Teploměr vnější teploty

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Teploměr vnější teploty

Příspěvek od Jura »

Mám Lacetti sedan 1.8 Platinum, rv 2004. Zlobí mě teploměr vnější teploty. Dokud je nad nulou, ukazuje relativně správně. Jakmile však vnějsí teplota klesne pod nulu, ukazuje i o 5-7 stupňů více, než je ve skutečnosti (samozřejmě myslím trvale, i za jízdy, kdy není čidlo ohříváno teplem jdoucím od motoru, výfuku apod. Máte někdo podobný problém? Nevíte, co s tím?
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr.Problem
Příspěvky: 264
Registrován: ned čer 19, 2005 22:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Problem »

čidlo umísti někam jinam. Pak se dohaduj dál.
Daewoo Nubira I 1,6/16V CDX, černá sedan plná výbava.
Můj webík se vším :-) http://servisvm.cz a http://firmyzregionu.cz
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Mr.Problem píše:čidlo umísti někam jinam. Pak se dohaduj dál.
U auta v záruce trochu problém, přemisťovat někam čidlo. Počítám, že je umístěno na optimálním místě již z fabriky, zejména u vozu s autom. klimatizací (teploměr je její součástí). Proto jsem se taky ptal, zda má někdo podobný problém. Samozřejmě mi někdo může doporučit návštěvu servisu, ale tam jen krčili rameny. Proto prosím majitele Nubira III / Lacetti s automatickou A/C o jejich zkušenosti s funkcí teploměru venkovní teploty, event. zda nějak řešili problémy a jak. Nechci bastlit a dodatečně montovat nějaký teploměr, když už tam jeden je. Díky J.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

To nemůže bejt umístěnim ale prostě čidlem. Sice nemam automatklimu ale mam dodělanej teploměr s čidlem v nárazníku. A teplotu to musí ukazovat +- přesně. Tak ať ti to koukaj opravit a ne jenom krčit ramenama.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Nubi I

Příspěvek od kitt2002 »

Ale takovej teplomer na Nubi I by se mi taky hodil, nejlepe ho nejak zabudovat k hodinam nahore, ale chtelo by to podobnej display jako sou ty hodiny.

Nezkoumal to nekdo taky?
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Jura píše: U auta v záruce trochu problém, přemisťovat někam čidlo. Počítám, že je umístěno na optimálním místě již z fabriky, zejména u vozu s autom. klimatizací (teploměr je její součástí). Proto jsem se taky ptal, zda má někdo podobný problém. Samozřejmě mi někdo může doporučit návštěvu servisu, ale tam jen krčili rameny. Proto prosím majitele Nubira III / Lacetti s automatickou A/C o jejich zkušenosti s funkcí teploměru venkovní teploty, event. zda nějak řešili problémy a jak. Nechci bastlit a dodatečně montovat nějaký teploměr, když už tam jeden je. Díky J.
U auta v záruce je to právě v pohodě. Pokud seš schopen problém předvést, tak to reklamuj. Nejlepší bude, když sepíšeš reklamaci písemně a necháš si od nich potvrdit převzetí (doporučený dopis, potvrzení kopie apod.)
Musí to řešit - buď opravit nebo vyměnit nebo poskytnout slevu.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Shermiar
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 24, 2005 11:08
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Shermiar »

No ja mam automaticku klimu a teplomer funguje uplne dopohody........... tak neviem, asik ti moc neporadim............btw., nemas navod ako najrychlejsie v zime vykurit afto????? samozrejme, bez 5 minutoveho statia pred domom :lol:
-< Lacetti 1,6 16V SX M2006 Melange Beige>-
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Shermiar píše:No ja mam automaticku klimu a teplomer funguje uplne dopohody........... tak neviem, asik ti moc neporadim............btw., nemas navod ako najrychlejsie v zime vykurit afto????? samozrejme, bez 5 minutoveho statia pred domom :lol:
No, mám pocit, že teploměr funguje taky docela dobře, jen je moc ohřívaný teplem odkudsi z motoru. O víkendu pod to vlezu a uvidím (snad). Nevíte někdo, kam (asi v rámci předního nárazníku) to přesně montují, abych to našel? Třeba je čidlo uvolněné a otočené kamsi k chladiči. Dnes bylo -11, když jsem vyjel z garáže, ukazoval správně, ale asi po 5 km teplota začala stoupat a po 30 km ukazoval jen asi -2. Prostě není v hajzlu, jen jej něco ohřívá.
K vytápění auta - je to docela tragedie, připomíná mi to mé bývalé auto - Felicii 1,9D, té to taky sakra trvalo. Návod prostě nemám, nechávám to na automatice, myslím, že tady asi nic moc nepomůže. Topit to docela začíná až tak asi po 5km, ustálené teploty se v autě docílí při -10 st. opravdu až tak po 20km. (jízda po silnici 2. a 1. třídy, sem tam vesnice).
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já dojíždim každá ráno 8 km a parkuju když mam v autě teplotu tak 10-15 stupňů tedˇkdyž je venku - 6. Ráno vždycky nastartuju, zapnu obrysovky, klimu, funění naplno jenom na okna, výhřev zadního okna, rádio a vyhřejvání sedačky. je dobrý aby měl motor nějakou zátěž aby se rychlejš ohřál. Pak oškrábnu okna a po těch 2-3 inutách je znát že nasedam do auta o ketrym už nemůžu říct, že by bylo vymrzlý. Topit to pak začíná asi po 4-5km.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

to jsem byl já, spadlo mi spojení. Všimněte si, že prvně po X letech na foru anonymové :D
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Shermiar
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 24, 2005 11:08
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Shermiar »

no hej....ale uz tu bolo niekde spominane pri teme o "zajizdeni" motoru, ze by nemal ist studeny len tak na volnobeh v nizkych otackach......ze je lepsie, ked hned pekne slape a neflaka sa.....no a ked ho nechas rozmrazovat, tak to jaksik tak nebude :lol:
-< Lacetti 1,6 16V SX M2006 Melange Beige>-
Uživatelský avatar
Mr.Problem
Příspěvky: 264
Registrován: ned čer 19, 2005 22:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubi I

