Leganza - návod na obsluhu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
kloki

Leganza - návod na obsluhu

Příspěvek od kloki »

Ako nový majiteľ Leganzy prosím skúsenejších o pomoc prípadne radu - nemám k dispozícii príručku na obsluhu a údržbu auta aj keď mi ju pôvodný majiteľ sľuboval, nakoniec nebolo zo sľubov nič a ja mám problém dopátrať sa základných informácií. Priznám sa že ani po dvoch mesiacoch si neviem zvyknúť na ovládanie digitálnej klímy a pod.
Zároveň musím priznať, a to bez urážky, že presedlať z Nexie na Leganzu je niečo fantastické. Bál som sa spotreby - po asi 2000 km som na priemerných 7,6 l/100km aj s častým použitím klimatizácie, čo sa mi zdá veľmi slušné. Jediné čo ma momentálne rozčuľuje je DO centrálneho zamykania, ktoré funguje dosť zvláštnym spôsobom, ktorý tu už niekto spomínal, takže asi nie som sám. Našťastie to nie je neriešiteľný problém. Takže pozdravujem Nexiákov a teším sa do klubu Leganza.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 78
Registrován: ned čer 05, 2005 18:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - návod na obsluhu

Příspěvek od Alda »

kloki píše:Ako nový majiteľ Leganzy prosím skúsenejších o pomoc prípadne radu - nemám k dispozícii príručku na obsluhu a údržbu auta aj keď mi ju pôvodný majiteľ sľuboval, nakoniec nebolo zo sľubov nič a ja mám problém dopátrať sa základných informácií. Priznám sa že ani po dvoch mesiacoch si neviem zvyknúť na ovládanie digitálnej klímy a pod.
Zároveň musím priznať, a to bez urážky, že presedlať z Nexie na Leganzu je niečo fantastické. Bál som sa spotreby - po asi 2000 km som na priemerných 7,6 l/100km aj s častým použitím klimatizácie, čo sa mi zdá veľmi slušné. Jediné čo ma momentálne rozčuľuje je DO centrálneho zamykania, ktoré funguje dosť zvláštnym spôsobom, ktorý tu už niekto spomínal, takže asi nie som sám. Našťastie to nie je neriešiteľný problém. Takže pozdravujem Nexiákov a teším sa do klubu Leganza.
Vítej mezi lidima kteří mají velké .... samo sebou myslím auto rád bych ti pomohl ale já taky příručku nemám ale časem na to příjdeš sám co k čemu je Aligátor Alda
Leganza 2,0 CDX
audio Alpine IVA, repro DD a Oxygene, zesilovač GZ, xenony, zeleně podsvíceno, sníženo
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

Ako ti funguje to centrálne zamykanie?
Aj mne to fungovalo nejako inak ako v návode, ale trocha som sa pohral s prímačom, a už to funguje tak, ako má. - teda až na to , že v návode píšu, že po odomknutí klúčom sa alarm vypne, ale ked otvorím dvere , tak sa spustí. Vypnúť sa to dá len s dilkovým ovládačom.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak dík za pomoc :-)))
No s tým centrálom je to asi tak, že 10x funguje OK, potom ma pár krát vytočí lebo nejde vôbec alebo len vo vnútri a občas funguje z takej starany a vzdialenosti z akej predtým štrajkoval. Vymenil som baterky v domnení že to pomôže ale je to to isté. Snažil som sa rozčreviť prijímač a pohnúť s anténkou ale asi sa mi to nepodarilo. Mám alarm bez sirény iba so svetelnou signalizáciou a v podstate sa iba učím (trpezlivosti). Ak máš nejakú dobrú radu tak poskytni. Vopred dík.
A mimochodom učím sa zodpovedne, už som prišiel na to kde je tlačidlo na vyhrievanie s5ných zrkadiel :-)))))

Ozaj, čoskoro ma čaká výmena rozvodového remeňa, ale neviem či treba meniť komplet aj so všetkými kladkami alebo stačí vymeniť iba napínaciu?
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

