Mechanizmus zatvorenie dveri

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
c0re
Příspěvky: 47
Registrován: úte pro 06, 2005 13:18
Bydliště: ZM - SK
Kontaktovat uživatele:

Mechanizmus zatvorenie dveri

Příspěvek od c0re »

Zdravim, nemozem otvorit vodicove dvere klucom, pretoze mechanizmus
zatvarania dveri je poskodeny. Dal som dolu calunenie dveri a zistil som, ze mechanizmus je uz dost vychodeny. Nemate niekto funkcny mechanizmus, pripadne kde by som ho mohol kupit? Mam central na DO a tak zatial otvaram dvere s DO.
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

moje espero sa otvara dialkovym, odkedy je na svete, minule som skusal zamok na vodic. strane a zistil som ze toje problem otvorit... chyba je ale vo vlozke zamku, nie v mechanizme, cele som to premazal a je to OK
nebude to tak aj u teba ked s DO nemas problem odomknut...?
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

Já mám taky centrál na dálku a dneska mi to asi zamrzlo nebo co a zaboha nemůžu otevřít př. dveře u spolujezdce, myslim tim že nevyleze "čudlík" tak nevim jestli by pomohlo namazání WD40 nebo něčim obdobnym? Hlavně že se za volant dostanu :lol:
Kolopo
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Tak to jsem dělal minulý týden. Sundal jsem čalounění a zámky pořádně prostříkal concordem. WD40 je dobrý olej, ale na uvolňování šroubů. Je totiž dost "suchý" a po chvilce ztrácí svou mazací schopnost. ..
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Uživatelský avatar
c0re
Příspěvky: 47
Registrován: úte pro 06, 2005 13:18
Bydliště: ZM - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od c0re »

Problem mam v tom, ze je tam taky nit, na ktorom sa otaca zapadka zamku a tam je to celkom vymlatene.
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Tá to Stříkám s WD 40 a to moc dloho nevydrží.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ja som sa tiez divil, ale na espere bol vodicov zamok (teda mechanizmus, nie vlozka) taky rozbity, ze ho vdaka velkym volam ani central nevedel odomknut. Navyse bol hrdzavy. Ostatne boli este pozinkovane, ale vodicov ako zo storocneho auta. ALe najvacsia prdel je v tom, ze som kupil v carmaxe novy, vymenil a v nedelu, dva mesiace po vymene, ked tak pekne mrzlo som prave tieto dvere nemohol odomknut. Spolujazdcove povolili po par minutach dobijania sa, zadne dvere bez problemov. Tak to nechapem.
Uživatelský avatar
c0re
Příspěvky: 47
Registrován: úte pro 06, 2005 13:18
Bydliště: ZM - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od c0re »

WD40 nie je na zamky dobry. Ja pouzivam slikonovy olej (spray). Tiez som mal problemy s otvorenim auta aj pri -10. V sobotu som zamky+mechanizmy
nastriekal a zataial pri -20 v pohode. Az na ten rozbity mechanizmus :-(((
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ja potom co som videl ako je namazany novy zamok do skodovky pouzivam uz len kvantum vazeliny, alebo kym este mam tak silikonovu pastu ("vazelinu"). Akurat do toho daewackeho zamku to neslo tak dobre, cely je nejaky maly a jemnejsi oproti skodovke.
Uživatelský avatar
c0re
Příspěvky: 47
Registrován: úte pro 06, 2005 13:18
Bydliště: ZM - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od c0re »

Nemate niekto ten funkcny mechanizmus, pripadne poradte kde by som ho mohol kupit.
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

c0re píše:Nemate niekto ten funkcny mechanizmus, pripadne poradte kde by som ho mohol kupit.
Zavolaj Firemanovi ma na dvore rozmlatenu Nexiu.Ak mas zaujem o tel.cislo posli mi SZ
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 302
Registrován: sob říj 18, 2003 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepe »

cubafire píše:.... Sundal jsem čalounění a zámky pořádně prostříkal concordem. .....
Concord je letadlo, nebo spíš bylo. ;)
Olej je Konkor K-101, popř. K-105
V aktivní službě:
Hyundai i30 - r.v.2012 1,4 LPG - český sen z Nošovic :)
Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium S - r.v.2010
Chevrolet Spark 0.8 STAR - r.v.2006 od 5.2012 v LPG - na prodej
Ford Mondeo 1.8 TCDi Turnier Trend - r.v.2000 - prodán
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Pepe píše:
cubafire píše:.... Sundal jsem čalounění a zámky pořádně prostříkal concordem. .....
Concord je letadlo, nebo spíš bylo. ;)
Olej je Konkor K-101, popř. K-105
Víš prd, čím jsem to stříkal... :lol:
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
serpico

DO

Příspěvek od serpico »

S tím otvíráním se mi to stalo taky, řešil jsem to takto: otevření klíčem, zámky mám nové přestavené a dobře promazané vazelína s grafitem. A potom protože se mi nechtělo v mrazech demontovat tapecírunk jsem jenom rozhýbal opakovaně ty čudlíky na dveřích a kupodivu DO opět funguje. Mějte se fajn a v zimě smyky pouze plně kontrolované!
Uživatelský avatar
Dall
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 12, 2006 21:43
Bydliště: Most

mechanismus zamykání dveří

Příspěvek od Dall »

dneska ráno když jsem odcházel od auta mi přišlo že centrál necvaknul stejně hlasitě jako vždycky.Tak jsem to překontroloval a skutečně se mi dveře u řidiče nezamkly.Klíčem totaky nešlo. Po několika dalších marných pokusech jsem proklínal elektrický nesmysly který maj pomáhat,ale škoděj a odkryl jsem tedy tapecírung.Objevil jsem že pomůže šroubovákam maličko zapáčit za místo kde táhlo z motorku se spojuje se samotným mechanismem.Maličko to odskočí a zas to funguje. nesmí se pak ale bouchnout dveřma.jen pomaličku zavírat dotlačit kolenem. Pak už jsem zamknul a spěchal do práce.
Protože jsem tu objevil několik poznámek o tom že mechanismus bývá vyběhaný, a v ceníku jsem to nikde neobjevil napadlo mě jestli se dá použít z kadetta ? Máte s tím někdo zkušenost ?
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“