Päť dní stánia a baterka sa vybila

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Päť dní stánia a baterka sa vybila

Příspěvek od mipo »

Tak som dnes ráno išiel do auta pre nejaké veci do kufra, odchádzam, stlačím na diaľkovom, aby sa zamklo a auto nič. Predné dvere sa zavreli, zadné nie a ani nebliklo. Tak som vliezol dnu, zastrčil kľúč, otočil a rozsvietila sa iba polovica kotroliek a po otočení samozrejme štartérom ani nepohlo. Ešte, že som nikam nepotreboval ísť. Auto stálo od nedele večera.

Tak som dnes večer so susedom štartoval cez káble. Naštastie chytil. Previezol sa asi 20 km po ZA, baterka hlási 12,4V, tak dúfam, že ráno naštartujem!!!

Síce mrzlo, ale aj tak ma to prekvapilo a radšej v pondelok navštívim servis. Lebo sa mi nezdá, aby sa baterka vybila tak rýchlo.
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

jestli nebyla baterka plně nabita,strácí chladem(mrazem)podstatnou část své kapacity.Tak pokud ti jí nevybíjí něco jiného,což se vyplatí změřit,tak nabij do plné kapacity a potom sleduj jak to startuje.Krátké jízdy nestačí baterii dobíjet.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Koukám že závady baterií/dobíjení/vybíjení se touhle dobou nějak množí...asi bude něco ve vzduchu :lol:
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

...ale aj na novych vozoch :shock:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Kapacita klesne síce aj do polovice,ale aj tak by sa to nemalo stať. Niečo Ti ju vyžralo. Skontroluj odber,pretože neviem čo iné,okrem rádia,hodiniek a alarmu by mohlo ťahať štavu pri vypnutej elektrike. Ak si teda niečo nenechal svietiť.
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

podla mojho nazoru, tak ako napisal V.Brousek su baterie v tejto dobe nedobite vlivom staleho svietenia, vyhrievania skiel... a pri takych mrazoch ako su teraz potom stracaju kapacitu rychlejsie - no a ked to 5 dni stoji...
urcite treba skontrolovat odbery a dobijanie, nemyslim si ale ze tomu nieco bude... hadam... ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Musí to vydržať aj dva týždne státia,pokial predtým neprekonal jazdu so strašne veľa štartovaním na krátkom úseku.V tom prípade by som to chápal,pretože by bolo auto odstavené z takmer vybytou baterkou,ale inak,aj tá polovica šťavy,čo tam ostane musí stačiť.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

peter NR píše:podla mojho nazoru, tak ako napisal V.Brousek su baterie v tejto dobe nedobite vlivom staleho svietenia, vyhrievania skiel... a pri takych mrazoch ako su teraz potom stracaju kapacitu rychlejsie - no a ked to 5 dni stoji...
Svietim non-stop celý rok. Vyhrievanie zadného skla mám zapnuté stále, leb an sedane nie je zadný stierač, tak to ani nevypínam, aby som na to pri daždi nezabudol. V lete to auto stálo desať dní a nebol problém ho naštartovať. Teraz by som typol, že mi niečo žerie prúd a vybíja baterku. V pondelok zbehnem do servisu a uvidíme. Ak zajtra ráno vlbec naštartujem:-)
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Môj Kalos ešte 5 dmí nikdy bez pohnutia nestál, ale tri dni sa už nedávno stalo. V týždni väčšinou sú to samé krátke trasy a nemala som najmenší problém s baterkou. Mám pocit Mipo, že máme takmer rovnako staré autá.
Tiež svietim celý rok, ale je pravda, že vyhrievanie zadného okna používam len podľa potreby. Hlavne ked sa s ním jazdia v mrazoch tie krátke trasy.
Takže treba tie autíčka troška rozháňať ..... lyžovačky sú v plnom prúde :-).
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Mně se podařilo vybít baterku na podzim, kdy jsem v garáži nedovřel páté dveře, zůstalo svíti osvětlení kufru a týden jsem nešel do garáže. Pak jsem se strašně divil. U Favorita jsem měl na zimu "oživováček" baterky - vyrobil mi to známý elektrikář za 50 Kč. Na 220V připojeno do zásuvky zapalovače. Teď to nepoužívám, protože jaksi nebyl čas předělat na něm zástrčku (starý typ).
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Vojta píše:Mně se podařilo vybít baterku na podzim, kdy jsem v garáži nedovřel páté dveře, zůstalo svíti osvětlení kufru a týden jsem nešel do garáže. Pak jsem se strašně divil. U Favorita jsem měl na zimu "oživováček" baterky - vyrobil mi to známý elektrikář za 50 Kč. Na 220V připojeno do zásuvky zapalovače. Teď to nepoužívám, protože jaksi nebyl čas předělat na něm zástrčku (starý typ).
Zásuvka zapalovače je při vypnutém zapalování odpojená, teda alespoň u Kalose. Takže to s tím "oživováním" baterie asi neklapne :)
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

Vojta píše:Mně se podařilo vybít baterku na podzim, kdy jsem v garáži nedovřel páté dveře, zůstalo svíti osvětlení kufru a týden jsem nešel do garáže. Pak jsem se strašně divil. U Favorita jsem měl na zimu "oživováček" baterky - vyrobil mi to známý elektrikář za 50 Kč. Na 220V připojeno do zásuvky zapalovače. Teď to nepoužívám, protože jaksi nebyl čas předělat na něm zástrčku (starý typ).

PŘESNĚ TAK! 2 dny mi svítilo světlo v kufru a batarka ......... :shock:
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od slaza »

schomi píše: PŘESNĚ TAK! 2 dny mi svítilo světlo v kufru a batarka ......... :shock:
Už aspoň 5x někdo nechal otevřené něktré dveře auta v garáži a baterka nešla. V garáži mimo dům by se to asi nestalo. Po nabití startuje pokaždé perfektně, dnes jsem poprvé nastartoval od štědrého dne (nemoc) a to bez problémů. Elektrice nerozumím, ale myslím si, že už všechny auta mají automatiku na vypínání baterie při poklesu napětí ( či proudu) pod určitou hodnotu, čímž ji nemůžete poškodit a lehce se tak zregeneruje. Taky už nelze startovat (jako u starých škodovek a dalších), dokud se startér jenom trochu pohnul. Takže problém bych hledal v nežádoucím odběru, ale u baterie asi ne. Nebo se mýlím?
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Tak dnes som chcel ísť zaviesť auto do servisu, nech sa pozrú,prečo sa vybílo. Prišiel som k autu, samozrejme vybité. Som zavolal suseda nech ho nakopneme cez káble. Sadnem do auta, štartujem, štartujem, štartér sa točil ako blázon a nič z toho. Tak som zavolal euro servis help, nech ma prídu odtiahnuť, prišli o dve hodiny:-( Odtiahli ma do servisu a teraz som prišiel. Zajtra si idem pre Corsu ako náhradné auto a budem čakať čo s tým...
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Uz aby tato zima bola het, bo sa to secko nejak kaziii :(

A nie ze presedlas na Corsu :D
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Odpovědět

Zpět na „KALOS“