Čipování - zvýšení výkonu, snížení spotřeby.

Moderátor: Blue Lanos

Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný večer :D
Zatím ti mohu jenom napsat,že mám zatím na chip ujeto 165km.Záruku na motor ti vystavý ABCtuńing asi jako že ti nepoškodí motor na pět let.
Už to tady psal i Vojta,že když to máš přes prodejce tak máš i plný záruky
Já už jsem takový janek že i riskuju ;) Možná když by k něčemu došlo
tak se na mě vykašlou :( Ale já si říkám najeto 15300km když by mtor byl
na nic tak už by se to muselo projevit! Ono jde o to,že i když máš plný záruky tak to mají tak udělaný že nakonec za to vlastně můžeš ty :lol:
/příklad:loni jsem koupil u Barumu zimáky letos než jsem je nasadil jsem zjistil,že mám zaražený kámen a zůstala díra i když ne zkrs.Opravili ale musel jsem zaplatit,že prý ručí jen za neopravitené poškození :twisted: /
Ale věřím,že když by k tomu došlo tak by mi dokázali že si za to mohu sám :lol: :lol: :lol:
Musíš se rozhodnout sám! Adresu asi znáš www.abctuning.cz .Hlavní firma je v Brně.Technik co mi to dělal říkal,že ty motory mají velké rezervy.Výkon jsem opravdu pocítil a úspory to napíši až budu vědět víc.
Ale stejně zkusím sehnat firmu která mě změří výkon na brzdě.
Jak říkám my kluci před vojnou nevíme roupama co dělat :P
Já to cítím v kostech,že to bude dobrý :?: :!:
Dám vědět jak to probíhá ;)
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Gratulujem!!!
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Na co teď budeš jezdit - Natural 95 nebo 98? Na stránkách ABC doporučují přejít po přečipování na 98.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Mirek píše:Na co teď budeš jezdit - Natural 95 nebo 98? Na stránkách ABC doporučují přejít po přečipování na 98.
Pěkný den :D Pod mrakem 5st!
Ta 98 neplatí pro nás.Za prvé mám seřízení optimum,/To znamená i úsporu/a za druhé by musela na 98 být specialní uprava/ a tam je i nárůst spotřeby/.A za třetí 98 má význam u výcebodového vztřikování. U nás by při použití 98 podle nich byl jen půl kw a to nemá význam.
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od slaza »

Tak jsem se byl v Brně objednat na první garančku a o chiptunningu nechtěli samozřejmě ani slyšet. Tak budu muset počkat až po záruce. Nebo se dá změnit záruční servis? Jak se to dělá? Četl jsem, že se někomu nelíbily jeho služby a změnil ho.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den.Stále pod mrakem 5 st.
Já teda před svým servismanem jsem taky nadhodil,že jako co by říkali chipu.On tenkrát,že osobně proti tomu není ale když tak že o tom neví.
Ale než jsem si to nechal dělat v Praze tak jsem volal do Ostravy a tam to dělají přímo v CHevroletu.Mají to přímo v nabídce.Já to mám do Ostravy víc jak 400 km a to se mi nechtělo.Jinak na výkonu to je opravdu znát.Uvidím co spotřeba.Jak jsem psal natankoval jsem přesně 41 l.Teď jezdím samý couračky po městě tak km moc nepřibejvají.
Ať nám jezdí a nezlobí! :P
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D Stále drobné sněháňky kolem nuly :(
Tak jsem konečně dojel téměř na doraz nádrž.Měl jsem natankováno 41 l.
Teď jsem tankoval taky těch 41l musel jsem to trochu našlapat aby se vlezlo ;) Najeto 591 km! to je 6,94/100km. Dvě větší trasy. 80+80 a
55+55 jinak couračky 5-10 km. Jak jsem psal,že bych vysloveně jel na spotřebu to ne.Rád předjíždím do kopce když jsou dva pruhy.Ale teď když je sajrajt na vozovce tak to se krotím a neblbnu.Teď jsem čet na Seznamu
že tady v Pihelu dva mrtví.Je to mezi N.B a Č.L prakticky rovná silnice ale co už tam bylo mrtvých!!!
Radši jak říkají němci. Lanksám abe sichr!/je to foneticky německy moc neumím jen to nejnutnější.Ale je to "Pomalu ale jistě"
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

slaza píše:Nebo se dá změnit záruční servis? Jak se to dělá? Četl jsem, že se někomu nelíbily jeho služby a změnil ho.
Opravte ma, ak sa mýlim, ale podľa mňa si môžete záručnú opravu uplatniť v ktoromkoľvek autorizovanom servise Daewrolet.
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Topol píše:Radši jak říkají němci. Lanksám abe sichr!/je to foneticky německy moc neumím jen to nejnutnější.Ale je to "Pomalu ale jistě"
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Langsam aber sicher 8)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

mipo píše:
slaza píše:Nebo se dá změnit záruční servis? Jak se to dělá? Četl jsem, že se někomu nelíbily jeho služby a změnil ho.
Opravte ma, ak sa mýlim, ale podľa mňa si môžete záručnú opravu uplatniť v ktoromkoľvek autorizovanom servise Daewrolet.
ano ano ano! svatá pravda!
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

a taky arbeit mach frei 8) :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Blue Lanos píše:a taky arbeit mach frei 8) :D
Na mňa má fyzická práca skôr zdrvujúci efekt. Oslobodenie zrovna nie je to pravé orechové, čo cítim :-)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Tompetr píše:
mipo píše:
slaza píše:Nebo se dá změnit záruční servis? Jak se to dělá? Četl jsem, že se někomu nelíbily jeho služby a změnil ho.
Opravte ma, ak sa mýlim, ale podľa mňa si môžete záručnú opravu uplatniť v ktoromkoľvek autorizovanom servise Daewrolet.
ano ano ano! svatá pravda!
potvrdzujem...je to tak....
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Aké sú skúsenosti s chip tuningom po dlhšej dobe? Spotreba atď.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Dobré po půlnoci :D Sraz za 36 venku-3 ve dne ;)
Bude dotaz asi na mě.Já už si nepamatuji jak to jezdilo před čipem :lol:
Já jsem přesvědčený,že znát to je hlavně na výkonu!Jinak já nejezdím vysloveně na spotřebu.Nejezdím ani brzda plyn z toho jsem už taky dávno vyrost ale už jsem to tady psal několikrát,že když potřebuji tak ho nakrmím! Mám i tažný takže i vozík.Jinak trasy bych řek normál.Hodně couračky a občas kousek dál.Ohledně spotřeby si píšu notes/to jsem dělal u každého vozidla kromě koloběžky a kočarku/ takže mám najeto 18250km a spotřeba 7,56l.
Jak říkám jsem spokojený hlavně aby jezdil a nezlobil :P
Odpovědět

Zpět na „KALOS“