Lakování nárazníku

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Ido
Příspěvky: 66
Registrován: stř zář 01, 2004 07:46
Bydliště: Zlín

Lakování nárazníku

Příspěvek od Ido »

Na silnici jsem trefil velkou hroudu zmrzlého sněhu - výsledkem je kosmetická vada ve spodní polovině nárazníku, odkud se oprýskl kousek (asi 4 x 6 cm) laku. Jde o stříbrnou metalízu. Musím nechat přelakovat celý nárazník? Nešlo by to jenom nechat stříknout na celé spodní polovině (pod tou černou lištou)? Nebo jenom nechat opravit to poškozené místo? Nemám s lakováním žádné zkušenosti...
Daewoo Matiz CD, 2000, silver
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

....AKRI , kde jsi ? :roll:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Určitě to jde, stříknout jen spodní polovinu nárazníku ;)
Já bych ho ale stříkl celej, aby se nestalo, že to bude vidět (rozdíl barev) ;)
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

I metalíza jde stříknout do ztracena , ale klarlakem to musíš vzít celé , je to tak AKRI ?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo mate pravdu.barva jen na poskozene misto lak cely.tak to vypada nejlepe.ale akri az se ukaze tak to jiste upresni.taky se da jen opravit ten kousek ale bude to videt.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
JMMahony
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 20, 2006 22:27
Bydliště: okres Jičín

Lakování nárazníku

Příspěvek od JMMahony »

Zdárec Matízáčci. Koukám, že řešíte poškozený nárazník resp. opravu laku na nárazníku.Jsem tu novej tak tady je jeden majinkej návod jak na to : návod je podle toho jak kdo je zručnej a jaké má možnosti. 1.koukni na to a zjisti zda je potřeba poškozené místo tmelit tj. kytem dvousložkový polyesterový na plasty.Nejdříve místo obrus smirkem zrnitost cca 100 vykytuj a obrus na konečné broušení vem jemnější smirek. 2 kytované místo stříkni plničem v několika vrstvách....nech řádně proschnout.Plnič přebrus smirkem 600 a když to je hlaďoučké, tak vem smirek 2000 a přebrus opět plnič a tímto smirkem vem i okolí opravované část na každou stranu cca 10 cm. 3 vem barvu a stříkni pouze flek po plniči.Nech zaschnout.Vem lak a stříkni flek jen nastříkané barvy.Musí ti zůstat prostor mezi starým a novým lakem který je obroušen tím smirkem 2000.Necháš vše řádně zaschnout.Po zaschnutí vezmeš opět smirek 2000 a přebrousíš naprášený lak na obvodu i na stříkaném fleku.Poté za použití leštičky vše řádně přeleštíš. Když neprobrousíš smirkem lak a namíchají Ti správný odstín barvy nikdo nic nepozná.Výsledek je super. Vše se nechá udělat i sprejem.Do spreje se nechá namíchat plnič.barva-lak. Pokud máš pistol, tak to uděláš pistolkou.Nejlépe takovou, která je regulovatelná tj. tlak, množství barvy, rozstřik atd.Je s tím srani jako s maladou pani.Matízáčkům zdar.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ano tohle je opravdu rozstrik, ale zalestis to a za casek je to videt, je to k nicemu, metalizou opravit jen postizene misto a lakem prelakovat cele, na to narazniku neusetris nic, copak ty dve decky laku stoji, ze? a je jak novej, vlastne novej :lol:
Fleky se delaly za prvni republiky ;)
Tomas mel pravdu :lol: jako obvykle :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Oprava nárazniku

Příspěvek od Oprava nárazniku »

Jo jasně mě to je jasný jak to s tím je.....a toho srani s tím.Já jsem tu novej jen jsem si dovolil odpovědět na dotázek.Každej ať si dělá dle svých možností a financí :lol:
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

to je v poradku, ja nemuzu bejt vsude :lol: :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
JMMahony
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 20, 2006 22:27
Bydliště: okres Jičín

Lakovaní narazniku

Příspěvek od JMMahony »

Jo jasný v poho. Už mlčím hahahaha.Já si příště nejdřív dovolím jestli můžu odpovídat nebo jen číst.Jsem tu novej a koneckonců Matízka jsem koupil dcerce která si udělala řidičák, takže tu jsem vlastně načerno a takovej řekl bych vetřelec hahahaha......Matízáčkům zdar
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Kristova noho :lol: Pis co chces a cti taky co chces :lol: ja to taky tak delam :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Akri píše:Tomas mel pravdu :lol: jako obvykle :lol:
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: Lakovaní narazniku

Příspěvek od Tomáš »

JMMahony píše:Jo jasný v poho. Už mlčím hahahaha.Já si příště nejdřív dovolím jestli můžu odpovídat nebo jen číst.Jsem tu novej a koneckonců Matízka jsem koupil dcerce která si udělala řidičák, takže tu jsem vlastně načerno a takovej řekl bych vetřelec hahahaha......Matízáčkům zdar
Všechno se ti bude odpuštěno :lol: :lol: pokud pošleš svou Matizačku na sraz na Moravu... ;)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovaní narazniku

Příspěvek od Robert »

JMMahony píše:Jo jasný v poho. Už mlčím hahahaha.Já si příště nejdřív dovolím jestli můžu odpovídat nebo jen číst.Jsem tu novej a koneckonců Matízka jsem koupil dcerce která si udělala řidičák, takže tu jsem vlastně načerno a takovej řekl bych vetřelec hahahaha......Matízáčkům zdar
Kolik je dcerce? :oops:
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

No má asi čerstvej řidičák.....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“