Čipování - zvýšení výkonu, snížení spotřeby.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Akce ACH Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

Jedete někdo na tu akci, kterou pořádají Chevy Ostrava? Viz: http://www.daewoo-ostrava.cz/sraz_2005.asp Bude tam údajně předvedení toho chiptuningu v praxi. Bylo by zajímavé si to osobně vyzkoušet, ale já budu zrovna mimo.
Reklama
 

Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

]Rebro[ píše:Ja som zacal tankovat 95 V-power a motoru sa to zjavne paci. A ked ideme 4ks ludi a do kopca do prace, tak v miestach, gde malo auto problem, tak ide o poznanie lepsie. Uvidim co s tym spravi V-power Racing :twisted:
Pěkný den! :D
Jezdil jsem na V-power už na třílitru co jsem měl před Kalosem.Myslím si,že je to znát! :lol:
Na Kalosovi jezdím téměř výhradně na V-power :P Jak píšeš je to poznat na takových krizovkách :lol: Ale jestli ušetřím nebo ne to by musely být náročné testy na stále stejné trati a tak.Ale když to zkoušeli na F-1 tak
kurňa to musí být znát :lol:
Jinak už mě trochu znáte tak když Vám řeknu,že než jsem ho začal používat tak jsem psal přímo na Schell a dokonce jsem se zůčastnil takového subjektivního testu! :?
Mě to taky líp jede když dostanu kus masa než škubánky :!: :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí ;)
PS:Podívej se na srazy píše o tom Vojta :D
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkné čvrteční ráno! :D
Ještě dodatek.Ty srazy v Ostravě -Hulváky /Matys,Tico,Spark/ o nich píše
Vojta. :?
A teď ještě k benzinu.Něco podobného má i Benzina"Blue 99" :)
Ale ten jsem nezkoušel tak nemohu sloužit :cry: On totiž má Kalos psáno
91 oktanů a ta 99 :?: Nevím jestli to počítač zmákne jde o předstih a tak.
Ono to určitě pojede ale jestli se to vyplatí to už bych silně pochyboval :(
Tak ať nám jezdí a nezlobí! :P
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Pred odchodom na dovolenku do ČR som stále tankoval iba N95 (výhradne Shell a Esso). Keď som vyrážal, tak som natankoval V-Power a rozdieľ je vcelku cítiť. Spotreba neviem, ale mám pocit, že sa tiež toršku znížila.

Inak 1948km opo okreskách, diaľniciach, ale aj mestá (Písek, Plzeň, Praha) a priemerná postreba je 6,4l. Myslím, vcelku slušné.
Mimochodom mám 1,4 8V.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

mipo píše:Pred odchodom na dovolenku do ČR som stále tankoval iba N95 (výhradne Shell a Esso). Keď som vyrážal, tak som natankoval V-Power a rozdieľ je vcelku cítiť. Spotreba neviem, ale mám pocit, že sa tiež toršku znížila.

Inak 1948km opo okreskách, diaľniciach, ale aj mestá (Písek, Plzeň, Praha) a priemerná postreba je 6,4l. Myslím, vcelku slušné.
Mimochodom mám 1,4 8V.
Jestli to zlepšení nebylo jenom psychického rázu :lol: Shell v-power se liší od standardní 95-ky pouze aditivy jinak má stejné OČ-95. :roll: Já jsem rozdíl nezaznamenal. :cry: A V-power racing neboli 98 jsem ještě nezkoušel. To už se mi zdá docela drahé......
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Tompetr píše:Jestli to zlepšení nebylo jenom psychického rázu :lol: Shell v-power se liší od standardní 95-ky pouze aditivy jinak má stejné OČ-95. :roll: Já jsem rozdíl nezaznamenal. :cry: A V-power racing neboli 98 jsem ještě nezkoušel. To už se mi zdá docela drahé......
Naozaj sa mi zdá, že je to o trošku živšie, ale len malinko. No neviem...
V-Power Racing je naozaj už moc.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

mipo píše:Naozaj sa mi zdá, že je to o trošku živšie, ale len malinko. No neviem...
V-Power Racing je naozaj už moc.
Už jsem ho párkrát chtěl natankovat, ale vždycky když jsem měl práznou nádrž tak nebyl Power racing v dosahu. Asi to moc lidí netankuje a tak to mají pouze na některých pumpách a u té mojí zrovna ne :cry:
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Pokud si někdo necháte Kalose přečipovat, rozhodně to sem napište! Jsem docela zvědavý, jestli to má takový efekt, jako se píše na webu Daewoo-Ostrava http://www.daewoo-ostrava.cz/chiptuning.asp
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Mirek píše:Pokud si někdo necháte Kalose přečipovat, rozhodně to sem napište! Jsem docela zvědavý, jestli to má takový efekt, jako se píše na webu Daewoo-Ostrava http://www.daewoo-ostrava.cz/chiptuning.asp
Mám čipovanýho Matýska, víc píšu v sekci Matiz.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Vojta píše:Mám čipovanýho Matýska, víc píšu v sekci Matiz.
Jo dík, právě jsem to dočetl. Vypadá to pozitivně. Jsem zvědavý, jestli budeš mít fakt nižší spotřebu.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný dobrý den :D Azůro ale jen 15 st. :cry:
Já bych do toho taky šel ale mám to do Ostravy pomalu 400km :cry:
I když internet beru tak mám rád živý hlas tak jsem tam i volal.
A jen tak jsem si hodil pár čísel.Cena instalace 9 300kč
Kalos 1,2--53 kw navýšení 62kw navýšení 16,9% což je zajímavý!
Spotřeba nyní 7/litrů úspora 8--18 % beru střed 12%
ceny 35/litr investice se vrátí po ujetí 31 633km
ceny 40/litr------------------------------- 27 678km
A tak to pokračuje! Jestli někdo namítne že cena 40 je nereálná,že jsem blázen! Blázen možná trochu jsem ale pamatuji ceny podstatně nižší :lol:
Tímto se přimlouvám k pořádání srazu v Ostravě !!! Myslím si že je to prodejce který se snaží dělat pro vozy značky co prodává nejvíc!A možná by bylo i přijatelné ubytování aby člověk nejel mraky kilometrů pakse jen pozdravil jen tak trochu si prohlíd vozy a zas rychle domů.
Jinak Vojto piš opravdu na to vážně myslím!
Ať nám jezdí a nezlobí,zatím bez čipu :P
Vojta

