Co muoze klepat v lavych prednych dverach ?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
cozee
Příspěvky: 32
Registrován: čtv čer 23, 2005 11:09
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Co muoze klepat v lavych prednych dverach ?

Příspěvek od cozee »

Zacinam byt zufali uz dva dni som zabil zistovanim co mi klepe v prednych dverach ten zvuk je velmi podobny tomu ked su zle zavrete dvere. Samozrejme som absolvoval kadejake cesty z hlavou vonku pol tela vonku otvorene a zavrete dvere atd atd ...
Rozobral som a zistoval :

1. (fonendoskopom :0) ) vizera ze zvuk ide z miesta kde je ten dzindik co brani tomu aby sa vyvalili dvere a drzi ich otvorene v dvoch polohach.
2. dzindzik som vybral a drnci to dalej.
3. Drnci to len ked su dvere zavrete ked su otvorene je ticho.
4. viem to simulovat tak ze ked vyberiem reprak a chytim za plech (vyrez pre reprak) jemnym pohybom v kolmom smere ku dveram a od dveri to pukne.

chvilami mi to pripada ze je to prutie v plechu ale ako to ze tam pred 3tyzdnami nebolo a ani minulu zimu ked som rozmyslal ci to nemuoze byt teplotou.

nakolko je tam desny pristup a nevidim tam dalsiu moznost chcem vas poziadat o inspiraciu co by to mohlo byt.

(najviac ma sere ze dnes mi prisiel novy pioneer deh4700 a vpredu mi uz pekne hraju dvojpasmovy pioniery ts-g1048 male ale krasne cisty zvuk a do toho mi klepu dvere prosne na porazenie)
Espero 1.5 DOHC 16ventil
Reklama
 

Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

už se to tu řešilo tuším v nexii, měli by to být ty čepy co drží dveře-taky mi to cvaká...
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

mne klepocu tiahla na zamykanie dveri a este viac klepe to co je spojene s kluckou na dverach zvonka
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

V ridicovych dverich me drncela ta nalepovaci vystuha na vnejsim plechu. Je nalepena svisle dolu a od zhora byla asi z 1/3 odlepena a klepala o vnitrni plech. Tak jsem ji strhnul celou a je klid :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Najskôr to budú čapy zavesenia dverí, ak si chceš byť istý, skús po nich klepnúť, po širšej strane- čap sa kúsok posunie a nachvíľu (pár dní) to prestane. Keď si budeš istý, tak ich vymeň ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
cozee
Příspěvky: 32
Registrován: čtv čer 23, 2005 11:09
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cozee »

no tie som skusal tie drzia pevne v podstate na klepnutie vuobec nereagovali (este su zalakovane) akurat som si vsimol ze na hornom mi chyba ten ochranny gumeny cuplik ale vrzga to dalej este to skusim v sobotu raz rozobrat ale fakt netusim co by to mohlo byt a zacina to byt coraz otravnejsie lebo to uz aj na rovnej ceste vrze.
Espero 1.5 DOHC 16ventil
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

S 90% jistotou to jsou ty čepy dveří.. Zkus otevřít dveře a pokyvat s nimi nahoru a dolu.. :?
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“