Prosba - anténa, palubovka a další...

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
df
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:35
Bydliště: Příbram (Pb), Praha

Prosba - anténa, palubovka a další...

Příspěvek od df »

Zdravím všechny :-)

Je to už skoro měsíc, co mám nové auto, a zatím jsem s ním spokojený a doufám, že i nadále budu :-)
Během toho měsíce jsem nezaznamenal žádný problém, při kontrole v sertvisu příjemné překvapení - auto bylo v mnohem lepším stavu, než jsem očekával a než uváděl autobazar... Takže doufám, že to tak vydrží i nadále... :-)
A teď k pár dotazům a prosbám:

1.
Nedávno jsem si koupil autorádio a zjistil jsem, že anténa, která tam je je úplně K.O. - nevysouvá se a je urezlá, rozpadlá. Potřeboval bych tedy sehnat novou a namontovat jí, jen nevím kde a jak :-)

2.
I přes objednání pal. počítače stále silněji uvažuji o výměně pal. desky bez otáčkoměru za pal. desku s otáčkoměrem, i kvůli přítelkyni, které se (snad) bude podle otáčkoměru jistěji řadit a tím i lépe jezdit... ;-) Kde tedy tuto pal. desku sehnat (možná klidně i novou - vrakoviště nejsou v dosahu, nebo o nich nevím...) a jak jí zapojit? Mám na ní i hliníkové kroužky na budíky, tak jsem na to zvědavý...
Ale jsem totální antitalent, bohužel... :-(

3.
S plánovanou výměnou pal. desky souvisí i poslední (zatím) dotaz, a to, jak na výměnu podsvětlení, jaké tam dát diody (uvažuju o bílých) a to i pod tlačítka na panelu a pod ovládání náklonu světel...

Díky za vaše odpovědi a vaši trpělivost se mnou... :-)

df
df.
Daewoo Lanos 1.5MPi, 98, sedan, stříbrná metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

1)kupis v autodieloch, alebo v izeratoch.
namontujes tak, ze v kufri das dole na lavej strane plasty(ide to trosku tazsie a treba dat pozor aby si si neulamal tie "cupliky" cierne) podtym je jeden srob, ten treba povolit nejakym klucom(tusim 17) potom opatrne tym istym klucom povol na antene tu matku(zvonka auta) a antenu vytiahni cez kufor. opacnym postupom nasadis novu antenu. ak si mal manualnu(co asi hej) tak pripajas iba jeden kabel ak chces elektricku, mali by byt kable dotiahnute ale su asi schovane v tej dutine ako bola antena.

2)zozenies ju takym istym sposobom ako v bode 1.

a zapojist tu tak ze vyberies staru(postup vyhladaj tu na fore) a das novu, konektor je dotiahnuty(o5 vyhladaj na fore)


3)toto ti ja neporadim, ale na fore sa tu o tom pisalo. osobne to mam podsvietene tak ako to bolo a je to podla mna pekne.


a moja otazka: ty mas podsvietene "kolecko" nastavenia svetiel? resp. mate to viacery a len mne to nesvieti? bo doteraz som sa nadtym nezamyslal :lol:
df
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:35
Bydliště: Příbram (Pb), Praha

Příspěvek od df »

ta anténa by měla být el., alespoň myslím, že tam mám kablík k rádiu na vysouvání... :-)
To kolečko mi právě taky nesvítí, ale dle všech dostupných informací by mělo... :-) Jinak ta barva podsvětlení není nejhorší, ale přijde mi taková nevýrazná...

jinak díky za odpověď :-)
df.
Daewoo Lanos 1.5MPi, 98, sedan, stříbrná metalíza
Roberto
Příspěvky: 40
Registrován: sob bře 25, 2006 06:36
Bydliště: Martin

Příspěvek od Roberto »

Tá zmena podsvietenia zaujíma aj mňa. Poradte ako na to. Možno to bude zaujímať viacerých.
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od Ardy »

PODSVIETENIE :lol:

Tak ja som si spravil na modro.
Všetky žiarovky sa dajú nahradiť LEDkami ale len s odporom! Inak sa odpália. 6iarovky majú pätice ktoré sa dajú vybrať pootočením a nasunúť do nich LED. :D

V prístrojovke 4 ks 10mm LED s odpormi 560ohm, pôvodne sú tam nastkávacie žiarovky so zelenou čiapočkou.
Tak som ich mal vyblednuté, že svietily na bielo. Tie čiapočky neodporúčam síce stoja okolo 6 Sk a sú aj modré aj červené. Ak chcete ostať pri žiarovkách meňte ich skôr na farebné žiarovky. Sú aj modré cca 16 Sk.

Na ovládačoch kúrenia sú menšie žiarovky nastrkávacie Tie so dal modré žiarovky. Tam totiž nevojde 10mm LED, a menšie 5mm je slabé. (4000 mcd) NED8VAJTE vysokosvietiace LED s 20 000 - 40 000 mcd! Sú nevhodné na palubovku. Oslňujú.

Plánujem ešte niečo špeci. Osvetlenie kluček na modro :lol:

Osvetlenie mam skoro všade čo sa dá chytať. Aj na nastavovacom koliečku výšky svetiel. Toto je osvetlené len diodou zelenej farby od výroby.

Anténu radím kupiť neznačkovú niekde v autopríslušenstvách. Víjde to lacnejšie.
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Prosba - anténa, palubovka a další...

