Autem nebo radsi MHD do prace?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Cim do prace?

Autem
16
67%
MHD
8
33%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Autem nebo radsi MHD do prace?

Příspěvek od milosh »

Dnes tady v praci resim s kolegou takovou vec. Ja jsem pred rokem prestal do prace jezdit autem, bo pracuju v centru, blbe se tu parkuje a hlavne za MHD dam min penez nez za benal do auta.

Kolega ale rika ze me to vyjde nastejno, ze kdyz sem si auto koupil tak s nim mam jezdit jinak to nema cenu a vyjde me to na stejny prachy jako kdybych s nim jezdil denne.

Mam to do prace 7km, pokud neberu v potaz usetrenych 20 minut diky kterym bych domu dorazil driv moc vyhod nevidim.

Litacka me stoji 300kc/mesic, na benalu bych projel pri dnesnich cenach aspon 700-800kc.

Jaky na to mate nazor?
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Musis pocitat. Ja jezdim autem: vzhledem k tomu, ze ho mam na plyn, mam to levnejsi nez MHD, mam to rychlejsi nez MHD a MHD je po ranu tak narvany, ze je to autem podstatne pohodlnejsi. Do nakladu na cestu ale nepocitam amortizaci auta, beru to tak, ze bych ho musel mit i kdyz bych jezdil MHD.
Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

ja by som chodil jednoznacne autom, z MHD mam zly pocit... :D
ale v tvojom pripade by som volil MHD, pretoze tym padom sa ma MHD netyka a nemam z nej zly pocit... :lol: :lol: :lol:
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Já jezdím MHD, protože při vytíženosti brněnských ulic po ránu je to mnohdy MHDéčkem rychlejší a taky levnější. Autem jezdí dost, takže to, že bych ho nevyužil u mě nehrozí.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

No ja autem taky tech 500km v prumeru mesicne ujedu, samo ze v lete vic, kdyz sou naky dovoleny a tak, ale rocne max. 10000, ne jako driv kdyz jsem denne dojizdel do prace a bydlel 25km od zamestnani
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
JuST
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 08, 2005 13:00
Bydliště: LM-ZV
Kontaktovat uživatele:

MHD :) radsej nie

Příspěvek od JuST »

Ja som tiez zvolil radsej cestovanie autom, vzhľadom na vyťaženie MHD. A mam to zhruba za tie iste peniaze a dokonca o nieco lacnejsie.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Tak to já ještě od jara do konce léta za příznivého počasí volím bicykl z důvodu utužování kondice ;)
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Habron píše:Tak to já ještě od jara do konce léta za příznivého počasí volím bicykl z důvodu utužování kondice ;)
No pokud jezdis po silnici plny smradlavych aut, tak to opravdu prospeje tvemu zdravi... ;) :roll:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Autom JEDNOZNACNE!! :D Naco platim vsetky tie poistky aby stalo v garazi a aby som sa vozil len cez weekend :shock: ? to mozem os***t :lol: Aj baterka sa ti pekne udrzuje v kondicii takto ti stoji a kape :?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Mam to do prace asi 12 km, s MHD s jednym prestupom. Kedysi som pouzival MHD. Teraz chodievam autom. Dovody:
- pred "vylepsenim" MHD v Petrzalke mal autobus sice relativne dlhe intervaly, ale malokedy vynechal a dalo sa v nom aj sediet. To som MHD pouzival
- po "vylepseni" sa casto jednoducho do autobusu nedostanem, pretoze spoj robi aj zvoz ludi, ktori predtym isli inymi spojmi, a ktore boli bez nahrady zrusene
- po "vylepseni" mi cesta trva asi (zmenou trasy autobusu a "nadvaeznostou" pripoja, ktory navyse chodi totalne prepchaty - namiesto klbovych autobusov na linku zaviedli obycajne) o 15 minut dlhsie, castokrat sa do pretupoveho spoja nedostanem, pripadne vynecha
- dalsie veci ako pohodlie, rychlost, nepritomnost "vonavych" ludi (nemyslim tym bezdomovcov, ale osob najmae zenskeho pohlavia, ktore si myslia, ze cim viac sa napatlaju nejakou smradlavkou, tym viac budu zaujimavejsie), v lete klimatizacia, v zime teplo v aute ... a este dalsie vymozenosti => jazdim vlastnym autom.
Asi jedinou nevyhodou je to, ze je to drahsie.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Já teda používám MHD, protože autem je to ráno a odpoledne katastrofa. Ty kolony jsou neskutečně dlouhé a pořádný městský okruh není. MHD to většinou nějak objede/někam se díky silnějšímu nárazníku nacpe, takže je to rychlejší a levnější, i když ne tak komfortní. A parkování je ještě větší katastrofa. Kolem centra Brna chybí 3000 (slovy tři tisíce) parkovacích míst a je to znát :? A jet autem, abych pak zaparkoval a šel 1-2 km pěšky...to je dost o ničem... ;)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já teda autem, i když pracuju v centru Prahy. MHD je fajn, ale když to v tramvaji všechno kejchá a prská, kapesníky si to před hubou nedrží, a když ev. budu 2x za zimu nachcípanej, tak díky směšné nemocenské, kterou bych dostal, připadá mi ježdění autem levnější než MHD. Uvažuju, kvůli parkování, že si na stará kolena koupím skútra a po většinu roku budu bez problémů :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Já jezdím denně do práce 20 km tam a 20 zpátky. Proti autobusu ušetřím asi hodinu času a čas = peníze tj. tím, že jezdím autem, šetřím peníze :lol:
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Já jsem šest let dojížděl cca 20km. V naší oblasti je spojení děsné, takže vlakem, pak 3km pěšky. A pokud mi zpáteční autobus ujel, vrátil jsem se z práce v 19 hodin. Takže jsem jezdil autem. Bylo to sice dražší, ale rychlejší. A pokud seženu nějakou práci, tak budu dojíždět zase autem.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

No, já dojíždim 8 km autem. Dřív to bylo 45 km tak nebylo co řešit, ušetřená hodina na cestu a 4 lidi s sebou. Jenže teď bejt rozumný autobusový spojení tak volim autobus. Těch 10-15 minut bych přežil. Teď už musim škrábat vokna, to je 5 minut cesty, z těch 8 km jedu 2 km na benál než se automat hodí na plyn a to opotřebení motoru vzhledem k najetejm km musí bejt taky prima. A když se mi blíží serviska za 14-17 litrů tak jse každej ušetřenej km dobrej. Kdybych bydlel v Praze tak bych auto asi prodal. Metro to jistí a nevěřim že se někam dostane někdo rychlejš autem.
Nvíc když žiju už 3 rok stylem do práce z práce, jednou v tejdnu nakupovat tak zjišťuju že vídam 20 stejnejch xiftů takže nějaká ta společnost v MHD by bylo zpestření.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „POKEC“