Diesel 2,0 v EVANDE

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Ja som nechcel dávat iný rozmer pneu aby som nemal problemy s policajtami a s poisťovňou. V techničáku mám zapísané 205-ky tak som sa na to vykašlal. Kúpil som preto na leto aspoň kvalitné gumy Pirelli P7. Zatial som s nimi spokojný. Zimné mám Matador MP 58 Winterra a nie som vôbec s nimi spokojný. To som už ale písal v inej sekcii.
To ma ale zaujalo že máš Evandu Sport. V čom sa odlisuje o normálnej verzie. Je tam nejak upravený aj motor?
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Reklama
 

Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v Evande

Příspěvek od hladolef »

Ja uz jsem to koupil s letnimi gumami(215)v technicaku mam (195)ale dostal jsem certifikat ze od roku 2003 je povoleny i tento rozmer.Motor je stejny,lisi se jenom ze je nizsi a je cela v jedne barve a cenove o 3200€drazsi.http://www.auto-news.de/auto/news/bilde ... picindex=0 Muzes se na ni podivat jak je nadherna.Jinak o velikonocich jedu na slovensko k rodine tak ji konecne projedu(900km jedna cesta)potom dam vedet koli mi to zere,prozatim je to enormni nad normu.http://www.auto-news.de/auto/news/bilde ... picindex=0
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

S tými diskami to vyzerá super. Ja som zháňal nejake disky na Evandu ale je to dosť problem pre diery 4X114.3 nájsť nejake slušné disky. Decka nakoniec rozhodli že na leto necháme pôvodné od Chevroletu a na zimu som kúpil Rial Flair, lebo tie sú vhodné aj na zimnú prevádzku. S tým zníženým podvozkom vyzerá to auto bojovne. Len treba asi dávať pozor pri obrubníkoch. Som zvedavý na tú Tvoju spotrebu. O mojej spotrebe píšem v časti "Spotreba v Evande".
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Příspěvek od hladolef »

S temi diskami mas pravdu,ptal jsem se na zimni alu disk(original)nemaji na sklade.Patniky mi nikdy nevadili, ted je nemam rad.Ta tva Evanda vypada taky super.[/code]
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Spotreba v Evande

Příspěvek od hladolef »

Tak jsem konecne dorazil:Freilassing-Stara Lubovna patek 14.04.lilo jako s konve a protivitr prumerna sporeba 10,6l.(natural 95).Prvni tankovani v Bratislave (Mlynske nivy shell V-Power 41,42L cena za litr42,10sk.Velikonocni pondeli nadherne pocasi druhe tankovani v Ziline 48.32L za litr40,90 V-Power prumerna spotreba 8,8L/100km.Celkove jsem najel 1608KM.Ze by to bylo tim powerem.tahne to jako cert.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Neviem či je to tým V-Powerom. Ja som s Nubirou I jazdil iba na V-Power, tam to bolo cítiť. Mal som o liter menšiu spotrebu a auto bolo tiež živšie. Stále tankujem na Shellke ale u Evandy som nejaky rozdiel nezistil. Či som natankoval V-Power alebo Natural 95, rozdiel v spotrebe ani v živosti som nezistil. Tak tam teraz lejem Natural 95 ktorý je asi o korunu lacnejší. Máš pravdu že to auto ide ako čert. Vlani v lete keď som bol v Chorvátsku a išiel som cez tie kopce, tak za mnou nikto nestíhal. A to sme boli v aute piati s plne naloženým kufrom. Priemernú spotrebu na celej ceste z Bratislavy do Primoštenu a späť som mal okolo 9 l/100 km. Evanda je dosť citlivá na protivietor. To som už zistil. V protivetre sa okamžite zvýši spotreba. Je to predsa veľké auto a ten 2.0 l motor má čo robiť proti vetru. Hlavne keď ideš tých 140-150 km/h. čo je u Evandy normálna cestovná rýchlosť.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Příspěvek od hladolef »

