Skapinanie motora

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Alife_

Skapinanie motora

Příspěvek od Alife_ »

Ahojte,
mam maly problemik s motorom. Auto mi startuje bez problemov a pri volnobehu drzi otacky. Vykon nestratilo, no po dlhsej jazde, ked sa motor zohreje, neudrzi otacky pri volnobehu na tych cca 900, ale zide s nimi dole a zdochne. Po opatovnom nastartovani sa to opakuje. Ked skusam startovat po cca 3-5 minutach, sprava sa normalne pokial znovu trocha nepojazdim. Dal som do benzinu aditiva, no zatial to nepomohlo. V lete som prepol oktan selektor na 95-ku a na plyn nejazdim. Poradte prosim, co s tym. Dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

Skontroloval si v akom stave su zapalovacie kable? Nieco podobne robilo aj mne... Vymenil som ich a uz to prestalo...
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Alife_

Příspěvek od Alife_ »

Sviecky, kable aj rozdelovac som menil v lete.
grafik
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 17, 2005 23:07

Příspěvek od grafik »

presne toto spravilo dnes rano aj mne. kedze som mal skoro prazdnu nadrz, myslim ze to bolo vodou ktora v noci zamrzla alebo palivovim filtrom. poobede ked som isiel z roboty mi to spravilo zas, ale ked som natankoval tak to prestalo. dufam ze to bola len voda, lebo filter sa mi v tej zime menit nechce! ;)
alife
Příspěvky: 30
Registrován: úte lis 09, 2004 15:45
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alife »

Skontroloval som tie kable, vybral z rozdelovaca a dal s5. Dnes rano cestou do roboty, cca 25 km, mal na volnobehu po zohriati tendenciu skapat, ale zatial to rozdychal. Akurat sa mi, ze ked je na volnobehu akoby siel motor dost tazko, ako keby bolo vsetko co sa da zapnute. Dufam, ze to nebude zase problem v elektrike.
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Robí mi to čosi podobné. Po naštartovaní držia otáčky OK.
Keď prejdem 10 km (medzimesto), na prvej križovatke keď
stlačím spojku, tak mi to skape. Po naštartovaní, na ďalšej križovatke
to znova klesne na 500 otáčok, ale už to rozdýcha. Potom si to samo
drží radšej vyšší voľnobeh cca 1000 ot. Potom sa to nejako všetko
ukľudní. Podozrievam krokový motorček, že bude
ťažšie chodiť, a tak nestíha udržiavať voľnobežné otáčky.
Uvidíme.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
alife
Příspěvky: 30
Registrován: úte lis 09, 2004 15:45
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alife »

Moje ocakavania, ze je to OK sa nesplnili. Nerobi mi to uz casto, ale spravi to po jazde na vyzsich otackach. Ked to zacne dochnut pocujem bzucanie, take iste ako po otoceni klucom v zapalovani. Kable som mal vonku, nadrz je plna a dal som aj zimne aditivum na cistenie motora a palivoveho systemu. Netusim co s tym je. Nenapadne niekoho nieco?
Uživatelský avatar
whisky22
Příspěvky: 267
Registrován: úte říj 18, 2005 11:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od whisky22 »

Mne robilo to iste na Leganze. Po vycisteni krokoveho motorceka je to o.k.

Tu je link na navod: http://nubira.autokacik.pl/
hladaj v sekcii "Nubira", "porady" "napraw sam", "Czyszczenie silniczka krokowego..."

potom este treba skontrolovat a popripade vycistit skrtiacu klapku.
"Milan" Leganza 2,0 CDX full vybava, color 69U, LPG Lovato-Lovtec, model98, 183000 km + Babetta r.1995
Uživatelský avatar
whisky22
Příspěvky: 267
Registrován: úte říj 18, 2005 11:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od whisky22 »

Mne robilo to iste na Leganze. Po vycisteni krokoveho motorceka je to o.k.

Tu je link na navod: http://nubira.autokacik.pl/
hladaj v sekcii "Nubira", "porady" "napraw sam", "Czyszczenie silniczka krokowego..."

potom este treba skontrolovat a popripade vycistit skrtiacu klapku.
"Milan" Leganza 2,0 CDX full vybava, color 69U, LPG Lovato-Lovtec, model98, 183000 km + Babetta r.1995
JuST
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 08, 2005 13:00
Bydliště: LM-ZV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuST »

Aj mne to zdnes rano cestou do prace spravilo a ked nie je auto rozbehnute tak mi zdochyna, a mam sa problem aj pohnut, klesaju otacky a ked sa s problemom pohnem tak zacne auto trhat.
alife
Příspěvky: 30
Registrován: úte lis 09, 2004 15:45
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alife »

JuST píše:Aj mne to zdnes rano cestou do prace spravilo a ked nie je auto rozbehnute tak mi zdochyna, a mam sa problem aj pohnut, klesaju otacky a ked sa s problemom pohnem tak zacne auto trhat.
Mne sa take nieco stalo 3 roky do zadu, ale to som mal prolem s elektrikou, niekde v podlahe prebijalo na kostru a stahovalo otacky motora a trhalo.
KIA Magentis 2.0 CRDI EX
Esperko 1.5, 1996 - predane
alife
Příspěvky: 30
Registrován: úte lis 09, 2004 15:45
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alife »

Moze sa tym krokovym motorcekom, pripadne klapkou stavat take vec, ze motor na vyzsich otackach zrazu strati vykon a zacne strasne hucat? Zacalo s mi to stavat.
KIA Magentis 2.0 CRDI EX
Esperko 1.5, 1996 - predane
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

tak to ze to chcipa na volnobeh bude asi zatuhlej krokovy motorek.ale to ze to zlobi ve vyssich otackach je problem nejspis elektricky v rozdelovaci nebo kabelech.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“