Příspěvek od Blue Lanos »

df píše:Zdravím všechny :-)

Je to už skoro měsíc, co mám nové auto, a zatím jsem s ním spokojený a doufám, že i nadále budu :-)
Během toho měsíce jsem nezaznamenal žádný problém, při kontrole v sertvisu příjemné překvapení - auto bylo v mnohem lepším stavu, než jsem očekával a než uváděl autobazar... Takže doufám, že to tak vydrží i nadále... :-)
A teď k pár dotazům a prosbám:

1.
Nedávno jsem si koupil autorádio a zjistil jsem, že anténa, která tam je je úplně K.O. - nevysouvá se a je urezlá, rozpadlá. Potřeboval bych tedy sehnat novou a namontovat jí, jen nevím kde a jak :-)

2.
I přes objednání pal. počítače stále silněji uvažuji o výměně pal. desky bez otáčkoměru za pal. desku s otáčkoměrem, i kvůli přítelkyni, které se (snad) bude podle otáčkoměru jistěji řadit a tím i lépe jezdit... ;-) Kde tedy tuto pal. desku sehnat (možná klidně i novou - vrakoviště nejsou v dosahu, nebo o nich nevím...) a jak jí zapojit? Mám na ní i hliníkové kroužky na budíky, tak jsem na to zvědavý...
Ale jsem totální antitalent, bohužel... :-(

3.
S plánovanou výměnou pal. desky souvisí i poslední (zatím) dotaz, a to, jak na výměnu podsvětlení, jaké tam dát diody (uvažuju o bílých) a to i pod tlačítka na panelu a pod ovládání náklonu světel...

Díky za vaše odpovědi a vaši trpělivost se mnou... :-)

df
1)istotne mas elektricku? Lebol sa davala len do SX vybav. Ak nemas musis si dotiahnut kabel do zadu. Inak o antenach je tu toho popisane dost daj vyhladavanie. Inak osobne doporucujem origo daewacku ked si precitas starsie prispevky prides preco to hovorim ;)

2)palubka sa da kupit za slusnej peniz v Polsku aj tuto informaciu najdes v prispevkoch dokonca sme sa tu o nej aj pred nedavnom bavili. Zapojis ju presne tak isto ako odpojis tu bez otackomeru je to ten samej konektor :) Tie kruzky zhanam aj ja :(:( Co stali?

3)toto som nerobil ani neplanujem pac sa mi sucasne osvetlenie paci ale videl som par peknych foto - najdes ich tu samozrejme :)) ale tu vlastne najdes skoro vsetko :lol:

Nebooj trpezlivost maaame :D Tak at jezdi a nezlobi :):):)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

to Blue Lanos: Nevím jak u Vás, ale u nás ty kroužky seženeš v pohodě, ale cena se mi vůbec nelíbí - 600Kč! :evil:
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:cry: ja som to myslel skor cenovo. jj aj u nas stoja skoro 1200sk preto som sa pytal kde ich zohnal lebo asi malokto vyhodi tolik penez za kruzok :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

to Blue: :lol: souhlasím!!! :lol: Nekřesťanské peníze!
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Dewoo vrakoviště máš na Kladně a nebo u Benešova v Ostředku ale jestli budou mít přístrojový panel musíš se zeptat čísla tu někde jsou ;)
df
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:35
Bydliště: Příbram (Pb), Praha

Příspěvek od df »

Blue Lanos:
1)istotne mas elektricku? Lebol sa davala len do SX vybav. Ak nemas musis si dotiahnut kabel do zadu. Inak o antenach je tu toho popisane dost daj vyhladavanie. Inak osobne doporucujem origo daewacku ked si precitas starsie prispevky prides preco to hovorim
no, včera jsem měnil žárovky do světel, tak jsem se mrknul i na torzo antény pod tím krytem - je to zoufalý, bude muset co nejrychleji pryč a místo ní nová. Jinak k ní vede mimo běžný ant. kabel i taková jakoby dvoulinka, barva černá a červeno černá, to je myslím k té el. ne? Ale možná se pletu :-)
2)palubka sa da kupit za slusnej peniz v Polsku aj tuto informaciu najdes v prispevkoch dokonca sme sa tu o nej aj pred nedavnom bavili. Zapojis ju presne tak isto ako odpojis tu bez otackomeru je to ten samej konektor Tie kruzky zhanam aj ja Co stali?
kroužky stály cca 685,-kč (i s p+b), je to sice síla, ale vzhledem k mým dalším stávajícím (i plánovaným) výdajům to až tak nebolelo...
df.
df.
Daewoo Lanos 1.5MPi, 98, sedan, stříbrná metalíza
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

a kde si ich kupil? mozes ich blejsknut?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
df
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:35
Bydliště: Příbram (Pb), Praha

Příspěvek od df »

Blue Lanos píše:a kde si ich kupil? mozes ich blejsknut?
Mám je z http://www.autodoplnky.cz/, přímý odkaz je http://www.autodoplnky.cz/index.php?typ ... zi=1538391

Až budu moct, tak je i vyfotím, zatím jsem je ještě nerozbalil, ale vypadají docela dobře, rozhodně nepůsobí nějakým laciným dojmem, spíše naopak :-)
df.
Daewoo Lanos 1.5MPi, 98, sedan, stříbrná metalíza
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Tak to su tie co u nas za ne chceju 1200sk hajz** :x
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Zdenči.x
Příspěvky: 35
Registrován: pát zář 09, 2005 18:00
Bydliště: okr. GA

Příspěvek od Zdenči.x »

ja som si podsvietil pristroje diodami na modro a vsetky cudliky su zatial cervene ale budem menit na modre aj tie.bez problemov som vsade napchal diody aj do kolecka na vysku svetiel. a o tu pristrojovku s otackomerom bych mal zajem taky len je to trochu od ruky do polska... :lol:
Odpovědět

Zpět na „LANOS“