AUX vstup u sériového Blaupunktu s CD

Moderátor: Blue Lanos

Landy
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 29, 2006 22:13
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

AUX vstup u sériového Blaupunktu s CD

Příspěvek od Landy »

Mám Kalos a v ňom sériové rádio "modrý puntík" v návode som sa dočítal, že sa k nemu dá pripojiť externý zdroj /aj MP3/. Treba k tomu ale originál prepojovací kábel a ten nemôžem nikde zohnať. Neviete mi v tom nejako poradiť. :cry:
Landy
Reklama
 

Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

ja vim max o kazetovim adapteru, jsem s tim velice spokojen a moc ani nejde slyset ztata zvukove kvality, max pri zkresnini pri zesileni, ale to bych nazval minimalni, je to otazka cca 200kc :D
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Re: Rádio

Příspěvek od Ardy »

Landy píše:Mám Kalos a v ňom sériové rádio "modrý puntík" v návode som sa dočítal, že sa k nemu dá pripojiť externý zdroj /aj MP3/. Treba k tomu ale originál prepojovací kábel a ten nemôžem nikde zohnať. Neviete mi v tom nejako poradiť. :cry:
Tak neplač nie je to také hrozné :P
Ak máš s CD prehrávačom tak tú redukciu v podobe kazety nevieš použiť.
Na zadnom panely rádia musia byť 2 káble s RCA koncovkou. (Cinch čerený a bielý ako na veži). Ak nie, je možné, že je to tam na ISO konektore vyvedené. Kukni a napíš. :lol:
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Myslím, že tam máš AUX vstupy, ale s káblom ti neporadím.
Landy
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 29, 2006 22:13
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Landy »

Mal som to rozobraté, zozadu na rádiu, okrem ISO konektora na pripojenie je ešte jedna "koncovka". Pravdepodobne to bude nejaká originál Blaupunkt koncovka na AUX vstup /je to tak popísané aj v manuále k rádiu. Je to rádio s CD.
Landy
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od Ardy »

Ako vyzerá ten druhý konektor?
Ak je taký istý ako ISO (inak vieš že majú byť zapojené dva?) tak je možné spraviť redukciu.
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

k tomu blaupunktu potrebujes nieco taketo...
Obrázek

je mozne ze ten na obrazku je vystupny, ale vyzera tak isto...
najlepsie bude navstivit nejaku predajnu autohifi... tam uz budu vediet... naposledy, ked som ho kupoval stal okolo 250,-sk
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Používate niekto? Viete poradiť ako najlahšie sa k AUX vstupu dostať? Koľko stojí kábel?

Chcel by som si dať do kastlíku (http://kalos.daewooclub.com/navody/pict ... astlik.jpg) MDAčko a prehrávať z neho MP3ky cez rádio.
Dostanem sa k AUXu odtiaľto http://kalos.daewooclub.com/navody/pict ... astlik.jpg ?
ax
Příspěvky: 66
Registrován: ned dub 02, 2006 08:39
Bydliště: bratislava

Příspěvek od ax »

"mipo"
-dostanes,ak das dole sufel a radio pretiahnes to tade
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Čo myslíš pod slovom "šufel"? Odkladaciu polochu pod rádiom?
Používa AUX?
ax
Příspěvky: 66
Registrován: ned dub 02, 2006 08:39
Bydliště: bratislava

Příspěvek od ax »

mipo píše:Čo myslíš pod slovom "šufel"? Odkladaciu polochu pod rádiom?
Používa AUX?
sufel som myslel odkladaciu skrinku kde ma byt airbag,tam chces ulozit ako som pochopil mp3 prehravac a chces ho napojit na aux co chapem ze je na radiu ,

napadlo ma este co tak mp3 co vysiela radio signal co sa da na radiu naladit
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

O "mp3-rádiu" som rozmýšlal, ale toto bude asi lacnejšie...
Skúsim to cez sviatky rozobrať a pozrieť, ak sa mi bude chcieť:-)
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

neviem, kde sa mi stratil ten obrazok, co som sem daval ale to co potrebujes je redukcia miniISO - 2xcinch a mal by si to kupit v beznom autohifi ksefte... ak by bol s tym problem, napis SS a dohodneme sa, mozem ti to aj poslat... a na radiu sa musi dat ten AUX zapnut - nemaju to vsetky "modre bodky"... treba ist do menu a hladat AUX on/off a potom by sa ti pri prepinani radio-cd mala zobrazit aj polozka AUX...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Landy
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 29, 2006 22:13
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

kábel

Příspěvek od Landy »

Takže ten problém som vyriešil. Kábel som si objednal cez zásielkový obchod CONRAD /www.conrad.sk, tel: 02/52450050, 0908656056, 0904847487, Bratislava32, ul. Karpatská č. 5/ LINE IN adaptér, cena 269,- Sk + poštovné a balné obj. č. v katalógu pre rok 2006 378292-06. Prepojil som to v pohode. Vývod som urobil do odkladacej schránky pod autorádiom. Neviem prečo, ale ak to chcem používať musím mať hlasitosť aj na prehrávači aj na autorádiu "bohate" za 50 %-tami. Hrá to slušne a kto má Walkman telefón /ja mám SonyEricsson W810i/ v pohode to prepojí cez dodávané káble k telefónu a pri zapnutí AUX počúva hudbu z telefónu pri prichádzajúcom hovore sa tento prepne, zvuk ide cez reproduktory auta a mikrofón zoberie hlas aj keď je položený v spomínanej odkladacej schránke, super vec. Kompletné Handsfree bez veľkých nákladov. :lol:
Landy
kalda1989
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 14, 2012 10:57

Re: AUX vstup u sériového Blaupunktu s CD

Příspěvek od kalda1989 »

Zdravím,
mohu se zeptat jak je to tedy s tím auxem - chápu to správně že ho najdu na zadní straně rádia? Rovněž se jedná o Blaupunkta se zapínáním/vypínáním aux v menu..
Popřípadě mohl by mi někdo kdo s tím má zkušenost říci jak vyjmout to rádio?
Mockrát děkuji :)
Odpovědět

Zpět na „KALOS“