Espero - nové veci

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Espero - nové veci

Příspěvek od stefan »

Tak konečne som si vyzdvihol moje Espero so servisu.
Menili mi všetky 4 ks tlmičov, dal som tam plynové zn. Cofap,
predné kotúče a platničky, zadné obloženia nechali pôvodné - že
vraj tam boli dané nové obloženia, výmena motorového oleja -
CASTROL GTX 3, výmena palivového, vzduchového a olejového filtra,
výmena brzdovej kvapaliny, kontrola čapov, uložení a ostatného.
Pri výmene bola zistená prasknutá ľavá predná pružina, takže ešte
výmena prednej pružiny.
Celkovo za prácu aj s materiálom ma to stálo 13.000.- SK.
Náhradné diely som dával klasické - lacné, žiadne športové alebo čo.
Aký máte na to názor.
Ešte otázka: čo stojí jedna predná pružina?
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Reklama
 

Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

cena je hodně v normě.. řekl bych že optimální.. :)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Predne brzdy: dosticky 900, kotuce 2000, predne tlmice asi 1400*2, zadne 1100*2 = 8000. Kolko je na tom roboty ale netusim. Brzdy celkom pohoda, ale tlmice zatial obzrete nemam.
stanoc
Příspěvky: 111
Registrován: ned srp 14, 2005 10:43
Bydliště: spišsky štvrtok

Příspěvek od stanoc »

ppp píše:Predne brzdy: dosticky 900, kotuce 2000, predne tlmice asi 1400*2, zadne 1100*2 = 8000. Kolko je na tom roboty ale netusim. Brzdy celkom pohoda, ale tlmice zatial obzrete nemam.
skade maš tie ceny?potrebujem zistit vyfukove ventily,rozvodovy remen,tesnenie pod hlavu a pod viko ---espero 1.5 16v
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

stanoc píše:
ppp píše:Predne brzdy: dosticky 900, kotuce 2000, predne tlmice asi 1400*2, zadne 1100*2 = 8000. Kolko je na tom roboty ale netusim. Brzdy celkom pohoda, ale tlmice zatial obzrete nemam.
skade maš tie ceny?potrebujem zistit vyfukove ventily,rozvodovy remen,tesnenie pod hlavu a pod viko ---espero 1.5 16v
Skus pozriet:
http://obchod.autokelly.cz/Default.aspx

http://www.elitecat.cz/Fsearch.asp
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ja som si ich zistoval v jednom zastrcenom obchodiku v PP (vsetko ale na objednavku) kvoli vymene spotrebnych veci na podvozku. Ale ak zavolas do hermesu (alebo carmaxu alebo ako sa teraz volaju), tak na pockanie ti ich nadiktuju, pripadne sa da cez telefon aj objednat aby si ich mal prichystane ked sa po ne vyberies. Inac sa da vyskusat u hocijakeho miestneho dilera autodielov, ktory bude ochotny sa s tebou babrat. Ti v PP su ochotni dost vzhladom na to kolko veci mi zistovali ceny a kolko som nakoniec kupil (termostat, palivovy filter a dake blbosti na feldu), ale kedze boli ochotni a povedali mi ako je to s cenami (drahsie = japonske, lacnejsie = korejske) a su ochotni objednat co si zapytam, tak je tu 99% sanca, ze brzdy a tlmice kupim u nich. Navyse maju ovorene aj v sobotu co u carmaxu nehrozi.
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Stala sa mi táto vec.
Po oprave mi auto začalo ťahať do ľava, takže som musel mať
stále potočený volant do prava. Išiel som s tým na geometriu.
Tam sme zistili následovnú vec. Nedávno - ešte starý majiteľ -
boli menené guľové čapy riadenia. Potom pravdepodobne nastaveli
geometriu, ale s prasknutou prednou pružinou, o ktorej asi nevedeli.
Po výmene prasknutej pružiny za novú sa zmenila aj geometria.
Teraz, po nastavení mi ide pekne rovno. :lol:
Ešte pozrieť to nešťastné ABS a trochu to zospodu natrieť a dávam
si pol roka pauzu. Len si nájsť na auto čas.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

ppp píše:Ja som si ich zistoval v jednom zastrcenom obchodiku v PP (vsetko ale na objednavku) kvoli vymene spotrebnych veci na podvozku. Ale ak zavolas do hermesu (alebo carmaxu alebo ako sa teraz volaju), tak na pockanie ti ich nadiktuju, pripadne sa da cez telefon aj objednat aby si ich mal prichystane ked sa po ne vyberies. Inac sa da vyskusat u hocijakeho miestneho dilera autodielov, ktory bude ochotny sa s tebou babrat. Ti v PP su ochotni dost vzhladom na to kolko veci mi zistovali ceny a kolko som nakoniec kupil (termostat, palivovy filter a dake blbosti na feldu), ale kedze boli ochotni a povedali mi ako je to s cenami (drahsie = japonske, lacnejsie = korejske) a su ochotni objednat co si zapytam, tak je tu 99% sanca, ze brzdy a tlmice kupim u nich. Navyse maju ovorene aj v sobotu co u carmaxu nehrozi.
ale to je taky problem dat si to poslat upeskom??
denne s Carmaxu odchadza minimalne jedno auto s ND po celom slovensku ich rozvazaju, a istotne ta vyjde leacnejsie ked si objednas vatsie mnozstvo ND a da sa u nich vybavit aj nejaka ta zlava. takze v tom by som problem nevidel. ja to mam k nim blizko, ale kedy som bol z vychodu tak si to dam jednoducho poslat, za prve je to lacnejsie uz len kvoli tomu ze je to z prvej ruky a nieje na tom nahodena uz druha alebo aj tretia marza a mas istotu ze su to ORIGINALNE nahradne diely co tiez nieje zanedbatelne.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“