Oživení motoru

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Oživení motoru

Příspěvek od Kessler »

Tak jsem si dneska vyzvedl Racka ze servisu a málem jsem ho nepoznal :shock: ...když jsem ho tam v pondělí vezl, tak to byla sviňucha, která nejede, žere přes 10 litrů, volnoběh od 500 do 1300 otáček asi podle nálady a startování vždycky na deset minut...
Byl vyměněný olej s filtrem, vzduchový filtr, seřízený karburátor, sytič a volnoběh, vyčištěné svíčky a auto jede jako drak...hrne se za plynem do otáček jako nikdy a motor má taky trochu drsnější zvuk ;) ...startuje naprosto luxusně, takže teď ještě schválně co to udělá s tou spotřebou...a taky začínám věřit tomu, že je možné na D1 kousek před Prahou vyjet kopec (myslím, že se to tam jmenuje Střechov...) bez podřazování na čtyřku...
Takže tuhle kůru vřele doporučuju všem Raceristům, kterejm se zdá že to nejede jak by mělo :)
Jo a včetně dolití oleje do kvaltovny ta sranda stála 1270,- takže moje auto právě mělo vánoce :lol:
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Reklama
 

Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 39
Registrován: sob bře 26, 2005 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Michal »

Ten kopec je pěknej a když Daewíka rozjedeš na 170, tak se dá vyjet i za stálýho tahu, kdy vůbec neztrácí otáčky ani rychlost - naopak, ještě zrychluje :D
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Michal píše:Ten kopec je pěknej a když Daewíka rozjedeš na 170, tak se dá vyjet i za stálýho tahu, kdy vůbec neztrácí otáčky ani rychlost - naopak, ještě zrychluje :D
No já jsem to právě nikdy tak rychle nehrnul... ;)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 39
Registrován: sob bře 26, 2005 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Michal »

Tak to při nejbližší příležitosti zkus! Je to vážně adrenalin s 17 let starym autem... :D
Zatim sem to udělal jenom párkrát, ale je to vážně zážitěk - volant křečovitě v rukách, tělo mírně předkloněný dopředu v neblahém očekávání, že ti to tam někdo z prostředního pruhu pošle, na čele pot a srdce sevřený jak ve svěráku...
Aby ne, když si vzpomenu, jak mám prohnilý brzdový trubky... :D
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Tak to musí bejt opravdu adrenalin...akorát jednou sem jel kousek 160 na téměř prázdné D8...a spíš jsem měl strach o podvozek...že se to auto vznese...nebo že přijdu o kolo nebo tak něco... :D To (ne)brzdění je kapitola sama pro sebe...ale brzdy plánuju renovovat příští rok...tak snad to vyjde a budu si moct odškrtnout další věc kterou je třeba dát dohromady... :D
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 39
Registrován: sob bře 26, 2005 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Michal »

Tak brzdy sem částečně dělal letos na jaře - dal sem nový kotouče a desky... Brzdnej účinek se zlepšil, ale pořád to není ono!! Chtělo by to 4 kotouče, ale to tady asi nemá cenu zkoušet...
Na příští rok plánuju výměnu zbytku brzdovejch trubek (pro jistotu) a možná zainvestuju i do novejch bubnů včetně čelistí - třeba se to zas o fous zlepší...
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D Den už se natahuje!Hurá! Jinak +2 :cry:
Nevím jestli ti to k něčemu bude ale když jsem měl dřív Škodu 1202 STW
a chtěl jsem mít vostřejší brzdy/tenkrát nebyl posilovač/ tak jsem vyměnil hlavní brzdový válec/myslím 22mm/ za menší asi 18mm.Tím se sice natáh krok ale měl jsem větší tlak a bylo to znát!
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Odpovědět

Zpět na „RACER“