sklápění zadních sedadel - jak?

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

df
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:35
Bydliště: Příbram (Pb), Praha

sklápění zadních sedadel - jak?

Příspěvek od df »

Ahoj všem, mám tu opět takovou nejspíš blbůstku... Nějak se mi nedaří sklopit zadní sedadla u Lanose Sedanu r.v. 98, jde to vůbec? Jde o nedělená sedadla a za boha nemůžu najít nic, čím by se to dalo sklopit. Žádná páčka, tlačítko, nic. A nebo pokud je, tak je to tak šikovně skrytté? Díky za odpovědi, i negativní... :-)
Snažil jsem se to hledat i tu na fóru, ale jako kdyby se to tu neřešilo (jen ta spodní část, ale já potřebuju vrchní), a nebo jsem blbě hledal...
Díky, díky :-)
df.
Daewoo Lanos 1.5MPi, 98, sedan, stříbrná metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Já mám dělené 2/3 a sklápět jdou. Nahoře na opěradle mám takové černé špuntíky a za ty se musí zatáhnout.
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Pokud vim, tak do nejake doby mel Lanos sedan zadni sedadla nedelena a nesklapeci. Takze si myslim, ze to je ten pripad.
df
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:35
Bydliště: Příbram (Pb), Praha

Příspěvek od df »

PavelZ píše:Pokud vim, tak do nejake doby mel Lanos sedan zadni sedadla nedelena a nesklapeci. Takze si myslim, ze to je ten pripad.
chjo, to bude ono.... Ale neva, i tak mám toho Lanose rád :-)
df.
Daewoo Lanos 1.5MPi, 98, sedan, stříbrná metalíza
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od Ardy »

Ja mám toisté.
Riešil som to kakto: Keď si odtiahneš operadlo k sebe, tú vrchnú časť, tak za nim uvidíš plechový výlisok v tvare u ohnutý smerom hore. Ten fixuje operadlo. Je na odoch starnách asi 10 - 15 cm od kraja. Je farbený na farbu auta. Musíš sa nahnúť za operadlo v úrovni plata to najdeš.

Ja som ich ohol smerom do stredu tenkými klieštami, je to len plech. Potom ti pustí kovový držiak na sedadle. Pozor je to len čiastočné otvorenie. Na spodklu sú šrôby. Ak ich povolíš dá sa odstrániť operadlo. Mne stačilo tie plechy ohnúť. Montoval som repro.
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

ja mam prakticky to iste auticko, nedelene sedadla a nesklapacie ;( vsetci sa cuduju ze take nieco sa montovalo.. a predsa :)))
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Ani mi to nespominaj ja na tych setrnych baranov ktory to nariadili v roku 1998 nadavam 8 ROKOV :!: :!: :x Toho prid*****ho korejca bych asi niekde zavesil. A to sme mali strednu vybavu ale oni racili davat sklopitelne az od SX a pak ku**y zaciatkom roku 1999 to trieskali uz aj do S vybav. No ale som sa zase vytocil!!! Jedna jedina vec je toto a nikdy im ju neodpustim Obrázek
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

to je stejne zvlastni, uz jsme se tu o tom bavili, u jedne 98 delena jsou a u jine nejsou :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

potrebujes:
1x nasadkovy kluc myslim 19 (najlepsie gola)
100x pevne nervy(hlavne ked to robis 1.krat

cas na pripravu:
pre 1. krat cca 30 minut
pre 2. krat cca 15-20 minut
pre 3. krat 5- 8 minut
pre viacnasobne rozoberanie som nemal este nervy ale verim ze je to ako pri tretom pokuse :shock:

postup:
zoberes prvu davku pevnych nervov a klucom povolis v strede auta medzi operadlom a sedackou srob(zo zaciatku ide tazko potom uz pohoda). v lepsom pripade ak to uz niekto predtebou rozoberal tak ho tam uz nevratil(ked to cele rozoberes a poskladas tiez ho tam nedas :lol: )

potom v celku v klude(ostala ti este asi 1/8 pevnych nervov) "vytrhnes" sedatko smerom hore. najlepsie asi 20cm od kraja, kde sa daju nahmatat take kovove zapadky. ked 1x trhnes tak ich najdes. nezabudaj, ze to ale chces potom aj poskladat. tak aby si neurobil delene sedatko ;)

teraz budes potrebovat dvojitu davku nervov lebo uvidis aky bordel mas pod vybratym sedatkom a sroby ktore drzia operadlo.

po predychani soku jak to korejci vymysleli zober kluc a pevne nervy s popripade trochou sily(ak si nizsia vahova kategoria je dobre sa pred tymto bodom postupu najest) a daj prec sroby po krajoch operadla.

teraz potrebujes 5x pevne nervy a trochu rozumu v prasku a smerom hore vyberes operadlo s takych hacikov ktore su cca 10-15cm od krajov hore. tento bod chce trochu cvik alebo nahodu.

ked si myslis ze si prave skoncil tak si sa pomylil lebo po vybrati operadla zistis ze je tam taky predel medzi kufrom a vnutrom auta.

teraz zober zvysok nachystanych pevnych nervov minus 1ks ktory si odloz. a postupne povyberaj nejakym zahadnym sposob tie plastove somariny co drzia ten predel.ked prides nato ako rozumne sa tieto somariny vyberaju tak daj vediet :shock:

ak sa ti to vsetko podarilo tak mas konecne "sklopene operadlo" a mozes nalozit napr. lyze:D

ked to budes chciet poskladat naspat zober ten odlozeny kus pevnych nervov a pust sa do toho v opacnom poradi ako si to rozoberal :lol: :lol: :lol:


