Folie

Moderátor: Blue Lanos

Jirka Plzen
Příspěvky: 23
Registrován: pon bře 27, 2006 08:56

Folie

Příspěvek od Jirka Plzen »

Máte někdo zkušenosti s foliemi na skla ohledně kvality,ceny,vlastním nalepováním,trvanlivostí? Myslím folie tmavé popř.zrcadlové! Slyšel jsem,že po nalepení na zadní sklo pak při případ.sundavání se sundá i výhřívání skla?! Nechci to lepit na Espero,ale syn by to rád použil na Fiat Ulysse,což je vlastně MPV vozidlo. Díky předem za každou zkušenost a radu!
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

"vlastni nalepovani" by som asi nedoporucoval, jednak kvoli atestu, jednak kvoli bublinam... a to s tym vyhrievanim sa moze stat
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Na svym predchozim voze jsem je mel , ukazka zde : https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=6262

uz jsem ho s nima koupil) a bylo to super. Mel jsem hodne cerny , dovnitr nebylo vubec videt, v lete vynikajici. Na stk jsem nikdy nemel problemy, vlastne je to ani nezajimalo jestli to ma nejakou homologaci. Videl jsem par borcu co si to lepili sami a vysledek byl hroznej. Nalepili to primo v aute na okno jak to slo. Profik to okno z dveri vynda a polepi cele.
Naposledy upravil(a) conpet dne stř črc 05, 2006 21:05, celkem upraveno 2 x.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
jaroslav 1
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 20, 2005 15:25
Bydliště: turany 03853

Příspěvek od jaroslav 1 »

Zdravim.Ja mam folie na mojom druhom aute a daval som si torobit firme.spociatku som rozmyslal o samonalepeni ale po rozhovore z pracovnikom servisu som od toho upustil.Oni to totiz vsetko robia pod vodou,kvoli uz spomynanym vzduchovym bublinam.tj bocne skla museli ist von,chlapik ich rozobral a naliepal to pod vodou.Zadne sklo lepil na aute.Neviem ako ,ale cely zadok na aute bol mokry a ked som prisiel pre auto este ho chlapik susil.takze samolepenie po skusenosti nedoporucujem.Ak sa predsa rozhodnes daj si pozor pri kupe folii na certifikat teda homologozacia schvalenu minisrerstvom.na bocne zadne okna mozes dat aj tmavsie folie ale na zadne musi ist svetlejsia kvoli viditelnosti.Na predne bocne sa este pred rokom nemohli lepit ziadne folie a myslim si ze ani teraz sa nemozu.inak najlepsie urobis ked kontaktujes nejaku firmu a nezavezne sa informujes o cene .Kamarat mal na feliciu folie aj z montazou za nejakych 5000 sk.mna to vislo na mazdu 626 cca 12 000 sk.TAk vela uspechov a napis ako si ich urobil popripade odkaz na nejaku lacnu firmu budem potrebovat folie na espero .
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

jaroslav 1 píše:Kamarat mal na feliciu folie aj z montazou za nejakych 5000 sk.
Takže fólie na oknech mu v podstatě zdvojnásobila cenu auta :lol: ?
Uživatelský avatar
j.verny
Příspěvky: 53
Registrován: úte čer 14, 2005 01:02
Bydliště: Děčínsko, sev.čechy, ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.verny »

Já taky chci dávat folie na auto. Nechám to udělat jednoho maníka. Živí se tím. Když jsme se o tom bavili, docela mě rozesmál. Řekl jsem mu, že to chci na Espero a on mi na to řekl... "Espero? To je oken, víc má snad už jen autobus..."
Espero 1.8 CD, černá metal., Korea, plná výbava... Jsem happy :o)
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

j.verny píše: "Espero? To je oken, víc má snad už jen autobus..."
tak to mal pravdu, ibaze.... 6 zo 7 zadnych okien ide v pohode demontovat (mimo zadneho) a moze to robit na stole... ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

Ja som kúpil homologizované tmave folie - komplet sada 250,-SK - v Lídl. Skúsim si ich tam bachnúť sám, len neviem ako to zarezať na zadnom okne, pokiaľ nejde dole. :?
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Ta fólie z Lídlu vypadá sice dobře, ale je dobré si to vyzkoušet na nečisto. My jsme si to vyzkoušeli na starým okně z náklaďáku. Okno natřít vodou s JAREM a přikládat fólii. Pak se s tím dá "šibovat" a eventuelně i sundat. Dobře se i vytláčí vzduchové bubliny (měli jsme váleček na fotografie). Je to ale strašná piplačka. Sám bych si to na svém autě nedělal.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Folie i na Matize

