servoriadeni

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
hever
Příspěvky: 12
Registrován: čtv úno 02, 2006 16:45

servoriadeni

Příspěvek od hever »

Ma niekto skusenosti s vymenou naplne servoriadenia moja nexia ma 10rokov a stale tam je ta ista špekulujem vymeniť ju.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Menit ju netreba.Len doplnit ak je to nutne.Ja pouzivam olej do automat.prevodovky.
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Přesně tak, stačí jen doplnit.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

PeterMI_SK

Příspěvek od PeterMI_SK »

preco sa nema menit...kvapalina v serve??? Ja som vedel ze aspon kazde dva roky a preto sa chystam vymenit servo kvapalinu aj ja......
Je normalna vec ze olej zvetrava a straca svoje vlastnosti.....neriskujem poskodenie nejakych casti riadenia pre 1 liter oleja co stoji 500,-Sk
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

V manuali je napisane, ze aj do serva aj prevodovky len v pripade nutnosti doplnit, ze su tam celozivotnostne naplne. Skoda, len ze v manuali aj neuviedli s akou zivotnostou auta ratali, ked to pisali.

Ale co sa tyka serva, tak tam je v manuali k esperu aspon napisane co tam ide a este to aj dostat, pripaden podla farby (cervena) tam moze ist snad vsetky oleje do serv (myslim ze idu aj do automatickych prevodoviek).
Ale co sa tyka prevodovky, tak udaj 80W cloveku velmi nepovie a PP80 asi na mysli nemali :). Co sa ludia pytali na oleje.cz, tak vacsina co menila tzv. celozivotnostny olej v prevodovke bola po vymene nespokojna.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no v podstate se nemusi menit ale i v servu se system zanasi a tak by se asi mela kapalina nekdy menit.vidim to tak jednou za 5 let aby byl klid.ja si ji letos taky vymenim je to par korun a aspon se to zase trosku proplachne.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..no toto by aj mna zaujimalo...
..
pretoze ja mam v serve este asi origosh napln..
..je jej tam este v celku dost..
..
ale ako som tak "do nej strkal srubovak"...
..
taq som si vsimol, ze po chvili sa uz zacinaju "oddelovat vrstvy"..
PeterMI_SK

Příspěvek od PeterMI_SK »

moj sefo mal ESPERO a asi po troch rokoch zacal mat problem s prevodovkou ze v zime bola hlucna........tak vymenil olej a bolo po problemoch.....a potom ho uz menil kazdy rok pred zimou......a skusil si spravit aj test stareho a noveho oleja. Na oko boli rovnake ale vravel ze po zmrazeni v mraznicke uz bolo vidno rozdiel v hustote
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

servo - řízení

Příspěvek od Serpico »

Kolegové po výměně servo oleje jsem u kolegy, má 16ventil zjistil prasklý dekl ( přišroubovány držáky serva ) na stěně kabiny před motorem ( je částečně nabodován na stěně ), dále vyborcený, utržený levý podběh v délce 20 cm ( tam kde končí servo a došlo k opření o podběh ). To vše způsobilo uvolnění serva. Auto bylo relativně ovladatelné s tím, že se to všechno o sebe tlouklo a postavení volantu, myslím příčky se měnilo. Je mi to záhadou, nedovedu si vysvětlit příčinu ani Palikx se s tím nesetkal. :?: :?: :?:
Pro informaci vyndat servo je docela zábava. Musí se odpojit skoro všechny trubky, kulák pravého kola a stejnou dírou vyndat ven. Vyndavat servo nedoporučuji na ulici, ale na stojanovém heveru, jinak to nejde. Práce nahoře, pod vozem v různé výšce.
Po vyvaření stojíme před otázkou co s ním. Nové servo stojí 24 880, -- Kč, prostě 25 litrů, píši proto, aby nedošlo k překlepu. To nepadá v úvahu při ceně vozu 50 - 60tis.. Nemá nikdo tech. výkres serva? :?: Nejsou tam přepouštěcí ventily, jinak co se tam může pos... :?:
Díky za případné informace a hlavně, ať Vám to jezdí bez problémů.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

palikx píše:no v podstate se nemusi menit ale i v servu se system zanasi a tak by se asi mela kapalina nekdy menit.vidim to tak jednou za 5 let aby byl klid.ja si ji letos taky vymenim je to par korun a aspon se to zase trosku proplachne.
Tak teraz neviem ,je lepšie to vymeniť alebo do toho nešahať :?
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

...niekedy je lepsie do toho nerypat lebo to moze byt horsie ako pred tym :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

servo

Příspěvek od Serpico »

Kolegové, ještě k výměně oleje v posilovači - nechci diskutovat o celoživotní náplni, připouštím, že to platí, tam kde je životnost vozu 5 - 7 let, tedy nic pro naše 9 - 11 letý káry. Nicméně já jsem provedl výměnu také - prováděl nám ji Palikx oběma ( k němu a Petrmu mám naprostou důvěru - jsou ze starý školy a navíc vědí hodně a to si ještě doplňují viz octanový nárok, mimochodem pro chlapce ze Srba servisu to je španělská vesnice ) . Jsem bez problémů mám jiné. Při výměně mi s toho tekl docela humus. Původní olej je červený, neptejte se na barvu co mi vytekla, prostě olej stárne, oxiduje atd. Stanovisko Palikxe vyměnit olej po pěti letech je opodstatněný.
Nicméně závada, která vznikla kolegovi nelze spojovat s výměnou oleje nastala by stějně. Jedná se o mechanickou závadu ve stavu deklu stěny - součásti příčky mezi kabinou a motorem (vada materiálu ), prostě prasklo to pod levým držákem a následně protože to nemělo držení tak se to opřelo o podběh - je tam přiměřeně velké namáhání - vyplatí se případná vizuální kontrola, při zvednutí kapoty - mezi levým koncem hřebenu a levým podběhem je vůle asi 0,5 cm. Kontrola která zabere 5 minut. Samotná prasklina ale byla pod tapecírunkem - a to už je náročnější - při uváděné kontrole jde o postavení konce levého hřebenu - od podběhu a pokud vám někdo zatočí volantem tak není co řešit. Mějte se fajn.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“