ALU KOLA

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

ALU KOLA

Příspěvek od dettektorr »

Mám na Lanosu nesmyslný žížaly 155/80/13 (fuj, fuj a ještě jednou fuj). Pořád se dočítám o možnosti montáže ALU 15" s dodatečným zapsáním do TP. Zajímalo by mě jak to vlastně je s pojišťovnou při nehodě (zaviněné/nezaviněné) pokud jsou na autě jiné ráfky nebo pneu, než ty, které jsou v TP.

PS: v techničáku mám pouze 175/70/13, 185/60/14 vše v šíři ráfku 5,5.

Fakt bych rád koupil nějaký elektrony, třeba i z druhý ruky, ale to zase nebude žádněj certifikát a asi mi je nezapíšou že?

Jo a jinak dneska svítí sluníčko tak se přestaňte mračit a dělejte na svět opičí ksichty, voni si pak všichni můžou hubu smíchem roztrhnout :lol:

EDIT by Blue: Pis troska zmysluplejsie nazvy!!!
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Nemuzu tvrdit, ze je to tak u vsech pojistek, ale zatim u vsech, ktere sem videl, tomu tak bylo. Takze, pokud vim, k tomu, aby pojistka platila (nebo i povinne ruceni), musi byt vozidlo technicky zpusobile k provozu na pozemnich komunikacich. A to mimo jine znamena, ze musi pouzivat jak disky tak i pneumatiky shodne s udaji uvedenymi v "technickem prukazu". A z prvni ruky vim, ze pri havarii policie zapisuje rozmery pneumatik a pojistovna si je pak overuje.
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Díky

Příspěvek od dettektorr »

To je velmi velmi užitečná informace a já ti za ní děkuju. Takže budu shánět 14" ALU s gumou 185/60.

Kdybys o nějakých věděl tak napiš. ;)
df
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:35
Bydliště: Příbram (Pb), Praha

Příspěvek od df »

PavelZ píše:Nemuzu tvrdit, ze je to tak u vsech pojistek, ale zatim u vsech, ktere sem videl, tomu tak bylo. Takze, pokud vim, k tomu, aby pojistka platila (nebo i povinne ruceni), musi byt vozidlo technicky zpusobile k provozu na pozemnich komunikacich. A to mimo jine znamena, ze musi pouzivat jak disky tak i pneumatiky shodne s udaji uvedenymi v "technickem prukazu". A z prvni ruky vim, ze pri havarii policie zapisuje rozmery pneumatik a pojistovna si je pak overuje.
Ale pokud tam ty 15" budou zapsány (i dodatečně), tak by problém být neměl, ne?
df.
Daewoo Lanos 1.5MPi, 98, sedan, stříbrná metalíza
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Příspěvek od dettektorr »

No právě,

já jsem toho názoru, že pokud koupím 15" z druhé ruky, nebude k nim potřebný atest pro Lanose a nezapíšou mi to do TP.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Podivej se sem:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=5675
Pokud koupis kola z druhe ruky a dostanes k nim doumenty specifikovane v tom odkazu, tak si myslim, ze by s tim nemel byt zadny problem. Ale nejjednodussi je koupit ty 14" co pises. Nezkousel ses koukat do rubriky prodej? Obcas sem si vsimnul, ze je nekdo nabizi. Jak je to zrovna ted nevim.
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Příspěvek od dettektorr »

Hodně zajímavý odkaz. Je to fakt procedura. No uvidim nejhorší varianta. Koupím nové i sumama a nechám zapsat. Jo ale to až v létě až zas budou nějaký prachy.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Jeste detail, ale zase netvrdim, ze to tak musis byt vzdycky. Na Daewoo se docela spatne hledaji disky tak, aby clovek splnil i ET predepsany v technicaku. Ale, jak sem psal, u pripadu o kterych vim, si policie zapisovala jen parametry z pneumatiky, takze treba 185/60 R14 a rychlostni a hmotnostni indexy. Takze meli jen prumer disku a ne jeho ET. A tyhle udaje stacily i pojistovne. Tak jen pro zajimavost.
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Příspěvek od dettektorr »

ET má lanos tuším 49, ale myslím, že do techničáku mi ho nezapsali. Nicméně našel jsem několik firem, které dodají potřebné dokumenty pro schválení takže myslím no problem.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

ja sa pokusam o to uz 3 roky a vzdy neuspesne je to na p*** proste u nas :x
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Tak zrovna ted jsou v prodeji 4 letni gumy na Lanose.
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Na ET se vykašli. Kdybys dal 14" liťáče s ET 49, tak to bude vypadat příšerně! Kola budeš doslova hledat v podbězích. :lol:
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Příspěvek od dettektorr »

Vím, že se seriovým ET bude auto připomínat spíš tramvaj, ale zase budu mít klid směrem k pojišťovně a to v dnešní záplavě šílenejch taky řidičů je pro mě rozhodující.
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Příspěvek od dettektorr »

Tak se na lanouse nasadil virtuál kola. Chci ase pochlubit ale zase nevím jak je sem mám dostat k***a :lol: Poraďte mi.
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Kurnik, neřeš furt nějaké pojišťovny a policajty. Hoď tam na to hezké 15", ať to auto vypadá k světu. :lol:
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Odpovědět

Zpět na „LANOS“