motor tuning

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Ondro mam to nacipované, priame sanie + prívod studeného vzduchu, sviečky tiež iridium, nemám stredový tlmič, zadný diel Ulter na Maťa. Tiež si myslím že s tými necelými 800 ccm veľa nenarobíme ale aspon pre taký vnútornýlepší pocit. Ja som to robil hlavne kôli zlepšenej dynamike pri predbiehaní a jazde do kopca. :D :D :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
rcmichal
Příspěvky: 574
Registrován: úte lis 01, 2005 10:34
Bydliště: Prešov ,SK
Kontaktovat uživatele:

motor tuning

Příspěvek od rcmichal »

Chlapci mam aj ja vzduchovy filter,sportovy tlmic vyfuku,stredny tlmic som dal kratsi,mam tam iridiove sviecky ale ondras ma asi presvedcil a dam si len matizka nacipovat pripadne kupim novu jednotku ak sa dopracujem k jej cene,a naprogramujem si ju sam,
pozri si moje stranky http://www.cinema.okamzite.sk
Obrázek
[url=CALLTO://rcmichalm]Obrázek[/url]
Uživatelský avatar
rcmichal
Příspěvky: 574
Registrován: úte lis 01, 2005 10:34
Bydliště: Prešov ,SK
Kontaktovat uživatele:

motor tuning

Příspěvek od rcmichal »

inak bol som z matizkom na relly OTP a napodiv som opstal vcelku dobre,keby nebolo 20 trestnych sekund tak som celkovo treti a boli tam dost dobre auta ale ani jednen 3-valec a dokonca 800-ka.Boli stoho vsetci soknuty matizko je super na taketo akcie.moje celkove umiestnenie bolo 13 miesto z 30 ucastnikov,,bonus MATIZ tronfol SUBARU IMPREZA skoncil na 16 mieste
pozri si moje stranky http://www.cinema.okamzite.sk
Obrázek
[url=CALLTO://rcmichalm]Obrázek[/url]
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: motor tuning

Příspěvek od Ondras »

rcmichal píše: relly OTP
Co to byla za akce? Nějaký slalom nebo tak? Jinak samozřejmě gratuluji!
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

ó óóóóóóó´ - perfektní umístění,i já se připojuji k gratulaci.JJenom my Matízáci víme že náš "Brouček" není žádné ořezávátko.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
rcmichal
Příspěvky: 574
Registrován: úte lis 01, 2005 10:34
Bydliště: Prešov ,SK
Kontaktovat uživatele:

motor tuning

Příspěvek od rcmichal »

to vieme vsetci ,kazdy vravy ze vyzera ako prasiatko ale ked sa ukaze v plnej parade ako napr.Relly clovek zacne uvazovat.co je to za auto a co vlastne skryva pod kapotov,jednoducha odpoved polovicu motora z BMW. :D
pozri si moje stranky http://www.cinema.okamzite.sk
Obrázek
[url=CALLTO://rcmichalm]Obrázek[/url]
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

No kedze som sa aj ja uz v tom trochu vrtal tak sa pridam.
Este je tu moznost zvysit volu sacich ventilov o 0,05mm v kombinacii s privodom studeneho vzduchu a filtrom to trochu pomoze v nizsich otackach.
Ma to sice za nasledok viac rozklepany volnobeh a hlucnejsi chod motora. Ja ich mam teraz na 0,4.
Uz tak jazdim asi pol roka a pohoda.
Dalej som nasiel na nete sportove katalizatory zo 4krat vacsou priepustnostou...
..to by mohlo byt celkom zaujimave aj pre teba Onrdasi a hadam aj STK by sa s tym dala prejst.

No a ja som to uz nevydrzal a dal som si nachipovat matizka tiez :D
Este to testujem takze spotrebu nesledujem (inac vyzera byt vacsia) ale citit to hlavne v naraste tociveho momentu v nizsich otackach co mi dost chybalo, takze zatial spokojnost.
Dal som si to robit v MMracing co je celkom znama chiptuningova firma. Takze som im veril.
Okrem toho som tam uz mal sviecky denso iridium a vlozku green s privodom studeneho vzduchu.
Zatial mi to staci.Viem ze z toho nikdy nebude nejake zihadlo, ale jak tu bolo uz pisane je z toho dobry vnutrony pocit. :D
Najblizsie sa idem venovat podvozku a potom budem riesit vyfuk.....ale chce to hlavne cas, peniaze a chut....i ked s tou neni problem :lol:

