Hypernova a její HYPERCENY

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

serpan@centrum.cz

Hypernova a její HYPERCENY

Příspěvek od serpan@centrum.cz »

Vážení kolegové, dlouho jsem nic nenapsal, nyní se podělím s Vámi o novou skušenost.
Natankoval jsem koncem října v Čestlicích v Hypernově do Nexie 50 litrů Naturalu 95 ( tankuju 95 i když je předepsáno 91 oktanů ), byl jsem na suchu nádrž je na 50 litrů, liboval jsem si jak jsem natankoval hypervýhodně s dvojím paragonem na nákup za 750 Kč mi vyšla cena 1 litru na 28,80 Kč. Radoval jsem se jenom do druhého dne. Auto špatně startovalo, zhasínalo, střílelo do sacího traktu. Nejdříve jsem vyměnil svíčky, zapalovací kabely i zapalovací cívku, nic nepomohlo. Proto jsem zajel do zančkového servisu. Po připojení na diagnostiku nezjistili žádné závady na vozidle. Dle servisu se jedná o špatný benzín, v lepším případě s příměsí vody ( lze odstranit Velfobin, ještě lépe obyčejný líh ) v horším případě například příměs nafty. Distribuce PHM záměna cisteren ap. Nechci platit rozbory a hádat se v soudním sporu, proto Vážení nejenom, že nám předkládají zkažené potraviny, dle mediálních zpráv potvrzených ČOI. Navíc nám prodávají prapodivný benzín, nezdá se Vám, že nás mají za voly!
A nebo to je nový marketingový přínos českého vyholeného a patřičně tlustého managera pro hypermakety?
Netankujte HYPERVÝHODNĚ, stojí to moc peněz! Prosím to je moje osobní zkušenost, pokud Vám přijde následně líto nádrž ( pokud jste již natankovali a máte problémy ) vypustit skovejte si aspoň 5-10 litrů, třeba nás bude víc. Bylo by to zajímavé výměna katalyzátorů, servis a to vše na účet HYPERNOVY!
Mějte se fajn serpico :( :)
Reklama
 

cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Mám podobné zkušenosti z loňské zimy z benzínem z Hypernovy z Kunovic u UH. :cry: Pak jsem jej "nasilu" vyjezdil, natankoval Shell a motor dobře shell teda šel :-))
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

U Shellu je jediný problém, a to že nemají Special. Takže tankuju EuroOil :)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Nie tak veľmi dávno bola kdesi na východnom SK aféra okolo benzínu na pumpe Hypernovy. Niekolko desiatok aut natankovalo miesto benzínu naftu.
Neviem, ako sa to celé poriešilo a kto všetky náklady na odstránenie škôd zaplatil, ale išlo o to, že vraj dopravca pochybil....
V TT Hypernovu nemáme, ale napríklad zásadne netankujem na pumpe Slovnaftu.... svojho času sa vždy viditeľne zhoršili jazdné vlastnosti našej škodovky (a rovnaké skúsenosti mali aj iní) ..... tak mi to odvtedy zostalo....netankovať tam!!!!
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Jiřík
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 03, 2005 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiřík »

V Hypernově jsem tankoval pouze jednou a už to víckrát neudělám. Nejenom, že jsem dlouho čekal na zaplacení, ale má zkušenost s PHM je podobná. Jednalo se o č.s. v Čestlicích. Vůbec tam nejezdím nakupovat. Nemám rád velké obchody a vykrádají tam auta, Čestlice jsou tím proslulé. :oops:
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Paramo, Benzina ... taky už tam tankovat nebudu. Shell, OMV, Aral
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

ja momentalne tankujem na shell ale este radsej na omv. Naposledy som parkrat natankoval na SPECTRUMe a bol to riadne poskakujuci benzin a auto vobec netahalo.
Peugeot 307 Break, 1,6, 110k
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Hypernova, Globus, Carrefour, je to to samy, levny beno, ale kvalita hrozna. Ja beru na JET a obcas Shell a je to do pohody...
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Jednoznacne to kluci rieste. Odkladajte si po tankovani blocky z pumpy a potom to skuste,stratit tym nemate co. Aj ked dokazovanie je velmi tazke. JA tiez vyhladavam len kvalitne CSPHM ako OMV,SHELL,AVANTI. Ale na SLOVNAFTE som tiet este nemal problem.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Zjímavý, benzín do Hypernovy vozí OMV a kvalita špatná... Asi nějakej lokální xindl kterej do něj něco leje nebo ho ředí.
Já ale beru želví sílu 95. Nevěřim že by to mělo ject líp ale když už tam cpu to plynový svinstvo tak se snad kapku motor pročistí lepšim benálem.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Radmont píše:ja momentalne tankujem na shell ale este radsej na omv. Naposledy som parkrat natankoval na SPECTRUMe a bol to riadne poskakujuci benzin a auto vobec netahalo.
Do škodovky som tankoval vždy na Spectrume alebo v Metre, ale do Kalosa jedine na Shell či Esso. Ak už naozaj nemám iné východisko tak natankujem aj na inej pumpe, ale len toľko, aby som došiel po najbližšiu pumpu Shell či Esso.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Já beru téměř výhradně benzín u Slovnaftu - jezdím okolo každý den tam a zpátky do práce. Problémy jsem nikdy neměl.
Když jsem měl před lety Škodu 120, tak na Special od Slovnaftu jezdila mizerně, Slovnaft měl už tenkrát i Special nějaký speciální :lol: bezolovnatý s aditivy a škůdka to neměla ráda. Ale s N95 to je a bylo v pohodě.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

LIFELIKE píše:Niekolko desiatok aut natankovalo miesto benzínu naftu.
Rodičům se tohle stalo ještě za bolševiků u Benziny (tenkrát vlastně nic jinýho nebylo :evil: . Benzina zaplatila i vyčištění nádrže v servisu.

Osobně povídačkám o nekvalitním benzínu u Makra, Hypernovy, atd. nevěřím. Stát se to může, viz výše zmíněná událost - bylo to u dost velké pumpy v Plzni, ale pochybuji, že jde o pravidlo.

Sám najezdím dost, s Matyzem cca 3.000 měsíčně + pár stovek s firemním Focusem a vyhýbám se pouze pumpám zastrčeným někde v JZD nebo vesničce na silnici 3 třídy. Dříve jsem bral benzín právě u takové zastrčené pumpy (z cenových důvodů), pak jsem se pohádal s čerpadlářkou, když mně pistole vypla při stavu počítadla 45,5 l, přičemž na Fabii ještě ani nesvítila kontrolka, začal jsem tankovat jinde a spotřeba zázračně klesla o 0,5 l/100 km.
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Asi pred pol rokom som pár krát za sebou tankoval do služob. Renaulta v Metre, auto začalo na križovatkách zhasínať a tak... Je tam taká magická kontrolka, ktorá podľa manuálu svieti, keď je voda v palive - no a tá mi svietila...neviem nakoľko je to smerodatné ale faktom ostáva, že mi to auto šlapalo blbo len vtedy a odvtedy čo tam netankujem je to v pohode ;) Do svojho dávam väčšinou OMV
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

osobne tiež preferujem OMV,,,aj ked vynimočne tankujem aj inde. Len nie na SLovnafte.... :-)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“