Emulzia v oleji

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Emulzia v oleji

Příspěvek od Bady »

Pred niekolkymi mesiacmi som menil olej. Kedze odjakziva sa tam daval mineral, tak som dal i teraz Shell Helix. Nejako sme sa so znamym prepocitali, a naliali sme viac oleja ako tam malo byt, asi o necely 1 liter. Takto som odjazdil asi 1000 km. Dnes som trochu oleja vypustil, aby to bolo v norme, ale spozoroval som na viecku taku sivu hustu emulziu, dokonca aj na mierke. Moze to byt z toho, ze tam bolo viac oleja, ako malo byt? Upozornujem, ze voda v chladici mi absolutne neubuda, motor sa sprava normalne, voda z vyfuku nejde, po zahriati ani biely dym, takze pochybujem, zeby sa tam dostala nejaka voda do oleja.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Na víčlu může být takový hustý nahnědlý šlem, a je to zkodenzovaná vlhkost
z motoru, když se ohřívá a chladne, projevují se i krátké jízdy atd. Vždyť i z výfuku ti jde voda. Je to normální. :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Dik Richarde ze vysvetlenie ja som to tam tiez nasiel a tiez voda neubuda :oops: takze je to ok :D :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Richard píše:Na víčlu může být takový hustý nahnědlý šlem, a je to zkodenzovaná vlhkost
z motoru, když se ohřívá a chladne, projevují se i krátké jízdy atd. Vždyť i z výfuku ti jde voda. Je to normální. :D
Tak som sa ukludnil :D V poslednom case som fakt pouzival auto na kratke jazdy.
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Este by som sa chcel spytat k tej emulzii. Velmi casto chodim na kratke jazdy, teraz som sa pozrel na viecko a mal som tam pol centimetra sivej hustej emulzie. Neznizi sa tym nejako zivotnost oleja pripadne neutrpi tym motor?
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

né nic se neděje jen když to tam vidíš tak to nějakým hadrem nebo ubrouskem trochu vyčisti a dobrý ;)
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

tak jak pise petrm nic sa nedeje. akurat ho doplnim, ze ked jazdis casto kratke trate, tak by sa olej nemal menit po 15000km ale po 10 000km. i ked osobne ho menim vzdy po 10 000 km :)
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Akurat som si teraz vsimol na mierke, ze mi pribudlo asi pol centimetra oleja :roll: Normalne neviem odkial, voda mi neubuda... Moze to z tej emulzie? :roll:
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

no emulze ti neudělá půl cm bez ztráty vody možná si to jen měřil za jinejch podmínek než předtím možná auto stálo na šikmo nebo předtím si měřil po jízdě a teď po ránu než si nastartoval motor ;) sleduj to a měř olej vždy na stejném místě a za stejných podmínek teda čas od vypnutí motoru mám zkušenost že jak to člověk začne moc studovat tak naměří pokaždé jinou hodnotu a to někdy podstatně to bude nějaký Márfiho zákon ;)
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Nieco predsa len v tom bude, ze ak casto jazdim na kratke vzdialenosti a robi sa mi ta emulzia, tak mam viac oleja v motore. Casto jazdim asi na vzdialenost 1,5 km a na viecku som mal kopu emulzie. Mierka mi ukazala ze mam oleja 3/4 v tom intervale min-max. Teraz som presiel trasu asi 200 km, emulzia uplne zmizla, niet po nej ani stopy,a hladinu oleja mam presne v polovici min-max. Merania som robil pri uplne vychladnutom motore a na rovnakom mieste v garazi. Aj Vam sa take nieco prejavuje?
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“