Osobné skúsenosti so servismi CHEVROLET

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

[/quote]
Aj aj chem! Kde to je a ako sa volá servis?[/quote]

:lol: myslim, že to máš trochu z ruky! Fair Autotop s.r.o. - Ústí nad Labem - Chabařovice
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak pridám aj zopár svojich skúseností.

Keď som bol na prvej garančke tak tá bola celkom v pohode. Akurát keď mi asi po 17tis. km začalo triasť volantom počas brzdenia tak mi v servise povedali že je to normal a nemam si z toho robiť ťažkú hlavu :?: . Toto bolo v servise v Komárne.
Kedže mi to nedalo tak som to skúsil v Topolčanoch kde mi vymenili kotúče behom troch hodín :) . Povedali že tam dali nové, lenže po mesiaci som zistil že sú len zbrúsené a problém sa po 5 tis. zase opakuje :( .
Na druhej garančke som bol v Banskej Bystrici, to som už mal v Kalose LPG. Spravili ju celkom v pohode, lebo sme sa pred tým dohodli čo treba vymeniť a čo nie podľa servisnej knižky :lol: . Lenže aj tak vymenili napr. vodu v ostrekovači (ja som tam mal úplne novú) ktorá mi zamrzla hneď na druhý deň, ešte že neroztrhlo nádržku. Tiež mi vraj namazali pánty, ktoré teraz keď mrzne vŕzgajú osto šesť :cry: . Tieto zbytočnosti nestáli veľa, ale predĺžili čas za čo som tiež priplatil.
Ja mám tiež 1.2 ako Stano a tam sa má meniť prevodový olej po 15 tis, je to aj v servisnej knižke. Nikto mi však v servise nevysvetlil prečo. S tým štelovaním ventilov sa mi to nezdá, podľa mňa to bolo len kvôli zvýšeniu ceny. Veď za každú min. navyše platíme.
Ja som spravil jednu chybu a to že som neostal pri aute, lebo papier znesie všetko ale skutočnosť je vätčšinou iná. Teším sa až skončí záruka a kopec jednoduchých vecí za ktoré platím (a neviem či ich urobili) si spravím svojpomocne. Tiež sa mi nepáči keď predávajú "originál" doplnky za ceny ktoré sú niekedy navýšené aj o viac ako 100% napr. deflektory za 1800 Sk, ktoré stoja v PL 500Sk, aspoň keby si ten obal na tom vymenili ;) .

Prajem veľa šťasných km nech nemusíme do servisov.
Pre Stana G. :pozdravujem bývalého kolegu a dúfam že sa Ti darí.
hroch
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 23, 2005 20:40
Bydliště: Žiar nad Hronom

Příspěvek od hroch »

Teraz som si všimol že som sa neprihlásil, takže sa priznávam k poslednému príspevku. Napísal som ho JA.
Kalos hatchback 1.2, LPG červená 73L 105000km
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Hroch píše:Na druhej garančke som bol v Banskej Bystrici, to som už mal v Kalose LPG.
Ako sa tvárili na LPG? Prečo si nestratil záruku?
hroch
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 23, 2005 20:40
Bydliště: Žiar nad Hronom

Příspěvek od hroch »

Keď som technikovi povedal že je tam LPG tak len mykol plecami. Opýtal som sa ho že čo ide všetko meniť a pri sviečkach sme sa dohodli, že kedže boli menené nedávno pri montáži LPG tak sa meniť nebudú. Záruka padla jedine na motor. Na garančke som bol hlavne kvôli tomu aby mi záruka platila na ostatné súčasti auta. Keď budem mať viacej skúseností dám vedieť.
Kalos hatchback 1.2, LPG červená 73L 105000km
StanoG

Pre HROCHA

Příspěvek od StanoG »

Čau Albert, som rád, že si sa ozval, dúfam, že ti KALOSKO slúži minimálne tak fdobre, ako naposledy, čo sme sa videli. Ja som zatiaľ spokojný, pri garančke v NITRE som bol prítomný, možno aj preto to dopadlo celkom OK :D . Každopádne sa teším na stretko v KN v júni, potom porovnáme našich KALOSOV. MAj sa pekne a civilu zdar (aspoň poniektorí).
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Dnes jsem absolvoval 1. servisní prohlídku (po 15.000 km) - Auto Dobrovolný Velké Meziříčí (konečně začali dělat servisní prohlídky Daewoo/Chevrolet ve VM). Kalose mám od 30.04.2005.

práce 1080,- Kč
materiál 1013,- Kč (nemrznoucí směs do ostřikovačů 1 l, olej 3,5 l, podložka, olejový filtr)
celkem 2093,- Kč:

Podle rozpisu úkonů garančních prohlídek http://www.daewoo-ostrava.cz/garance.asp by měli měnit i filtr klimatizace, což neudělali. Upozornil jsem je na to a jsme domluveni, že filtr objednají a jakmile jej budou mít, ozvou se a vymění ho.

