kto ma skusenosti s databazami?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

kto ma skusenosti s databazami?

Příspěvek od Peter KE »

Nazdar
Viem ze to tu nepatri ale niekto mozno ma s tym skusenosti. Potreboval by som poradit s databazami (MySQL) a triadom. :roll: Najde sa tu niekto taky co tomu rozumie?
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Čo by si presne potreboval?
Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter KE »

mipo píše:Čo by si presne potreboval?
potreboval by som postup ako rozchodit MySQL. Naistaloval som dajaku verziu triadu (tak nam povedali v skole) tada skor najnovsiu aku som nasiel na nete a tak som ho naistaloval. Lenze ja nijak nevidim zeby na mojom PC bol vytvoreny server. Ked spustim MySQL pyta meno pouzivatela a heslo a pripaja sa na IP adresu mojho PC. Je to v pohode? lebo ja neviem ziadne meno a heslo a podla mna ta IP adresa nema byt mojho PC ale toho triadu.
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Nie som si úplne istý, či ti odpoviem, presne na to, čo si sa ma pýtal.

Po spustení, do MySQL vstupuješ zadaním mena a hesla, defaultne by mal byť vytvorený uživateľ myslq a root. Obaja bez hesla, ale nemusí to tak byť. Ja to tak mám na svojom compe.
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

kdyz instalujes Triad, tak se to instaluje i s Apache Serverem a PHP, proto je to "triad". jestli je to to, co chces, tak zvol neco novejsiho, triad je uz zastarala a zapomenuta vec... zkusil bych PHP home nebo neco ze serveru sourceforge.net.
pokud chces standalone verzi (treba rozjet PHP na CD), tak bych volil DWebPro nebo DWebPlus.

nejlepsi ale podle mne je, nainstalovat si to oddelene, propojeni neni az tak tezky a na netu je milion navodu.

pokud ti jde jenom o samotny MySQL, tak instalace je uplne jednoducha.

jinak se klidne ptej :)
Daewoo Lanos 1.6SX 5dv HB, 2xABG, ABS, klima, r.v.1999, najeto 53000;
hardcore tuning vyfuku (proste rezavej jako prase), karoserie na mnoha mistech vylepsena skrabanci... :)
Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter KE »

smidra píše:kdyz instalujes Triad, tak se to instaluje i s Apache Serverem a PHP, proto je to "triad". jestli je to to, co chces, tak zvol neco novejsiho, triad je uz zastarala a zapomenuta vec... zkusil bych PHP home nebo neco ze serveru sourceforge.net.
pokud chces standalone verzi (treba rozjet PHP na CD), tak bych volil DWebPro nebo DWebPlus.

nejlepsi ale podle mne je, nainstalovat si to oddelene, propojeni neni az tak tezky a na netu je milion navodu.

pokud ti jde jenom o samotny MySQL, tak instalace je uplne jednoducha.

jinak se klidne ptej :)
Naistaloval som triad, ktory mi mal vytvorit na kompe server lenze ako zistim ze ten server mi bezi alebo kde sa zapina?
Ked som naistaloval MySQL tak sa ma pytalo na IP adresu servera. Zadal som IP adresu mojho compu ale podla mna to mala byt adresa triadu - teda virtualneho servera nie? ako ju zistim?
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

Peter KE píše:Naistaloval som triad, ktory mi mal vytvorit na kompe server lenze ako zistim ze ten server mi bezi alebo kde sa zapina?
Ked som naistaloval MySQL tak sa ma pytalo na IP adresu servera. Zadal som IP adresu mojho compu ale podla mna to mala byt adresa triadu - teda virtualneho servera nie? ako ju zistim?
IP bych nezadaval, dal bych spis "localhost"... nevim, jakou verzi apache mas, ale jestli ti bezi zjistis bud v seznamu procesu, nebo bude ikona v tray, nebo proste do prohlizece zadas http://localhost, nebo tvoji IP.
Daewoo Lanos 1.6SX 5dv HB, 2xABG, ABS, klima, r.v.1999, najeto 53000;
hardcore tuning vyfuku (proste rezavej jako prase), karoserie na mnoha mistech vylepsena skrabanci... :)
Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter KE »

smidra píše:
Peter KE píše:Naistaloval som triad, ktory mi mal vytvorit na kompe server lenze ako zistim ze ten server mi bezi alebo kde sa zapina?
Ked som naistaloval MySQL tak sa ma pytalo na IP adresu servera. Zadal som IP adresu mojho compu ale podla mna to mala byt adresa triadu - teda virtualneho servera nie? ako ju zistim?
IP bych nezadaval, dal bych spis "localhost"... nevim, jakou verzi apache mas, ale jestli ti bezi zjistis bud v seznamu procesu, nebo bude ikona v tray, nebo proste do prohlizece zadas http://localhost, nebo tvoji IP.
OK skusim v piatok a dam vediet
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

presne takl ako pise smidra.

ja doma pouzivam phphome a vsetko mi v pohode slape ;)
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Odpovědět

Zpět na „POKEC“