UPOZORNENIE:
predtym ako sa do toho pustis si poriadne precitaj tento "navod" a potom si ho precitaj este raz. poriadne si rozmysli ci to naozaj potrebujes a ci sa to neda riesit nejak inak. ked zistis ze to teda naozaj potrebujes precitaj si to cele este raz. ked aj potom to potrebujes tak vela stastia :lol:
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Blue Lanos píše:Ani mi to nespominaj ja na tych setrnych baranov ktory to nariadili v roku 1998 nadavam 8 ROKOV :!: :!: :x Toho prid*****ho korejca bych asi niekde zavesil.....
Když jsem se cca před rokem rozhodoval, jaké auto pořídit, jedním z kandidátů byl Logan. Jeden z důvodů, který mě odradil, byla skutečnost, že Logan nemá sklápěcí zadní sedadla. A pokud vím, tak výrobce argumentuje vyšší bezpečností. Uživatelům to ale přináší i vyšší nasr*nost :)
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Mirek píše:A pokud vím, tak výrobce argumentuje vyšší bezpečností. Uživatelům to ale přináší i vyšší nasr*nost :)
Bohuzial svata pravda :cry:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

peco píše:potrebujes:
1x nasadkovy kluc myslim 19 (najlepsie gola)
100x pevne nervy(hlavne ked to robis 1.krat

cas na pripravu:
pre 1. krat cca 30 minut
pre 2. krat cca 15-20 minut
pre 3. krat 5- 8 minut
pre viacnasobne rozoberanie som nemal este nervy ale verim ze je to ako pri tretom pokuse :shock:

postup:
zoberes prvu davku pevnych nervov a klucom povolis v strede auta medzi operadlom a sedackou srob(zo zaciatku ide tazko potom uz pohoda). v lepsom pripade ak to uz niekto predtebou rozoberal tak ho tam uz nevratil(ked to cele rozoberes a poskladas tiez ho tam nedas :lol: )

potom v celku v klude(ostala ti este asi 1/8 pevnych nervov) "vytrhnes" sedatko smerom hore. najlepsie asi 20cm od kraja, kde sa daju nahmatat take kovove zapadky. ked 1x trhnes tak ich najdes. nezabudaj, ze to ale chces potom aj poskladat. tak aby si neurobil delene sedatko ;)

teraz budes potrebovat dvojitu davku nervov lebo uvidis aky bordel mas pod vybratym sedatkom a sroby ktore drzia operadlo.

po predychani soku jak to korejci vymysleli zober kluc a pevne nervy s popripade trochou sily(ak si nizsia vahova kategoria je dobre sa pred tymto bodom postupu najest) a daj prec sroby po krajoch operadla.

teraz potrebujes 5x pevne nervy a trochu rozumu v prasku a smerom hore vyberes operadlo s takych hacikov ktore su cca 10-15cm od krajov hore. tento bod chce trochu cvik alebo nahodu.

ked si myslis ze si prave skoncil tak si sa pomylil lebo po vybrati operadla zistis ze je tam taky predel medzi kufrom a vnutrom auta.

teraz zober zvysok nachystanych pevnych nervov minus 1ks ktory si odloz. a postupne povyberaj nejakym zahadnym sposob tie plastove somariny co drzia ten predel.ked prides nato ako rozumne sa tieto somariny vyberaju tak daj vediet :shock:

ak sa ti to vsetko podarilo tak mas konecne "sklopene operadlo" a mozes nalozit napr. lyze:D

ked to budes chciet poskladat naspat zober ten odlozeny kus pevnych nervov a pust sa do toho v opacnom poradi ako si to rozoberal :lol: :lol: :lol:


UPOZORNENIE:
predtym ako sa do toho pustis si poriadne precitaj tento "navod" a potom si ho precitaj este raz. poriadne si rozmysli ci to naozaj potrebujes a ci sa to neda riesit nejak inak. ked zistis ze to teda naozaj potrebujes precitaj si to cele este raz. ked aj potom to potrebujes tak vela stastia :lol:
taak toto bolo uuuplne dobre, strasne dobre som sa pobavil :D :D :D

odporucam do clankov Ako na to ;)))
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Blue Lanos píše:Ani mi to nespominaj ja na tych setrnych baranov ktory to nariadili v roku 1998 nadavam 8 ROKOV :!: :!: :x Toho prid*****ho korejca bych asi niekde zavesil. A to sme mali strednu vybavu ale oni racili davat sklopitelne az od SX a pak ku**y zaciatkom roku 1999 to trieskali uz aj do S vybav. No ale som sa zase vytocil!!! Jedna jedina vec je toto a nikdy im ju neodpustim Obrázek
Nebud nastavanej na Korejce ;), ty za to nemuzou. Vybavu si urcuji dovozci pro konkretni staty a u nas (i u vas) se evidentne snazi tlacit cenu co nejvic dolu. Taky me ale mrzi, ze Korejci mivaji na zapad od nas bohatsi vybavu.
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

no nedalo aby som to nedal ako clanok na lanosclub :lol: :lol: :lol:
http://lanosclub.com/view.php?cisloclanku=2006041901
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

PavelZ píše:Nebud nastavanej na Korejce ;), ty za to nemuzou. Vybavu si urcuji dovozci pro konkretni staty a u nas (i u vas) se evidentne snazi tlacit cenu co nejvic dolu. Taky me ale mrzi, ze Korejci mivaji na zapad od nas bohatsi vybavu.
Neee ja na nich moc nenadavam :lol: viem ze za to ani nemozu len ma to strasne stve a dooost dlho :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „LANOS“