Porucha v mrazu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Oldřich Novák
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 29, 2006 10:28
Bydliště: Karviná

Porucha v mrazu

Příspěvek od Oldřich Novák »

Ahoj zdravím všechny jsem tu nový ale chtěl bych zdělit svoji poruchu.při mrazu-26jsem nastartoval a odjel do práce celkem v pohodě(6km tekže o topení není řeč).Další den po nastartovaní mi řekl šesty smysl podívej na motor.A ejhle kapal olej z pod olelového filtru.Šup do servisu tam mi vyměnili nový filtr zdarma(i nato se vztahuje záruka) a říkali že už jsem dneska druhý se stejným problémem.Takže pozor i nato.
Kalos1.2S rok2004.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:shock: toto iste sa satlo aj mne asi po 2 rokoch ked sme mali lanika noveho :oops: bola to zevraj nejaka zla seria filtrov, ktore nejako netesili a slzilo to tade. Aj mne ho vymenili a olej doliali. Nastastie sa to odvtedy nezopakovalo...
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Sice mam nubiru (laceti) ale vcera rano jsem objevil nahodou olejovou skvrnu pod autem. podle rychleho prohlidnuti asi tece kolem olejoveho filtru. Uvidime co reknou v servise jak budu auto vyzvedavat.
Pokud to bude casejsi zavada v mrazech tak to neni dobra zprava. kdo to ma v novych autech hlidat. :evil:
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

tak k tomuhle asi toto.nam se posledni dobou deje ze tecou filtry vseobecne.soudruzi v koreji delaji pravdepodobne velke chyby pri vyrobe.kazdy tejden minimalne jedno auto s takovym problemem.a neni to zimou delalo to i v lete.jen postreh a asi v zime je mozne ze to bude castejsi.takze pro vsechny obcas se mrknete.muze se stat ze se filtr uplne roztrhne.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

V minulosti se mi to stalo také na Raceru. ale na Lanosu ještě ne (ten je v teple v garáži) a tak noční mrazy mu neškodí. A nyní něco objevného: Asi díky mrazům tam bude než se to zahřeje "trochu" větší tlak oleje.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Koukam ze sem ten duvod nejak zapomel napsat takze presne jak rekl p.krticka.tlak oleje ale jen minimalne je tam redukcni ventil a ten v obehu necha maximalne 4 bary.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

palikx píše:Koukam ze sem ten duvod nejak zapomel napsat takze presne jak rekl p.krticka.tlak oleje ale jen minimalne je tam redukcni ventil a ten v obehu necha maximalne 4 bary.
Díky za pochvalu.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Porucha v mrazu

Příspěvek od Hynek »

Oldřich Novák píše:Ahoj zdravím všechny jsem tu nový ale chtěl bych zdělit svoji poruchu.při mrazu-26jsem nastartoval a odjel do práce celkem v pohodě(6km tekže o topení není řeč).Další den po nastartovaní mi řekl šesty smysl podívej na motor.A ejhle kapal olej z pod olelového filtru.Šup do servisu tam mi vyměnili nový filtr zdarma(i nato se vztahuje záruka) a říkali že už jsem dneska druhý se stejným problémem.Takže pozor i nato.
Kalos1.2S rok2004.
Ta závada je celkem pochopitelná,ale svědčí o slabém prohřátí motoru pře jízdou.Tlakový regulátor,který udržuje olejový tlak je v tak krutém mrazu neúčinný a nemůže propustit hustý olej zpět do vany. Ten tlak dosahuje v mraze pod 15 stupňů C až 18 atmosfér!!!Tak se nediv,že jakákoliv volnější hadice,či filtr to odnese.Rada: Nechat v tak extrémním mraze motor ohřát na volnoběh alespoň 3 minuty a i pak mít lehkou nohu!
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Ja sem stal 5min nez jsem oskrabal auto a pak jsem jestejel dost jemne nez mel motor normalni teplotu a stejne to odnesl olejovy filtr. Spis tesneni to nedalo. Vymenili mi ho zdarma na zaruku a rikali ze posledni dobou je to caste asi ty filtry pri vyrobe odflakuji.
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

karstn píše:Ja sem stal 5min nez jsem oskrabal auto a pak jsem jestejel dost jemne nez mel motor normalni teplotu a stejne to odnesl olejovy filtr. Spis tesneni to nedalo. Vymenili mi ho zdarma na zaruku a rikali ze posledni dobou je to caste asi ty filtry pri vyrobe odflakuji.
Dobrý odpoledne! :D No 5 minut je opravdu dost dlouhá doba.Asi máš pravdu v tom,že je výroba filtru odfláknutá nebo jsi ho "načal" už předtím. Ahojky!Jen ať to jezdí!!!
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

bohužel jde o zmetkové filtry máme s nima dost problémů a bohužel je to od různých výrobců z koreje asi to dělá jedna linka a jen se mění krabice a nápisy :cry: ty problémy jsou už skoro rok a je jedno jestli je teplo nebo zima
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Hynek píše:
karstn píše:Ja sem stal 5min nez jsem oskrabal auto a pak jsem jestejel dost jemne nez mel motor normalni teplotu a stejne to odnesl olejovy filtr. Spis tesneni to nedalo. Vymenili mi ho zdarma na zaruku a rikali ze posledni dobou je to caste asi ty filtry pri vyrobe odflakuji.
Dobrý odpoledne! :D No 5 minut je opravdu dost dlouhá doba.Asi máš pravdu v tom,že je výroba filtru odfláknutá nebo jsi ho "načal" už předtím. Ahojky!Jen ať to jezdí!!!
problem je ze kousek odemne jsou chladici veze a stech de vecne para. I kdyz kolegove kteri bydli v horach nemusi skrabat ja ano pac to hned namrza jak je kolem nuly tudiz sem ho nemel kdy nacnout bo furt skrabu okna uz sem desne nasrany s te dlouhe zimy :evil:
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

včera říkali v TV že v Kanadě byla letos nejteplejší zima za posledních myslím 60 let a prý to nebyla ani kanadská zima :lol: :lol: :lol: no někam to přejít muselo :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „KALOS“