Nádrž a ukazovateľ paliva

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
MartinB

Nádrž a ukazovateľ paliva

Příspěvek od MartinB »

Dalsí problem v tejto skurvenej zime, Som ten typ ze jazdim skoro nadoraz a prepocitavam si kolko by som este mohol najazdit ked uz ukazovateľ je v cervenom poli a tak sa mi vcera stalo ze som na Shell-ke kupoval za 1800,- nadrz mala byt v podstate skoro prazdna , nejakych 5 l, tam este mohlo byt, tankujem, tankujem az do takych 1500,-Sk a tu stop, pozrel som na litre bolo to nieco 35 a tak som si to prepocital, nadrz ma 50 litrov, vnutri je cca 5 l, zobral som uz 35 l, to by som este mal zobrat takych 10 l, mozno 8 litrov a tak som to zacal tankovat priskokom az sa mi pri 1700,-Sk podarilo vyliat benzin z nadrze. Fakt super, ked som nastartoval, tak ukazovatel ukazal ze som bral takych 20 litrov, pocas jazdy mi to velmi rychlo zasa kleslo na nulu, na dalsi den rano tam zasa bolo 20 l a pocas jazdy mi to zasa kleslo na "-10 l", este ze si to prepocitavam cez km, lebo by som z toho mal trochu chaos. Viete mi poradit co by to mohlo byt?
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ja ujedu 100km a ukazuje mi to na pul nadrze, dalsich 100 a je to uz na 1/4 nadrze a dalsich 200km uplne v poho na posledni dilek, jezdim z 90% jen mesto, takze to bere dost...
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Taky mi to kdysi tak blblo a stačilo očistit kontakty na plováku nádrže.

Před nedávnem mi to začalo blbnout zase a tentokráte to byl vadný budík, nějak drhnul na ose, občas se probere k životu a ukazuje dobře, ale občas se zadrhne na jedné poloze a nehýbe se. Tohle neřeším, tankuju podle denního počitadla při 400km +/- (a to s tím autem skoro nejezdím :lol: ) a zatím to vychází v pohodě, oko svítí jen málokdy.
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Ano očistit všechny kontakty plováku ze spodu nádrže. a bude to OK.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Franta P. píše:Ano očistit všechny kontakty plováku ze spodu nádrže. a bude to OK.
to je dobrej tip. mrknu na to az bude tepleji.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

No mě se to taky stalo. Tam je to strašně debilně řešený. ty kontakty nejsou schované a jde na ně veškerej bordel, takže zaoxidujou. A pak to blbě ukazuje i oko svítí špatně.
Uživatelský avatar
Pribo
Příspěvky: 208
Registrován: stř říj 20, 2004 10:44
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribo »

no s tym blbym okom mam jednu blbu skusenost som jeden s tych ze jazdia az kym nezacne svietit oko a este aj na rezervu obcas co to najazdim . podla vyrobcu ked zacne oko svietit tak sa da najazdit este 70km kedze som bral tento udaj s rezervou tak reku este nejakych 40km spravim a potom natankujem aaale co by clovek necakal stalo sa po 15km zo svietiacim okom mi dosiel benzin :roll: :roll: :? nastastie mi dosiel asi 500m k benzinke takze tam som este nejak doskakal a natankoval mal som proste strasne stastie :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Moze sa stat ze nabuduce budes skakat po servise a menit cerpadlo :lol:
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

a nebol potom problem so starovanim?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Pribo
Příspěvky: 208
Registrován: stř říj 20, 2004 10:44
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribo »

kaso píše:Moze sa stat ze nabuduce budes skakat po servise a menit cerpadlo :lol:

uz nikdy viac nepojdem az takto na doraz uz neverim nicomu co napise vyrobca :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Pribo
Příspěvky: 208
Registrován: stř říj 20, 2004 10:44
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribo »

Blue Lanos píše:a nebol potom problem so starovanim?

Ak ta otazka patrila mne tak nebol
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

I mne dosiel benal. Kamos v bandaske doniesol 5l a hned naskocilo. Dakoval som vsetkym, ktorych maju svoje miesto v kostole :)
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
c0re
Příspěvky: 47
Registrován: úte pro 06, 2005 13:18
Bydliště: ZM - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od c0re »

Ku konektoru plavaka nadrze sa da dostat len zo spodu? Chcem si
preverit, ci sa mi rozsvieti oko. Vyjazdit vsetok benzin by som nechcel...
Nexia GLE 8V, HYUNDAI Tucson CDRi 4WD

Lui, I think, this is beginning of beautiful friendship...
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

jo zespodu lehneš si pod nádrž a uvidíš tam 3 konektory, 2 v gumě a jeden v plastu.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“