Kdo máte Kalose s klimatizací, měnili vám filtr A/C při první garanční prohlídce?
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no meli by ho menit.my menime vzdy a v kazdem aute po 15 tis km.jinak prohlidka v pohode
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
StanoG

Pre Mirka:

Příspěvek od StanoG »

Ahoj Mirek,

ako tak rozmýšľam, ja som si nevšimol, že by mi filter klímy vymenili. Kurňa, budem to musieť pripomenúť, resp. pozrieť si rozpis predpísaných prác na ďalšiu prehliadku po 30.000 km. Díky za upozornenie.

Stano.
Návštěvník

Re: Pre Mirka:

Příspěvek od Návštěvník »

StanoG píše:Ahoj Mirek,
ako tak rozmýšľam, ja som si nevšimol, že by mi filter klímy vymenili. Kurňa, budem to musieť pripomenúť, resp. pozrieť si rozpis predpísaných prác na ďalšiu prehliadku po 30.000 km. Díky za upozornenie.
Stano.
Jestli máš doklad, tak se do něj podívej, pokud ti filtr měnili, bude tam uvedený v seznamu materiálu :D
Je smutné, že si v autorizovaném servisu na (téměř) povinné prohlídce musí zákazník hlídat, jestli udělají úkony, které udělat mají.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

To jsem byl já, nevšiml jsem si, že nejsem přihlášený :oops:
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Tak doplňuji - dnes se mi ozvali, že už filtr klimatizace mají. Přijel jsem, vyměnili na počkání, doplatil jsem 709,- Kč za ten filtr, práci jsem neplatil.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

hlava se u kalosu sundava,pokud jezdí krátké trasy na studený motor.Dochází k anásení výfukových ventilů a následné chybe spalování,coz vede k rosvícení check.hlava musí dolů a vycistit.takze svoje kalosy obcas prozente,a tankujte kvalitní benzín jinak muzete mít problémy.
Uživatelský avatar
deathx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 26, 2005 14:53
Bydliště: Surany

Remesloservis NR

Příspěvek od deathx »

Takže aj ja som už absolvoval 1. garančnú prehliadku (5700 Km).
Vo štvrtok som zavolal do servisu, objednal som sa na piatok o 7:30. Prišiel som na čas, zobrali ma okamžite.
Čo robili:
1.) Výmena brzdovej kvapaliny (Castrol DOT4 Synthetic)
2.) Výmena olej. filtra (original korejský)
3.) Výmena motor. oleja (Castrol Powertec 10W40-Polosynt.)
4.) Mazanie pantov
5.) Elektrodiagnostika
6.) Optická kontrola brzd. (Nebol dovod rozoberat brzdy, ked bolo tak malo najazdených km)
7.) Natlakovanie pneu

Toto všetko trvalo 1 hod a stálo to 2873,- Sk a bol som pri tom všetkom.

PS: Medzitým som si pozrel nové AVEO (!!! BOMBA !!! :lol: , z vnútra aj z vonka, palubovka, potahy, tapacir na kufri, no skratka hned mi padlo do oka. Mohol som počkať ešte rok a bol by som MAXIMALNE spokojny :)
Chevrolet Kalos SEDAN 1.4 8V, r.v. 2005
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Remesloservis NR

Příspěvek od Mirek »

deathx píše:...Toto všetko trvalo 1 hod a stálo to 2873,- Sk a bol som pri tom všetkom.

PS: Medzitým som si pozrel nové AVEO (!!! BOMBA !!! :lol: , z vnútra aj z vonka, palubovka, potahy, tapacir na kufri, no skratka hned mi padlo do oka. Mohol som počkať ešte rok a bol by som MAXIMALNE spokojny :)
Dobrá cena. Proč měnili brzdovou kapalinu? Máš poměrně málo najeto a předepsaná výměna je až při 2. prohlídce.

Co se týká nového AVEA, tak bych zase tak nejásal:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=5444
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Odpovědět

Zpět na „KALOS“