Příspěvek od Mr.Problem »

kitt2002 píše:Ale takovej teplomer na Nubi I by se mi taky hodil, nejlepe ho nejak zabudovat k hodinam nahore, ale chtelo by to podobnej display jako sou ty hodiny.

Nezkoumal to nekdo taky?
Ja mám teploměr přilepený na palubovce uprostřed viz. foto Glady a mě se to líbí. nevím jak by jsi to tam chtě vést tu elektriku :-) k těm hodinám ???
Daewoo Nubira I 1,6/16V CDX, černá sedan plná výbava.
Můj webík se vším :-) http://servisvm.cz a http://firmyzregionu.cz
Pepa.z.Krkonos
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 13, 2005 21:08

Re: Teploměr vnější teploty

Příspěvek od Pepa.z.Krkonos »

Jura píše:Mám Lacetti sedan 1.8 Platinum, rv 2004. Zlobí mě teploměr vnější teploty. Dokud je nad nulou, ukazuje relativně správně. Jakmile však vnějsí teplota klesne pod nulu, ukazuje i o 5-7 stupňů více, než je ve skutečnosti (samozřejmě myslím trvale, i za jízdy, kdy není čidlo ohříváno teplem jdoucím od motoru, výfuku apod. Máte někdo podobný problém? Nevíte, co s tím?
Mám stejné auto, a bohužel nyní po ujetých 18000 km i stejný problém.
Přes léto a podzim se venkovní teplota jevila jako odpovídající, ale naprosto stejné výše uvedené problémy nastaly až při mrazech. Dokonce jsem si všiml, že se mi při automatickém režimu klimatizace zapíná kompresor klimy i když nastavím vnitřní teplotu na hodnotu kolem 24 stupňů a venku mrzne. Asi to bude tím, že to venkovní čidlo "lže" o cca 9 stupňů do plusu. V servisu na mne také koukali tak, že se s něčím takovým ještě nesetkali. Hned po novém roce jsem objednaný na kontrolu, tak doufám, že technici v servisu na něco přijdou. Řešil ještě někdo tento problém ? A s jakým výsledkem ?
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Teploměr vnější teploty

Příspěvek od Jura »

Pepa.z.Krkonos píše: Mám stejné auto, a bohužel nyní po ujetých 18000 km i stejný problém.
Přes léto a podzim se venkovní teplota jevila jako odpovídající, ale naprosto stejné výše uvedené problémy nastaly až při mrazech. Dokonce jsem si všiml, že se mi při automatickém režimu klimatizace zapíná kompresor klimy i když nastavím vnitřní teplotu na hodnotu kolem 24 stupňů a venku mrzne. Asi to bude tím, že to venkovní čidlo "lže" o cca 9 stupňů do plusu. V servisu na mne také koukali tak, že se s něčím takovým ještě nesetkali. Hned po novém roce jsem objednaný na kontrolu, tak doufám, že technici v servisu na něco přijdou. Řešil ještě někdo tento problém ? A s jakým výsledkem ?
No, když jsem to téma založil, tak bych taky měl asi odpovědět, jak jsem dopadl, že?
Já jsem se zkrátka naštval a zkusil najít to čidlo. Je hned vedle klaksonu, t.j. napravo od chladiče, je trochu vidět i normálně zvenku skrz dolní otvory v masce. Při pokusu o demontáž se mi tak trochu rozmlomil jeho úchyt, tak jsem jej podle délky kabelu sklonil níž a doleva blíže k mlhovce. Od té doby ukazuje víceméně správně, jen při teplotách kolem nuly zhruba 1-2 stupně více (prostě si je odečtu raději vždy). Když je víc nebo výrazně míň, údaj souhlasí. Zkrátka, poloha čidla je špatně vymyšlená, při jízdě nejspíš nápor od chladiče do stran odraženého ohřátého vzduchu obtéká tento prostor a čidlo kecá. Pokud se rohodnete pro nápravu, zkuste o to požádat v servidu, ať to tam nemusíte lepït tavnou pistolí, jako já.
K té klimatizaci: někdy se mi to taky stane, ale považuji to za snahu klimatizace o co nejrychlejší odmlžení okna. Ona totiž venkovní teploměr snad vůbec nepoužívá, řídí se pouze teplotou uvnitř vozu, kdesi jsem se to dočetl v manuálu. Další stav, kdy se sama zapne je, často tato situace: v autě ještě chladno, déšť a zapnuté autom. stěrače - asi jako prevence zamlžení oken. Stejně ji skoro vždy vypnu a zapnu si jí jen v případě potřeby. Zbytečně několik deci spotřeby navíc.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

já jezdim se zaplou klimou sjkoro pořád. V létě páč je hic a v zimně jsou bez ní hned zamlžený okna. A spotřebu s a bez klim skoro nejde změřit. podle mně rozdíl nebude ani 0,3L. Když mi spotřeba kolísá od 7,5 do 9,5L podle jízdy, nemá cenu klimu řešit.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“