motor necakane skapina (na lpg)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

motor necakane skapina (na lpg)

Příspěvek od ppp »

Kurnik ani neviem ci som sa to uz tu pytal alebo len na lpg konfere.
Najprv upozornim ze viem len ze to robi na lpg, na benzin akurat startujem (ani to by som nerad, ale mam taku lpg jednotku ze inac je to problem), takze netusim ci to robi aj nan.
Chova sa to asi takto: potrebujem prudsie akcelerovat najma na krizovatke ale auto zrazu ako keby som pustil plyn zacne spomalovat. Jedine co pomoze pred uplnym skapanim motora je vysliapnutie spojky. Da sa to potom zachranit preturovanim motoru a pustenim spojky pri vysokych otackach. Po chvilke par sekundach uz motor taha a po par dalsich sa uz ssprava normalne. Kedze mam lpg jednotku v kabine vzdy ked toto zacne blbnut vsimnem si ze na nej svieti zelena ledka co znamena, ze lambda tvrdi ze je zmes chudobna. Problem je v tom,z e to obcas spravi aj ked je lambda uplne studena, lenze vtedy by to mala lpg jednotka spoznat a ignorovat jej signal (signalizacia oranzovou ledkou).
Absolutne netusim cim to je a blbe je aj to ze to neviem nasimulovat. Robi to ci je motor zahriaty ci je studeny, ci som prave startoval alebo uz cestujem hodinu. Robi to len obcas, ale kedze to nie je bezpecne, nechcem to nechat tak.
Nemate nejake napady, kde moze byt pes zakopany?
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

V nexiackej sekcii chalani riesia nieco podobne, tak skus tam... A inak je esperko uz v pohode po tej tukanici?
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
stanoc
Příspěvky: 111
Registrován: ned srp 14, 2005 10:43
Bydliště: spišsky štvrtok

Re: motor necakane skapina (na lpg)

Příspěvek od stanoc »

ppp píše:Kurnik ani neviem ci som sa to uz tu pytal alebo len na lpg konfere.
Najprv upozornim ze viem len ze to robi na lpg, na benzin akurat startujem (ani to by som nerad, ale mam taku lpg jednotku ze inac je to problem), takze netusim ci to robi aj nan.
Chova sa to asi takto: potrebujem prudsie akcelerovat najma na krizovatke ale auto zrazu ako keby som pustil plyn zacne spomalovat. Jedine co pomoze pred uplnym skapanim motora je vysliapnutie spojky. Da sa to potom zachranit preturovanim motoru a pustenim spojky pri vysokych otackach. Po chvilke par sekundach uz motor taha a po par dalsich sa uz ssprava normalne. Kedze mam lpg jednotku v kabine vzdy ked toto zacne blbnut vsimnem si ze na nej svieti zelena ledka co znamena, ze lambda tvrdi ze je zmes chudobna. Problem je v tom,z e to obcas spravi aj ked je lambda uplne studena, lenze vtedy by to mala lpg jednotka spoznat a ignorovat jej signal (signalizacia oranzovou ledkou).
Absolutne netusim cim to je a blbe je aj to ze to neviem nasimulovat. Robi to ci je motor zahriaty ci je studeny, ci som prave startoval alebo uz cestujem hodinu. Robi to len obcas, ale kedze to nie je bezpecne, nechcem to nechat tak.
Nemate nejake napady, kde moze byt pes zakopany?
a nerobi ti to odvtedy jak si sejmul diviaka?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Opravene to uz je, maska so svetlami licuje este menej nez predtym, to ma ani tak netrapi, elnze nelicuje veko kufru, vpravo v smere jazdy je vpredu 1cm nad blatnikom.
To s tym plynom robilo vlasten uz od kupy. Predoslemu majitelovi to nerobilo, lebo ten vyradil elektroniku a jazdil ako s neriadenym karburatorom. Ja tam mam teraz 3mesiace staru lambdu a komplet elektroniku co sa montovala ako lovato loveco basic, ale obcas to takto zblbne. TO co rozoberaju v dalsich dvoch temach je nieco ine. Jedni tam maju predpokladam problem s odstredivou silou v zakrute, ktora im pretlaci membranu (to je klasika, da sa to liecit len nevyradovanim v zakrutach, alebo zmenou natocenia splynovaca), a to druhe vobec netusim o com je.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Mě takhle podobně blbla Felda s BRC a byla v háji řídící jednotka, od té doby tam mám škťák a je klid už asi 50000 km
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Problem s uz ciastocne vyriesil. Problem bol pravdepodobne v netesnosti vyfukovych zvodov. Najma po buracke boli utrhane stefty a tak ked mi to v servise opravili blbnutie zmizlo. Jediny problem mam teraz v tom,z e pri rychlostiach nad 80km/h ked vyradim tak motor neudrzi volnobeh, ledky svietia na chudobno. Takisto pri brzdeni motorm pri takomto zjazde z kopca svietia ledky na chudobno. Ale ked pridam, tak to zacne regulovat bohata-chudobna.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“