkiuenci . nic lepsiho nrez tyhle 3 nejsou..
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

Tomtom na ntb jde pres pocketpc emulator ,ale zatim to mame v plenkach..je tak malo reseni..asi ten mapfactor je nejpouzitelnejsi,ikdyz naviagace a ntb moc k sobe nejdou..ac je to s podivem
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Odpovědět

Zpět na „POKEC“