KLIMATIZACE A ZIMA

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Cross
Příspěvky: 406
Registrován: čtv čer 02, 2005 20:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Cross »

V lete je klima super, v zime na odmlzeni oken taky dobre, ale rozhodne bych to kvuli zime do auta nedomontovaval. Prece jenom to podle vseho bude drahe............
Zvenku bych na to vzal sterku a zevnitr bych to utrel normalne hadrou. ;)
Dobra rada nad zlato, ze. ;) ;)
Daewoo Nubira Wagon, 2,0
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Utřít hadrem je dobrý, ale když je pod nulou, tak se ani uvnitř na tu námrazu s hadrem nechytám. Jedině škrabka a čekat až to povolí.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
misaaa
Příspěvky: 86
Registrován: pon bře 21, 2005 15:10
Bydliště: Praha

Příspěvek od misaaa »

Když už se bavíte o té klimatizaci, nevěděl by jste někdo o kompresoru na Nubiru I (kde, kdo, za kolik)? Nefunguje klima a je to kompresorem, vždycky to z něj uteče všechno...
Nubira HB 2.0 CDX, r.v.98, plná výbava
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

misaaa píše:Když už se bavíte o té klimatizaci, nevěděl by jste někdo o kompresoru na Nubiru I (kde, kdo, za kolik)? Nefunguje klima a je to kompresorem, vždycky to z něj uteče všechno...
zkus Autoland ve Slusticich u Prahy, kdyz jsem tam kupoval servocerpadlo tak tam nejaky mel, ale pozor zmer si prumer remenice.
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
misaaa
Příspěvky: 86
Registrován: pon bře 21, 2005 15:10
Bydliště: Praha

Příspěvek od misaaa »

Ok dík za tip! Zajedu se tam podívat. A co vrakáč v Ostředku? Nebyl jsi tam někdy? Jak to tam vypadá atd..
Nubira HB 2.0 CDX, r.v.98, plná výbava
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

ne tam jsem nebyl
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

tak jak jsem psal na začátku že mi spíná klima až za chvíli, v servisu mi řekli, že je to tím, že je tam málo náplně a pojistný ventil hlídá, aby se nezadřel kompresor ( maže ho medium) tak nevím, asi to hodím na naplnění a když to nepomůže, uškrtím je na klíňáku...
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

misaaa píše:Když už se bavíte o té klimatizaci, nevěděl by jste někdo o kompresoru na Nubiru I (kde, kdo, za kolik)? Nefunguje klima a je to kompresorem, vždycky to z něj uteče všechno...
A kdo ti řekl že je to kompresorem na Daewech je to z 95% chladič klimatizace jedině že by to bylo auto potvrzující víjímku :?
Jarda69
Příspěvky: 227
Registrován: ned dub 03, 2005 13:04

Příspěvek od Jarda69 »

Pavel Beneš píše:tak jak jsem psal na začátku že mi spíná klima až za chvíli, v servisu mi řekli, že je to tím, že je tam málo náplně a pojistný ventil hlídá, aby se nezadřel kompresor ( maže ho medium) tak nevím, asi to hodím na naplnění a když to nepomůže, uškrtím je na klíňáku...
No hoši.. Jestli věříte tomu, že kompresor maže médium, tak to z vás dělají akorát blbce... komresor má stálou olejovou náplň, a ten olej spolu s médiem v malém množství běhá dokola chladicím okruhem, zeptejte se některého chlaďaře, vysvětlí vám to.
Nubira II-2000, 1.6/16V, 40000 km, v zimě nejezdí
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No a taky každej chlaďař ti řekne že když uteče médium tak s ním i ten olej ( a to co zbyde nemá s čím kolovat ) a ty když pustích kompresor tak ho zničíš
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

Tak novinka, psal jsem že jestli mi to nepomůže, uškrtím je na klíňáku...
kolik je za to let?

Nechal jsem ji naplnit, něco tam bylo ale prý málo.... stálo mě to slušných 970,-

druhý den (-5°C) a klima nic, volám tomu chlaďákovi a on, že je to normální, že klima automaticky vypne jak jde pod nulu (myslel tím kompresor) a když je nad nulou sám zas zapne. Jeho tvrzení dává celkem smysl. Kdyby přimrzl odpařník, tak by ho to přece mohlo roztrhat.

Já měl když jsme to plnili teplotu v autě +12°C, venku 4°C.
Než začal plnit, foukal z větráku +8°C, po naplnění mezi 0 a -1°C, přičež jak klesl pod -1°C, vypla klima ale foukalo to furt stejně.... když to vyšplhalo na +2°C, zase zapla..

Odmlžování oken funguje úplně normálně, neznamená, že když nesepne kompresor, že klima nefunguje... tímto se omlouvám za zprávy, co jsem tu uváděl (jestli je tohle taky kec (mám to potvrzený z nekolika zdrojů) tak se asi objesím na klíňáků sám.)
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Pavle můžeš uvést i u koho jsi byl na naplnění (firmu) ? Zatím mám klimu v naprostém pořádku, ale to se může rychle změnit....
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

Jmenuje se Rousek, fakt dobrej chlap, dobře se s ním kecá, poradí....

Jen mobil 775306720

Najdeš ho na Šenvertě v Sokolově (před mostem dolů ke kolejím dozadu a za Vyskočilem doleva a hned do prava (bílý barák až na konci jednosměrky)
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Pavle díky za skvělý tip na pana Rouska.
Byl jsem tam včera, tedy spíše preventivně, žádné problémy jsem neměl, přestože mi chyběla část náplně (tuším 200g).
Kontrola funkce klimatizace, doplnění chladícího média, kontrola oleje, "očuchání" všech spojů a potrubního vedení přístrojem - analyzátor úniku chl. média, pár dobrých rad o klimatizaci. Vše za 480,- Kč.
Teď má kompresor plynulejší chod a rychleji mám požadovanou teplotu v autě. Vřele všem doporučuji.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

tak já minulé uterý dochladil!!! Trefil mě kámen od protijedoucí avie (tímto zdravím a děkuji, že mě poslal do....) a odnesl to chladič klimy. Netušil jsem co se děje, jen slyšel ránu jak kráva, vystoupím, nic nevidím jedu dál... (na klimu), po pěti minutách to fouká teplý....tak jedu z5, našel jsem ho tak za deset minut...... no poslal mě někam, že proč jsem ho nechyt hned a že to neudělal.... málem tam ani nejel....ale klimu to nespasilo.... :cry: Nevím co budu dělat..... asi rejži!!

Nechce se mi moc jít do stejnýho (7letý chladič bude stejně před koncem života...) a já měl auto ve výborném stavu motoricky (ani toho moc zatím nenajel) a nový je :shock: drahý..... jenže vozím pejska, a ten by byl smaženej, než bych dojel... poradíte?

Jendovi : 8)
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“