kolísání výkonu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 39
Registrován: sob bře 26, 2005 21:02
Bydliště: Praha

kolísání výkonu

Příspěvek od Michal »

Zdravim,
mám docela podstatnej problém... Auto sice jede, ale dost špatně - ze začátku se to projevovalo jenom slabě - při sešlápnutí plynu auto nereaguje, spíš naopak, místo, aby se výkon zvyšoval, tak to cukne a vůbec netáhne. Ze začátku stačilo plyn sešlápnout až k zemi a rozjel se, teď už je to o dost horší - někdy nepomůže vůbec nic - můžu na plyn šlapat jak chci - jemně, tvrdě - prostě nereaguje - takhle mi klesne rychlost třeba ze 100 skoro až na nulu - párkrát do dokonce chcíplo.
Občas se taky stane, že když třeba stojim na křižovatce, tak mi sami od sebe začnou klesat otáčky - třeba na 500, pak někdy i chcípne...

Nemáte někdo s něčim podobnym zkušenosti - o co by mohlo jít apod.?

Díky za rady... (Racer 89 - 1.5 - 55 kw - karburátor)
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

mne takto blbol favorit, idem si 90 a zrazu motor chcipol a auto pomaly az zastavilo niekedy sa to okolo 20km/h chytilo a ako-tak islo, vacsinou ale totalne chciplo. nastartovat islo az po par minutach ked sa cez filter pretlacil resp. pretiekol nejaky benzin. pricinou bol zapchaty palivovy filter.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Vincent
Příspěvky: 71
Registrován: ned led 11, 2004 20:33

Příspěvek od Vincent »

určitě nejprve vyměň ten palivový filtr,pokud není nový a vyčisti karbec ,hlavně trysky.Sundej vzduchový filtr a podívej se při nastartovaném a teplém motoru jak fungují sací klapky. Musí se otvírat plynule,nedrhnout a při plném plynu být plně otevřené. ;) Bacha na řemen k alternátoru,ať ti neutrhne rukáv. :!:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

to vse mate pravdu ale mozna by to mohly byt svicky .pak samo prohlednout komplet elektriku a urcite filtr vymenit(jestli se ti to ovsem podari povolit)
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 39
Registrován: sob bře 26, 2005 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Michal »

Všem díky za rady!
Nakonec sem to vzdal a auto odvez ke znýmýmu do servisu. Je zajímavý že po cestě (asi 50 km) to ani jednou nezablblo a když s tim pak pár dní jezdil sám, tak taky nic... Závada prostě zmizela... Je pravda že sem ještě než sem vyjel vyčistil kontakt na cívce, ale ten vypadal že je v pohodě...
Pro jistotu sem nechal vyčistit karbec a všechny kontakty.
Palivák byl v pohodě (měnil sem ho v listopadu 2005), takže tady problém určitě nebyl...
Ale hlavně, že to od tý doby nezlobí... Jak mi kdysi řikal jinej automechanik - auto je holt živej organismus...
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo tyhle případy důvěrně známe :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „RACER“