Příspěvek od Vojta »

V sekci Matiz, chiptuning od ACH na str. 5 píšu o snížení spotřeby. Zatím to bylo cca 8%. Teď zase málo jezdím, ale čekají mě nějaké větší pojížďky, tak zase změřím a napíšu.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný dobrý večer :D
Tak vážení nevím jak vy ale já měl už Vánoce :shock:
Nechal jsem si nachipovat Kolouška! :lol:
Použiji Akriho usloví jestli dovolí "Panebože za nic ti neděkuji všechno jsem si musel zaplatit sám!" Sice jsem jim říkal "Pámbů Vám to zaplať "
ale na to neslyšeli :lol:
Protože jsem sehnal v Praze na inzerát terasový schody tak jsem si řek že to spojím! Mají akci tak jsem si řek buď teď a nebo nikdy!
Musím vám to trochu popsat to víte nejsem pražák ale jinak mi Praha nevadí ale jezdit s vozíkem na něm pět terasových stupňů zkratka 400 kg
vozík 250 kg a do kufru jsem si dal do pytlů asi metrák písku aby se mnou vozík necvičil protože kopce dobrý 30 st. Pražáci mě možná opraví ale moc jsem se nesek/Nerudovka,Úvoz a ze Strahova dolů na Plzeňskou/
Takže Praha od Mělníka-Libeň-Holešovice na Letnou kolem Sparty.Nechtěl jsem přez Nerudovku /zákaz vjezdu/tak jsem si říkal vemu to na Pohořelec a jsem na Úvozu.CHyba lávky Úvoz je jednosměrka takže Loretánskou k Hradu u stráže doprava/fotili si mě tam i Japonci/ Schody jsem naložil a zas nahoru na Strahov a dolů na Plzeňskou a až k Aralu.
Provozovna Auto Kotlářka.Byl jsem objednaný na 11 hod. asi hoďku jsem čekal.Byl jsem hotov asi za dvacet min. A zpátky projet celym centrem.
Tančící dům kolem Mánesa,Národního divadla přez Štefanikův most doprava nábřežím potom kolem starých jatek na most Barikádníků a pryč!
Proč to popisuju?Protože jsem musel jet pomalu/kanály a díry/ a vozík seděl na doraz ale musím pochválit pražáky!Nebyli nervozní,netroubili naopak mi dali i párkrát přednost a pustili mě.
Jinak to stálo 7 890 kč.Mám teď z 53 kw na 62 kw a tvrdí,že bych měl jít o
0,6l dolů.Tak jsem zvědav.Ale to víte my mladý kluci před vojnou nevíme roupama co dělat :lol: Záruka na motor na pět let a po půl roce kontrola a kdyby prý cokoli bylo,že se mám ozvat!
Takže já mám po vánocích ;)
Tak ať nám jezdí a nezlobí :P
Ty schody jsou prakticky nový a za pětinu ceny jinak bych tam nejel oni je nasadili aneprošlo to kolaudací tak je vyndali že musí byt jako starý !
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No gratuluju k dobré koupi a k zvýšení výkonu Koluška. A moc rád čtu o tom jak se k tobě chovali Pražáci. Když čtu např. Novinky - diskuzi většina lidí se vyjadřuje o Pražácích jako o absolutních dementech, co na silnici nemají co dělat. Pravda provoz v Praze je hrozný, ale nutí všechny být neustále ve střehu, a ještě to musí trochu "odsejpat" jinak bychom tu ráno zaparkovali a pak se večer pro auta vrátili! Tvrdím, že pražáci nejsou tak hrozný řidiči, jak se o nich vypráví a dle mě jsou docela i ohleduplní, k řidičům a i k chodcům :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od slaza »

Taky jsem rád, že se do toho někdo pustil. Můžeš, prosím Tě upřesnit, jak je to s tou zárukou? Protože to mám v Brně, hned bych to taky zkusil, ale nevím jak se k tomu můj brněnský prodejce staví. Pořád všechno porovnávám s Feldou, co jsem měl předtím. 50 kW jsem si nechal upravit u Michla, kde mi to zvedli (prý) o 3 kW a myslím, že jsem to poznal ve spotřebě i v síle. Takže, kdyby to teď dělali už jen o 5 kW, tak to stojí za to. Díky
Odpovědět

Zpět na „KALOS“