U nas a v Rakousku se nesetkas na shell z nazvem V-Power nebo V-Power Racing,tady uz to je vse vtom a to roky.Ted od 6 dubna mame novy benzin shell super 95 pisou ze spotreba bude nizsi a motor nam bude dekovat.(cena je stejna)Kdysi jsem taky tankoval kde byl benzin nejlevnejsi ale nevyplati se to, spotreba je vyssi klepani v motoru a na dalnici to vubec netahne.Ten nejlevnejsi pochazi totiz z Rumunska a ti druzi do toho lijou asi vodu nebo to michaj z 91.Jinak pro starsi motory je dobre( Nos Oktane Booster)ozivi to motor vykon o 4%az12%.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Ja tankujem hlavne na Shellke. Samozrejme ked je clovek na cestach tak si nemoze vyberat, ale Slovensko je tak male, ze sa da na jednu nadrž prejst z jedneho konca na druhy. Shell ma tie hlavne trasy dost husto pokryte, takze nie je problem. Mam doma este staru Skodovku, s ktorou jazdia decka a tam tiez lejem Shell, lebo som zistil ze to auto podstatne lepsie startuje ako ked tam nalejem benzin zo Slovnaftu. Podla kontrol co robila obchodna inspekcia, tak najkvalitnejsi benzin mala JET potom Shell, OMV a Slovnaft. Najhorsie dopadli taki ti drobni predajcovia. Ti ho najviac pancuju. V Banskej Bystrici sa vyskytol pripad ze aj na OMV riedili benzin a mali tam v nom vodu. To mas potom problemy dokazovat pumparovi ze sa Ti zasvinilo vstrekovanie od ich benzinu. Pritom vycistenie vstrekovacieho systemu nie je lacna zalezitost.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v Evande

Příspěvek od hladolef »

Co rikas na tu novou Epica menil bys?http://www.autobild.de/aktuell/meldunge ... l_id=10759[/list]
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

V Korei to predavaju pod nazvom Tosca. Ked na stranke http://toscaevent.gmdaewoo.co.kr/main.asp kliknes na Tosca e-book tak sa Ti spusti prezentacia. Mne sa Epica celkom paci. Hlavne ten LCD display. Je to samozrejme nova technika. To co by som hned premontoval do Evandy tak je ten 2.0 litrovy sestvalec. Inak aj nasa Evanda je pekna a myslim za stale bude. Je na nej vidiet ruka Italdesignu. Epica nevyzera tak robustne ako Evanda. Opticky sa mi zda mensia. Urcite sa mi viac paci Epica ako nova Sonata. Hlavne ten interier v Sonate je otrasny.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Příspěvek od hladolef »

Tak to s tebou uplne suohlasim,ta prezentace je super,ten multi displej bych bral taky.Ve tvych minulych clancich pises ze by sis dal chiptuning.Mas o tom nejake vysledky! V ostrave to delaji za 17 500kc ale neuvadeji zadne presne data.Tady unas to dela bhp motosport,rad bych ti ty data poslal ale je to v pdf,tak nevim jestli to tu jde.[/url]http://www.daewoo-ostrava.cz/forum.asp?ts=19513[/list][/url] Nejde to jedine pres mail.Nebo to snad nekdo vi jak?[/quote][/code]
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Poznam to forum na www.daewoo-ostrava.cz. Ked si pozries starsie clanky, tak je tam jeden pan, ktory chcel tiez chiptuning, ale nikto mu nevedel poskytnut konkretne udaje ako sa zmeni spotreba, vykon motoru, resp. krutiaci moment u konkretneho motoru. On ma tusim Lacetti 1.8l. Ja som sa pytal vo Fancare v Bratislave, predajcu Chevrolet, a oni mi nedoporucovali chiptuning. Jedine co sa mi vraj zvysi tak je spotreba. Aj ostatni ludia mi to moc nedoporucovali, tak som sa zase s chiptuningom ukludnil. Keby si mal nejake skusenosti s chiptuningom na Daewoo, tak daj vediet. Budem rad. Teraz ako sa oteplilo, tak spotreba mi poklesla. Po meste mi to vychadza okolo 10l/100km. V zime to chodi okolo 12l/100km, kedze chodim na kratke vzdialenost a motor sa nema cas zahriat.
Keby mal niekto dobre skusenosti s chiptuningom, mozno by som sa nechal ukecat.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Zdravim Vas pane,
posilam Vam dle Vaseho zajmu o informace k nacipovani odpoved na
Vas dotaz s nabidkou kde mate jeste do konce nasledujiciho mesice
akcni cenu se slevou -3000Kc z oficialni prodejni ceny 9.900Kc,
upravy delame pro salony na nove vozy a tak mame s temito motory
velke zkusenosti a proto mohu vrele doporucit, uprava trva asi
necelou pul hodinu jde jen o prehrani noveho softweru pres
diagnostickou zasuvku ve vozidle z noteboaku, nedela se tedy zadny
mechanicky zasah ktery by sel po uprave pri kontrole v serisu
poznat nebo mel jakkoliv vliv na snizeni zivotnosti motoru ktera je
po uprave pak standartne zachovana a v norme, na upravu pak mate
zaruku ktera je 5.let a vztahuje se jak na motor tak ridici
jednotku, navic delame do mesice od upravy u zakaznika bezplatnou
diagnostickou kontrolu kde se vse kontroluje aby to pak bylo vse
bez zavad a s Vasi maximalni spokojenosti, zvyseni vykonu je po
uprave o 17PS, kroutici moment +25Nm a spotreba klesne po uprave v
prumeru o -1.2 litru dolu pri stejnem stylu jizdy, pokud by jste
mel jeste nejaky vuz navic na upravu da se udelat sleva jinak je
ted cena s praci a zarukou v ramci akce po sleve 6.900Kc, vse se da
udelat i ve vasi oblasti, kdyztak mi zavolejte a muzeme se dohodnout
na uprave, zatim dekuji a tesim se na dalsi spolupraci a jsem s
pratelskym pozdravem a pranim hezkeho a uspesneho dne to vse preje

