-25 pod nulou Matísek nenaštartoval

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Habron píše:
Robert píše:
Kamaráde, to byl vtip ;)
Vtipy mám rád, vtipům rozumím :lol:
ROFL :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Krtek píše:No já nastartoval na poprvý během asi 2-3 otáček startéru. Jenže když se motor kapku ohřál a chtělo to přepnout na plyn tak mi to v provozu zdechol. Ještě že to bylo z kopce tak jsem zase nastartoval (klíčkem) a při další snaze o přepnutí na plyn zase zdechnul. Po třetim nastartování a skorozdechnutí jsem to přez 4ku "roztlačil" samospádem už na plyn. Vypadá to v těch mrazech čim dál tim hůř, dneska bylo jenom -16
No me prepina podstatne pozdeji(samocinne) na LPG, to ujedu i dva km, coz skoro nikdy neni, ale taky jsem se bal toho chcipnuti, ale musim rict, ze je to ok, nestalo se tak, ani to necuklo, divil jsem se, musim "cernouska" pochvalit ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Co jsem dnes ráno a během dne mohl vidět,nenastartovalo více vozů.A mohu s klidným svědomím napsat,že Daewoo mezi nimi nebylo.Kdyby bylo hned bych zastavil a pomohl ze startovacími kabely,které vozím stále sebou i ve služebním autě.Je to lepší,než roztahovat zmrzlé vozidlo.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Akri píše:
Krtek píše:No já nastartoval na poprvý během asi 2-3 otáček startéru. Jenže když se motor kapku ohřál a chtělo to přepnout na plyn tak mi to v provozu zdechol. Ještě že to bylo z kopce tak jsem zase nastartoval (klíčkem) a při další snaze o přepnutí na plyn zase zdechnul. Po třetim nastartování a skorozdechnutí jsem to přez 4ku "roztlačil" samospádem už na plyn. Vypadá to v těch mrazech čim dál tim hůř, dneska bylo jenom -16
No me prepina podstatne pozdeji(samocinne) na LPG, to ujedu i dva km, coz skoro nikdy neni, ale taky jsem se bal toho chcipnuti, ale musim rict, ze je to ok, nestalo se tak, ani to necuklo, divil jsem se, musim "cernouska" pochvalit ;)
No já vždycky nastartuju a zapnu všechno na elektriku a klimu aby měl motor kapku zátěž a škrabu okna. No a ten cenťák ledu v -17 mi dneska trval asi 10 minut takže to přepínalo relativně brzy (asi po 1,2 km)
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Krtek píše:
Akri píše:
Krtek píše:No já nastartoval na poprvý během asi 2-3 otáček startéru. Jenže když se motor kapku ohřál a chtělo to přepnout na plyn tak mi to v provozu zdechol. Ještě že to bylo z kopce tak jsem zase nastartoval (klíčkem) a při další snaze o přepnutí na plyn zase zdechnul. Po třetim nastartování a skorozdechnutí jsem to přez 4ku "roztlačil" samospádem už na plyn. Vypadá to v těch mrazech čim dál tim hůř, dneska bylo jenom -16
No me prepina podstatne pozdeji(samocinne) na LPG, to ujedu i dva km, coz skoro nikdy neni, ale taky jsem se bal toho chcipnuti, ale musim rict, ze je to ok, nestalo se tak, ani to necuklo, divil jsem se, musim "cernouska" pochvalit ;)
No já vždycky nastartuju a zapnu všechno na elektriku a klimu aby měl motor kapku zátěž a škrabu okna. No a ten cenťák ledu v -17 mi dneska trval asi 10 minut takže to přepínalo relativně brzy (asi po 1,2 km)
aha, ja neparkuju venku, i kdyz v garazi bylo pod nulou a to vyrazne taky :P
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
rossi
Příspěvky: 18
Registrován: čtv říj 21, 2004 09:48

Příspěvek od rossi »

Dneska rano -25 C , Matiz nic ,prisel kolega se startovacimi kabely a naskocil na prvni sup. PS. Baterie je puvodni a v dubnu ji bude 7 let,takze si myslim ze uz ma narok na obcasne stavkovani :lol:
ss2men

Příspěvek od ss2men »

Ja mám tiež pôvodnú batériu, ktorú sa podarilo manželke niekoľko krát vybiť úplne. Preto by ma zaujímal Váš názor či je dobré kúpiť novú batériu, hlavne typ a či to ozaj pomôže pri rannom štartovaní ( pri extrémnych chladoch aké práve sú v Podtatranskej oblasti).

a tiež môžete napísať nejakú priemernú cenu v Sk. Ďakujem.
rossi
Příspěvky: 18
Registrován: čtv říj 21, 2004 09:48

Příspěvek od rossi »

Jenom bych si dovolil upozornit,ze do Matize nemuzete koupit jakoukoliv baterii v supermarketu,protoze ma uplne jine kontakty a uchyceni kabelu nez ostatni baterie.Jedine namontovat na kabely stadndardni kontakty a pak by to slo. Korejci zase maji neco extra :evil:
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

....hlavně tvarově je atypická , úzká, podlouhlá .....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
ss2men

Příspěvek od ss2men »

a nejaký konkrétnejší typ...????
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Tak včera pri -20 sa štartovalo fakt super.Matizko radšej ani nikam neišiel,ale nexia mi naskočila s protestami až na 3. krát,čo bolo u nej premierové správanie sa. :?
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Tak jsem teď chtěl nastartovat firemní oktávku 19TDi, která od včera od rána stála na mrazu a ona na to řekla, že se nikam nepojede.
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Octávky todle nělaj, jsou neskutečně drzý :lol:
Hein
Příspěvky: 31
Registrován: úte říj 11, 2005 08:27
Bydliště: Přerov

-27,6 °C

Příspěvek od Hein »

Takova teplota dnes rano,Mates stal 4 tydny na parkovisti a musel sem ho vyhrabavat lopatou.Dekuji bohu ze mi vnuknul napad jako vanocni darek koupit novou baterku VARTA Asia 8)
I kdyz uz tam byla 4 tydny v takovem mraze...stacilo jedno otoceni motoru a Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrmmmmm!
A jedem!!!
Skoda jen te 30cm na kamen ztvrdle snehove cepica na strese,asi nam kapku stoupne spotreba,a mozna budem muste venovat trochu pozornosti znacce max dovolena vyska vozidla ;-)
Matiz r.v.99,ujeto 85k km,s průměrem 5,35 l/100km
Hein
Příspěvky: 31
Registrován: úte říj 11, 2005 08:27
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Hein »

ss2men píše:Ja mám tiež pôvodnú batériu, ktorú sa podarilo manželke niekoľko krát vybiť úplne. Preto by ma zaujímal Váš názor či je dobré kúpiť novú batériu, hlavne typ a či to ozaj pomôže pri rannom štartovaní ( pri extrémnych chladoch aké práve sú v Podtatranskej oblasti).

a tiež môžete napísať nejakú priemernú cenu v Sk. Ďakujem.

Doporučím určitě novou,normální životnost je podle mne tak 5 let ježdění
Teď jsem koupil novou VARTA Asia /je jako originál i s tou kontrolkou/ a šlapalo to i dnes v -27°C!!!Cena 1400kč,myslím že na webu ji seženeš i levněji tak 1200kč
Určitě se vyplatí mít jistotu že ráno pojedeš a nebudeš prosit lidi na parkovošti a pobíhat s kabelama jako já.....
Matiz r.v.99,ujeto 85k km,s průměrem 5,35 l/100km
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“