teplo v auticku:-)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Když jsem kdysi se škodou 125 vyrazil za mrazivého rána, tak po cca 60km jsem si už mohl sundat rukavice a čepici. :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
j.verny
Příspěvky: 53
Registrován: úte čer 14, 2005 01:02
Bydliště: Děčínsko, sev.čechy, ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.verny »

No vidíš... Buď rád. Jsou tací, co si je nemohli sundat vůbec... :lol: :lol:
Espero 1.8 CD, černá metal., Korea, plná výbava... Jsem happy :o)
macky
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 07, 2005 14:39

topi!!!

Příspěvek od macky »

Takze chladic a termostat su vymenene.Dnes bolo +2 nastartoval som,motor bezal asi tri minuty.Mal som otvorenu vyrovnavaciu nadrzku na vodu.Z vody sa zacalo parit,kryt termostatu bol teply,chladic studeny.Po piatich km to zacalo kurit.Zatial som spokojny,uvidime ked bude -25.Budem sledovat aj spotrebu-dam vediet.Nech sa uz nic nepokazi...
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Re: topi!!!

Příspěvek od peter NR »

macky píše:Takze chladic a termostat su vymenene.Dnes bolo +2 nastartoval som,motor bezal asi tri minuty.Mal som otvorenu vyrovnavaciu nadrzku na vodu.Z vody sa zacalo parit,kryt termostatu bol teply,chladic studeny.Po piatich km to zacalo kurit.Zatial som spokojny,uvidime ked bude -25.Budem sledovat aj spotrebu-dam vediet.Nech sa uz nic nepokazi...
Držím palce, a dúfam, že ani mne... ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Prosim Vas, kde vam ukazuje rucicka tepomera, ked je motor 1,5 dohc na espere zahriaty? Mne na druhu ciarku (teda ak ratam tu spodnu, ktorou sa zacina stupnica za prvu). Pytam sa preto, lebo teraz bolo asi -10 a ja som v espere mrzol 150km nez sa tym vlaznym vzduchom trosku ohriali koberce, takze na mna nefukal studeny vzduch. Niekde tam mam problem, bud nedoliehauca klapka, alebo podchladeny motor. Mam tam (aspon dufam) novy termostat, ale co sa tyka rucicky teplomeru tak ta ukazuje rovnako ako pred vymenou termostatu. Neexistuje pre tento motor viac termostatov na rozne teploty? Zeby mi predali nevhodny?
CO viem tak na skodovke aj napriek tomu, ze tam ide vzduch cez plechovu studenu dutinu, tak po 4km uz to kuri a po 10km uz to pecie, takze musim miesat bud so studenym, alebo privierat prietok. Na espere som pocitil torhcu tepla pri max, otackach vetraku a ked som si prepol ofuk na prostredne ofuky, tak na mna tahal z pravych dveri sutdeny vzduch. Niezeby isiel z dveri studeny, lenze bol vlazny a cestou ochladol.
Zacinam byt na espero nastvany, sice v lete bolo pohodlne, ale v zime je to peklo.
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Riesili tu uz tu moznost, ze je upchaty radiator. Nepchal si do obehu nejaky sajrajt?
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

ppp píše:Prosim Vas, kde vam ukazuje rucicka tepomera, ked je motor 1,5 dohc na espere zahriaty.
mne ukazuje tesne nad druhu ciarku od spodu...
asi predsa len bude nieco s tym radiatorom... :?
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ja som tam nic okrem g12 a vody nelial, predosly majitel netusim, ale ak by aj tak by to uz bolo hadam vyplavene. Ked sa mi vyvliekol najtensi natrubok z expanzky tak to veselo ostriekalo cely motor aj kapotu aj spredu, takze prietok cez kurenie je snad dobry.
Snad este volaco, obcas mi nieco za palubovkou zvykovo zaspliecha a nie som si isty ci ten splechot moze byt z expanzky.
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Ja mám radiátor zapchatý viac ako rok, tak by som sa na to, že sa prečistí po čase sám nespoliehal, práve naopak...
A prietok v expanzke nevypovedá nič o prietoku v radiátore, aspoň podľa mňa...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

mne to kuri s klimou asi po minute (or ca 500-600m)

bez klimy asi po 2-3minutach

rucicka teploty vody sa nepohne od "nuly" este par minut.

asi je dolezite podotknut ze v zime vzdy po nastarovani pockam zhruba 30s a az potom idem (start- potom radio-pas-svetla-kotrola polubovky-pustenie klimy-jednotka- pohyb):lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jazdim kludne(2000-3 000 otacok) a kurenie musim stiahnut asi po 5 minutach lebo uz mi je teplo, ale hlavne vadi mi ked to kurenie moc huci(ked je na 3 ale 4 stupen pustena)
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

... pekné, aj ja si spomínam, že som sa v aute potil a vonku bolo -20...
Tak si to uži...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

dajsi decku na chladic ja ju mam ale v predu a vymen termostat daj original mal som tie iste problemy teraz auto kuri po 1 km
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

To ako ja?
Dečka je drahá, ja mám kartón...
Aj termostat mám origo a nepomohlo...
Čiže RADIÁTOR...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

Anonymous píše:dajsi decku na chladic ja ju mam ale v predu a vymen termostat daj original mal som tie iste problemy teraz auto kuri po 1 km
akoze toto riesenie som neuznaval ani ked som mal skodovku.

ved predsa auto je stavane nato aby jazdilo aj v zime. a keby bolo vhodne davat nieco pred chladic, tak hadam je nato aj nieco od vyrobcu, alebo aspon nejake uchytky. nemyslite.?
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Máš na 100% pravdu, ale kupovať nový radiator, na to nemám prachy a čistiť pôvodný, na to nemám zase nervy, možno raz...
Takže KARTÓN to istí...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“