Lucie Franova - zakaznicke centrum

ABC Tuning CR, s.r.o.

www.abctuning.cz, .sk, .de, .at, .eu, .com

Tel. gsm brana: 777 608 543 nebo 604 648 550

Provozovny po cele Evrope salony a partner servisy.





----- PŮVODNÍ ZPRÁVA -----

Komu: abctuning@abctuning.com
Předmět: autotuning
Datum: 22.4.2006 - 15:43:48
Nejak mi to pripada neseriozni, druhe vysledky co jsem dostal jsou o polovinu nizsi a o uspore benzinu neni reci,taky nepisou ze bych musel mozna tankovat vyssi oktany(100).Dale je strata zaruky v servise.Ale co mne zaujalo ze utoho meni vzduchovy filter(tady) a to za (1&1 bavlneny).
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Dost podstatny problem pri chiptuningu je ten, ze stracas zaruku. Ako som cital na forume www.daewoo-ostrava.cz dopisovanie pana Dudu tak na firmu ABC ma svoj nazor. S tou zarukou nie su ani odpovede pracovnikov chevroletu presvedcive. Zistit ze mas chiptuning, nie je pre znackovy servis problem. Som si isty, ze keby islo do tuheho a nieco sa stane s motorom, napr. roztrhne sa rozvodovy remen, tak prve cim by argumentovali ze sa to stalo kvoli chiptuningu a stratil by si zaruku. Preto som sa s tym chiptuningom tak schladil. Ani ked Ti to urobi znackovy servis tak prides o zaruku. Kedze mam prakticky nove auto, nerad by pom pre zvysenie vykonu o 17PS za ktore zaplatim cca 10000 Kc potom pri nejakych problemoch s motorom, zaplatil podstatne viac za opravu. Neviem ci to stoji za ten risk.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Taky bych do toho nesel,kvuli te zaruce a hlavne proto ze na vsech forech o tom mluvi ale konkretni vysledky zadne. http://www.motonova.de/Motonova/ssl_DE_ ... onova.html V nemeckych auto forech jsem cetl o doplnku do motoroveho oleje(MOTONOVA),cituji-po naliti se vytvori v bloku motoru keramicky povlak ktery snizi treni (MikroCeramic) uspora benzinu az- 20% oleje- 80% vykon +15% hlucnost-20%stabilisuje teplotu oleje -25%atd.Vydrzi to tam 40000 az 50 000km.Prito se to muze michat s jakymkolim olejem.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“