Teploměr - kudy dostat ven čidlo?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Teploměr - kudy dostat ven čidlo?

Příspěvek od Mirek »

Chtěl bych si dát do kalose (do schránky pod rádiem) teploměr ukazující vnitřní/vnější teplotu. Prohlížel jsem příspěvky na tohle téma v jiných sekcích konference, ale řešilo se tam jen "kam umístit venkovní čidlo". Já bych ale nejdřív potřeboval to čidlo dostat ven a nevím, kudy by to bylo nejvhodnější a nejsnadnější. Kalosáci, máte někdo v autě teploměr s venkovním čidlem?
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Clovece toto je na porazenie :lol: ja som tiz nevedel kudy kam ale nakoniec som to vyriesil tak, ze som kabel potiahol okolo pantu cez predne dvere je to jednoduche a skoro vobec to nie je vidiet :) Urcite existuje aj ine riesenie ale to sa mi zdalo velmi komplikovane :?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
slaza

Re: Teploměr - kudy dostat ven čidlo?

Příspěvek od slaza »

Pro (quote)
V pokračování středového tunelu směrem k motoru je ve stěně uprostřed dole průchodka pro potrubí, která je utěsněna gumovým profilovým kroužkem, který je podstatně větší než potrubí a krásně tam projde kabel i s čidlem a těsnění i potom dobře sedí a nic nepropouští. Od středového panelu je to vlastně kousek i nic není vidět. Displej mám v druhé přihrádce pro rádio a kabel s konektorem osvětlení mám v popelníku, abych ho mohl zastrčit do zásuvky. Nechci do ničeho zasahovat, dokud jsem nebyl na první garančce.
Tak ať dobře ukazuje.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Teploměr - kudy dostat ven čidlo?

Příspěvek od Mirek »

slaza píše:V pokračování středového tunelu směrem k motoru je ve stěně uprostřed dole průchodka pro potrubí, která je utěsněna gumovým profilovým kroužkem, který je podstatně větší než potrubí a krásně tam projde kabel i s čidlem a těsnění i potom dobře sedí a nic nepropouští. Od středového panelu je to vlastně kousek i nic není vidět. Displej mám v druhé přihrádce pro rádio a kabel s konektorem osvětlení mám v popelníku, abych ho mohl zastrčit do zásuvky. Nechci do ničeho zasahovat, dokud jsem nebyl na první garančce.
Tak ať dobře ukazuje.
Paráda, doufal jsem, že někdo bude vědět, jak na to. Díky. Při nejbližší příležitosti se na to mrknu. Podsvícení teploměru bych chtěl napojit na podsvícení ovládacích prvků na středovém panelu, aby byl teploměr podsvícený při zapnutých světlech. To by snad nemuselo při případném uplatňování záruky nikomu vadit... ?
A jen tak pro inspiraci - kde máš umístěné to čidlo?
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Teploměr - kudy dostat ven čidlo?

Příspěvek od slaza »

Šel jsem s čidlem po stěně až kolem baterie a nádržky na kapalinu do ostřikovačů dolů pod blatník za záslepku mlhovek.
hroch
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 23, 2005 20:40
Bydliště: Žiar nad Hronom

Příspěvek od hroch »

Možno už píšem neskoro, ale každý postrech je dobrý. Ja som to krepé čidlo po neustálom premiestňovaní a testovaní nakoniec zaparkoval na spodok kapoty. Dal som ho do rohu kapoty ako je pánt. Nedostáva sa tam teplo od motora a ani prúdenie vzduchu ho veľmi neochladzuje, takže je to zatial OK. Uvidíme aké to bude cez leto, keď sa auto zohreje na panvicovú teplotu. :lol:
Kalos hatchback 1.2, LPG červená 73L 105000km
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

hroch píše:Možno už píšem neskoro, ale každý postrech je dobrý. Ja som to krepé čidlo po neustálom premiestňovaní a testovaní nakoniec zaparkoval na spodok kapoty. Dal som ho do rohu kapoty ako je pánt. Nedostáva sa tam teplo od motora a ani prúdenie vzduchu ho veľmi neochladzuje, takže je to zatial OK. Uvidíme aké to bude cez leto, keď sa auto zohreje na panvicovú teplotu. :lol:
Na kapotu přímo svítí slunko, takže to může venkovní teplotu docela dost zkreslovat.
Já jsem čidlo hodil do pravého předního blatníku. Když otevřu dveře u spolujezdce, tak za panty je díra - dutina až na plastový podběh blatníku. Tam jsem čidlo nacpal a přilepil k blatníku - na tu stranu, kde je boční blinkr. Přívodní káblík mám tažený vnitřkem - přivírá se do dveří, snad to vydrží. Nepodařilo se mi totiž čidlo dostat ven způsobem, o kterém psal Slaza.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Landy

Příspěvek od Landy »

Ja som čidlo dostal von cez to tesnenie trubiek, ale neviem čo to je za teplomer, káblik bol tak krátky, že som sa dostal vždy len do blízkosti motora. Po "konzultácii" s elektrikárom som káblik rozstrihol, nadletoval /cca 1,5 m/ a čidlo som natiahol až do spodnej časti predného ľavého blatníku. Je tam pár takých "rebier" čo držia plast podblatníku a medzi tie rebrá som čidlo prilepil. Zatiaľ všetko funguje a dá sa povedať, že aj presne ukazuje.
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Mirek píše:
hroch píše:Možno už píšem neskoro, ale každý postrech je dobrý. Ja som to krepé čidlo po neustálom premiestňovaní a testovaní nakoniec zaparkoval na spodok kapoty. Dal som ho do rohu kapoty ako je pánt. Nedostáva sa tam teplo od motora a ani prúdenie vzduchu ho veľmi neochladzuje, takže je to zatial OK. Uvidíme aké to bude cez leto, keď sa auto zohreje na panvicovú teplotu. :lol:
Na kapotu přímo svítí slunko, takže to může venkovní teplotu docela dost zkreslovat.
Já jsem čidlo hodil do pravého předního blatníku. Když otevřu dveře u spolujezdce, tak za panty je díra - dutina až na plastový podběh blatníku. Tam jsem čidlo nacpal a přilepil k blatníku - na tu stranu, kde je boční blinkr. Přívodní káblík mám tažený vnitřkem - přivírá se do dveří, snad to vydrží. Nepodařilo se mi totiž čidlo dostat ven způsobem, o kterém psal Slaza.
V lete bude i tato dutina pěkně panvicovita :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „KALOS“