antena

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
radovan
Příspěvky: 44
Registrován: čtv zář 02, 2004 15:53
Bydliště: Praha

antena

Příspěvek od radovan »

Predevcirem jsem byl s Matyskem v mycce a ta potvora mu urvala antenu (nesla mi odsroubovat, predchozi majitel ji asi prilepil, a sklopeni tentokrat nestacilo). Urvala ji v miste zavitu, kde se antena odsroubovava. Hodlam to odvrtat a neco s tim udelat, ale z toho zlomu nepoznam, zda byl vnitrni zavit na antene, nebo na drzaku na strese. Tedy nevim, zda je znicena antena nebo ten drzak.
Jde o to, ze pokud je vnitrni zavit na strese, odvrtam to tam a koupim novou antenu. Pokud je vnitrni zavit na antene a na strese byl sroub, budu to muset nejak zbastlit.
Poradite nekdo?
Jedna se o Matize I.
Stříbrný sršáň r.2000 - ABS, klima, servo, AL kola
a Zelená moucha cabrio na náhradní díly r.2000 po zkrácení o cca 0.5 m způsobeném autobusem.
Reklama
 

Vojta

Příspěvek od Vojta »

Nejblbější na anténě je fakt, že má levý závit. Mordoval jsem se s tím dost dlouho, než jsem na to přišel. Pokud se nepletu, v držáku je šroub a v anténě matice.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Ve střeše je normálně jen díra , celou anténu odšroubuješ když sundáš plexi ze světla nad zrcátkem , pak tam jsou tuším dva šroubky , světlo necháš viset na drátech a pod ním ( nad ním :lol: ) je šroubek , tím odpojíš koaxiální kabel (ten měnit nemusíš) a zároveň uvolníš anténu, kterou pak jen sundáš ze střechy .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

A doporučuji pořídit originál anténu z Krče. Měl jsem poté, co mi někdo anténu zlomil, nějakou uni a teklo přes střechu a lampu do auta. Originál těsní pěkně.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Ondras píše:A doporučuji pořídit originál anténu z Krče. Měl jsem poté, co mi někdo anténu zlomil, nějakou uni a teklo přes střechu a lampu do auta. Originál těsní pěkně.
doporucuji zaslepku a interni antenu, kdybych nebyl linej (to hlavne) a taky trochu skrt, uz ji tam mam - clovek pak problemy s myckou neresi vubec ...

na zlatym jsem ji mel a parada - ono nemluve o tom, ze pokud mycka antenu zlomila, je to jeden z nejstastejsich koncu teto situace vubec - na zlatym ji treba mycka jen nastipla, ale zaroven se mirne prohnula strecha pred antenou - neteklo tam, nic, ale trosku tvrdsi antena a trosku nize jedouci susak, tak to mohlo byt i zajimave ....
Uživatelský avatar
radovan
Příspěvky: 44
Registrován: čtv zář 02, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od radovan »

Vojta píše:Nejblbější na anténě je fakt, že má levý závit. Mordoval jsem se s tím dost dlouho, než jsem na to přišel.
A sakra, to me nenapadlo. A to jsem ji na zelenym bezne do mycky sundaval, takze jsem to musel vedet. :?
Ondras píše:A doporučuji pořídit originál anténu z Krče. Měl jsem poté, co mi někdo anténu zlomil, nějakou uni a teklo přes střechu a lampu do auta. Originál těsní pěkně.
Jenze na strankach ji nemaji a telefon hlasi, ze cislo neexistuje. Asi tam budu muset rovnou zajet.
Stříbrný sršáň r.2000 - ABS, klima, servo, AL kola
a Zelená moucha cabrio na náhradní díly r.2000 po zkrácení o cca 0.5 m způsobeném autobusem.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Teď řeším stejný problém , fukar v myčce si s ní pěkně pohrál... Až budeš Radovane vědět co a jak dej mi prosím vědět. Díky Dominik
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Já nevěděl o obráceným závitu a utrhl jsem ji. Koupil jsem jakousi UNI, signál má dobrý, ale taky mi do ni občas teče - je to způsobeno tím, že se jednou za čas sama od sebe povolí, tak jí musím přitáhnout a je to zase O.K. :roll: :?
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

mě zatékalo kolem originální antény do vnitřního světýlka, trocha silikonu to vyřešila
Už bez Matesa
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Tak jste mne od návštěvy myčky dokonale odradili, Matýzek bude dál drhnut na dvoře :evil: .
Uživatelský avatar
Loobo
Příspěvky: 172
Registrován: čtv zář 09, 2004 22:23
Bydliště: Praha

Re: antena

Příspěvek od Loobo »

radovan píše:Predevcirem jsem byl s Matyskem v mycce a ta potvora mu urvala antenu (nesla mi odsroubovat, predchozi majitel ji asi prilepil, a sklopeni tentokrat nestacilo). Urvala ji v miste zavitu, kde se antena odsroubovava. Hodlam to odvrtat a neco s tim udelat, ale z toho zlomu nepoznam, zda byl vnitrni zavit na antene, nebo na drzaku na strese. Tedy nevim, zda je znicena antena nebo ten drzak.
Jde o to, ze pokud je vnitrni zavit na strese, odvrtam to tam a koupim novou antenu. Pokud je vnitrni zavit na antene a na strese byl sroub, budu to muset nejak zbastlit.
Poradite nekdo?
Jedna se o Matize I.
Stalo se nám v podstatě to samý jak byl Mates novej. Přes 4 roky to drželo slepený vteřinovym lepidlem a letos v zimě jsme to furt nečim lepili a nakonec to odešlo úplně, takže seženeme origo nebo interní ;)
Červený Matiz 0.8 CD (dual airbag, ABS, posilovač, stylový interiér, zadní kšilt, atd. )
Uživatelský avatar
radovan
Příspěvky: 44
Registrován: čtv zář 02, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od radovan »

Lotos111 píše:Teď řeším stejný problém , fukar v myčce si s ní pěkně pohrál... Až budeš Radovane vědět co a jak dej mi prosím vědět. Díky Dominik
Konecne jsem se dovolal do Krce, nemaji je na sklade, ale v utery mam zavolat znovu, pry by je uz meli mit. Rikali neco o 350,-, ale nevedi, zda je to jen prut nebo i se stojankem. Ozvu se, jak jsem dopadl.
Stříbrný sršáň r.2000 - ABS, klima, servo, AL kola
a Zelená moucha cabrio na náhradní díly r.2000 po zkrácení o cca 0.5 m způsobeném autobusem.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

o.k., děkuji moc za info, v krci toho maj fakt hodne, ale s tou antenou nevim nevim, spis to bude jen ten prut...
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Lotos111 píše:o.k., děkuji moc za info, v krci toho maj fakt hodne, ale s tou antenou nevim nevim, spis to bude jen ten prut...
No prut by neměl být za 350,-Kč.To se mi zdá moc.
Uživatelský avatar
radovan
Příspěvky: 44
Registrován: čtv zář 02, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od radovan »

Lotos111 píše:o.k., děkuji moc za info, v krci toho maj fakt hodne, ale s tou antenou nevim nevim, spis to bude jen ten prut...
Tak jsem minuly tyden tu antenu koupil v Krci za 350 i se stojankem. Zavit je na stojanku a fakt je opacny. Uz si to snad budu pamatovat.
Instalace byla bez problemu pres vnitrni svetlo za par minut.
Stříbrný sršáň r.2000 - ABS, klima, servo, AL kola
a Zelená moucha cabrio na náhradní díly r.2000 po zkrácení o cca 0.5 m způsobeném autobusem.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“