Příspěvek od Vazoun »

Nebojim se toho chlapci - pořídil jsem si nedávno v Lidlu také tu samolepící
folii, jelikož mám světlezelenou metličku,tak jsem si koupil zelenou folii.
Stála 180.-Kč a kousek této folie jsem vzal sebou na STK k posouzení. Nic
nikdo nenamýtal proti a tak si ji tam na zadní okno a zadní boční klidně dám.
Nebojim se toho,už jsem takovou podobnou v modré barvě si lepil na moje
předešlé auto Škoda Favorit 135 LS,a žádné bublinky ani vyhřívání zadního
okna tomu nevadilo ! Ale jelikož ta folie předešlá, byla zřejmě moc tmavá,
tak jsem musel tenkráte před technikem na STK, udělat na zadním okně asi
10cm průzor od shora dolu. Žiletkou kterou mi sám půjčil,to šlo docela dobře.
Pak teprve jsem prošel bez ztráty kytičky.Jak píši,kdo to jednou zkusí,již se
toho nebojí. / Jarová voda v rozprašovači a mokrá utěrka udělají zázrak./
Zdravim všechny na foru a přeji pěkný den. Jo mimochodem,ta folie mi na
Fáčku vydržela 5 let než jsem ho prodal. Tak ahoj - " Vazoun " :D :P :lol:
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

No ja Vám nechcem kaziť ilúzie ale foliu čo som kupoval ja za cca 400 Sk dlho nevydržali. Dal som ich na predné okná. Po roku velmi vybledli a hlavne sa dosť ľahko doškrabú. Možno su tie vaše kvalitnejšie. Na celý Kalos vyšli 2000 Sk u firmy aj s atestom a kartičkou. Toľko moja skusenosť.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Trvanlivost folie?

Příspěvek od Vazoun »

Je pravdou že s tou folijou se musí zacházet opatrně,pozor na ostré predmety,při vnitřním úklidu lze při čištění oken používat to isté jako z venku.Mám vnoučata už větší,takže po oknech neškrábou.No uvidim až to
nalepim - pak se ozvu. Zdraví - " Vazoun " :P
gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

Tak som to nalepil....dnes som kupil tretiu súpravu. Na zadne okno to neviem dostať tak aby to vyzeralo k svetu. Skoro ma trafil šlak. Potom som na to prišiel - málo Jari vo vode, folia sa hned prilepovala, pozajtrana na to idem znova. Akurát, že ešte pár pokusov a mohol som si to dat nagebrit profesionálne. Na bočných oknách je super, ale to zadne okno :cry: Velká plocha, neviem na to prísť ako na to. :cry:
Foliu som vzadu strhol až na druhý deň, takže rozmrazovať už asi tiež nebudem - prerušené vyhrievanie. Neodporúčam lepenie, ak s tým nemáte skúsenosti. :roll:
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak pánové k tomuto vám řeknu jen tolik že okna vyndavají jen amatéři kteří to neumí patřím mezi ně :lol: také ale k nám do dílny jezdí firma ti přijedou folii mají ve velkých rolích podle odstínu horkovzdušnou pistolí ji zvenku natvarují a oříznou na správný rozměr a tvar (včetně rádiusu vyboulení ) a pak je na autě perfektně nalepí bez jediné bublinky a za hodinu od příjezdu zase jedou domů ato dělají velké terénní auto . Já lepím fólie taky na toho teréňáka ale jen na malá zadní boční okénka když se dělá přestavba kvůli odpočtu dph jsou to speciální fólie neprůhledná a ještě navíc bezpečnostní a o té i tihle profíci říkají že se blbě lepí tak mě trva asi dvě hodiny a stejně to nevypadá jako od nich a to sem jich už pár nalepil ;) holt profíci jiank sem se jich ptal a na Lanose by to vyšlo včetně atestu asi na 5000 Kč včetně bočních předních i když hodně slaboučkých aby to nedráždilo jelikož jak tu někdo zmiňuje na předních a předních bočních sklech být nesmí jinak vzadu může být cokoliv ;)
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Ohledně fólií jsem slyšel kladné ohlasy na www.trieste.cz a www.varecha.cz

Ohledně předpisů...už jsem to tu myslím někde psal...čelní musí mít 75% propustnost (ale stejně se nesmí upravovat), přední boční 70% a zbytek cokoliv...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“