Inac aj ja gratulujem.
Nabuduce skus bez tych trestnych sekund nech kazdy vidi co to je za pekelny stroj ten nas Matiz :lol:
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
rcmichal
Příspěvky: 574
Registrován: úte lis 01, 2005 10:34
Bydliště: Prešov ,SK
Kontaktovat uživatele:

motor tuning

Příspěvek od rcmichal »

volu na ventiloch mam urcite vecsiu ako ma byt lebo od nova tam neboly nastavovane ventily podla servisneho manualu sa maju nastavovat cca 20000km, ja mam uz 90 000 km. a boli nastavene len raz pri 20 000km.zatial mam filter ,iridiove sviecky a vyfuk + iny kratsi stredny tlmic vyfuku asi o 15 cm.
pozri si moje stranky http://www.cinema.okamzite.sk
Obrázek
[url=CALLTO://rcmichalm]Obrázek[/url]
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Rado píše:Dalej som nasiel na nete sportove katalizatory zo 4krat vacsou priepustnostou...
..to by mohlo byt celkom zaujimave aj pre teba Onrdasi a hadam aj STK by sa s tym dala prejst.
JJ, znám. Ani ceny nejosu šílené, asi kolem 4000Kč. Katík budu řešit až se mi ten původní vysype. Chtěl bych střed nahradit rezonátorem a no konec něco takového:

Obrázek

Jenže ty potvory jsou dlouhé tak 30cm + koncovka a to se za panhardku nevleze a naštorc ho nechci :(
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
rcmichal
Příspěvky: 574
Registrován: úte lis 01, 2005 10:34
Bydliště: Prešov ,SK
Kontaktovat uživatele:

motor tuning

Příspěvek od rcmichal »

Ondras vydel si moj vyfuk ma si tolko cm ako ten a stoji cca 2000 az 2500 sk podla toho kde sa kupy,a ma to super zvuk
[/img]
pozri si moje stranky http://www.cinema.okamzite.sk
Obrázek
[url=CALLTO://rcmichalm]Obrázek[/url]
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: motor tuning

Příspěvek od Ondras »

rcmichal píše:Ondras vydel si moj vyfuk ma si tolko cm ako ten a stoji cca 2000 az 2500 sk podla toho kde sa kupy,a ma to super zvuk
jj viděl, ale právě takhle bych ho nechtěl montovat. Tím trojúhelníkem chci protáhnout jen oblouk a tlumič mít pod nárazníkem.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
rcmichal
Příspěvky: 574
Registrován: úte lis 01, 2005 10:34
Bydliště: Prešov ,SK
Kontaktovat uživatele:

motor tuning

Příspěvek od rcmichal »

Obrázek
pozri si moje stranky http://www.cinema.okamzite.sk
Obrázek
[url=CALLTO://rcmichalm]Obrázek[/url]
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Re: motor tuning

Příspěvek od Rado »

Ondras píše:
rcmichal píše:Ondras vydel si moj vyfuk ma si tolko cm ako ten a stoji cca 2000 az 2500 sk podla toho kde sa kupy,a ma to super zvuk
jj viděl, ale právě takhle bych ho nechtěl montovat. Tím trojúhelníkem chci protáhnout jen oblouk a tlumič mít pod nárazníkem.

To by chcelo potom asi nejak na objednavku dat spravit aby si mal tu koncovku ohnutu. Inac tento typ sa mi tiez velmi paci.
mne tam asi pojde ten ulter ale s ovalnou koncovkou.
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Michal jedna otazka. Ako si to tam napral podľa mna to musi niekde klepať. Ja som presiel cez Poverful, hola rúra, tlmič s felície-len stredový bez konca, no nakoniec sa osvedčil aj stary známy Ulter origo na Matiza bez stredu. Na niečo lepšie musím počkať. :shock:
Uživatelský avatar
rcmichal
Příspěvky: 574
Registrován: úte lis 01, 2005 10:34
Bydliště: Prešov ,SK
Kontaktovat uživatele:

motor tuning

Příspěvek od rcmichal »

Bolo to tazke je to vsetko na tesno ale napodiv to nebucha vobec je tam vlozeny dost presne aby to nerobilo nejaky iny ramus ako ma robit,na klepanie som alergicky tak pokial som ho poriadne upevnil aby to bolo ok tak to trvalo asi 2 dni.
pozri si moje stranky http://www.cinema.okamzite.sk
Obrázek
[url=CALLTO://rcmichalm]Obrázek[/url]
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“