Anonymous píše:Tak dík za pomoc :-)))
No s tým centrálom je to asi tak, že 10x funguje OK, potom ma pár krát vytočí lebo nejde vôbec alebo len vo vnútri a občas funguje z takej starany a vzdialenosti z akej predtým štrajkoval. Vymenil som baterky v domnení že to pomôže ale je to to isté. Snažil som sa rozčreviť prijímač a pohnúť s anténkou ale asi sa mi to nepodarilo. Mám alarm bez sirény iba so svetelnou signalizáciou a v podstate sa iba učím (trpezlivosti). Ak máš nejakú dobrú radu tak poskytni. Vopred dík.
A mimochodom učím sa zodpovedne, už som prišiel na to kde je tlačidlo na vyhrievanie s5ných zrkadiel :-)))))

Ozaj, čoskoro ma čaká výmena rozvodového remeňa, ale neviem či treba meniť komplet aj so všetkými kladkami alebo stačí vymeniť iba napínaciu?
Určite máš alarm bez sirény???
Keď som kupoval Leganzu, predávajúci to tvrdil tiež, ale keď som pozeral na motore, že kde čo je, tak som objavil sirénu. Bola funkčná. Nahnevalo ma to, tak som si preštudoval schému alarmu a dal to do poriadku. Ako som tvdil v predch.príspevku - už to funguje tak ako má a ešte som si tam pridal krátke pípnutie sirény pri aktivovaní alarmu.
Momentálne ma trápi to, že vždy zabudne niekto zavrieť okno a ja sa musím vrátiť do auta, zapnúť zapalovanie, inak tie okná hore nedám. Ideálne by bolo upraviť tak, aby sa okná samé zatvorili pri aktivovaní alarmu. :lol: Už na tom pracujem.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak si ma zasa donútil poriadne prešmátrať črevá, ale ak sa mi to podarí nájsť, dúfam že nebudem po znovuzapojení húkať celú noc, kým sa mi to zase podarí odpojiť :-))) Kamarát tak išiel po Blave, pred ním nejaký uslintanec tak na neho párkrát zatrúbil a zasekol sa mu klaksón tak hučal celú račiansku až po Dom odborov a potom to musel na krajnici urvať lebo to psychicky nezvládal už ani on...:-)))
S tými oknami je to pakáreň a vec zvyku, to isté som mal s Nexiou takže už som sa naučil...
Nehovoril si o tých rozvodoch....stačí iba remeň alebo treba aj kladky?
A včera som zistil že zadné ložiská sú úplne suché ako na Sahare, vyzerajú ako práve kúpené tak neviem či sa mažú alebo nie? Osobne si myslím že by sa mali...
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Ja mam komplet prirucky,navod na obsluhu,ale myslim ze uz Ti ju ani netreba,na vsetko si prisiel sam. Ja som mal v zaciatkoch problem vybrat z kufra zdvihak,teraz uz OK. A elektricke stahovanie okien funguje presne opacne ako na Nexie,teda tlacitka na ovladanie. Mne pri vymene rozvodov menili remen aj kladky a to mam iba 48.000 km. Dal som to vymenit preventivne,mam sikovnych chlapikov v servise za rozumne ceny.
DO k centralu mi funguje iba ked prilozim klucik fyzicky k nejakej kovovej casti auta (zamok dveri,kufra,antena),potom sa da odomknut aj zamknut. Pricinu nevedia odstranit ani v servise,alarm aj central su original korejske. Ja mam ale Leganzu r.v. 2001,teda Leganza II.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak s dálkou mají problémy asi všechny Leganzy a je škoda že když už tady jsou tyto stránky kde se snažíme si navzájem pomoci dopadá to takto
Keď som kupoval Leganzu, predávajúci to tvrdil tiež, ale keď som pozeral na motore, že kde čo je, tak som objavil sirénu. Bola funkčná. Nahnevalo ma to, tak som si preštudoval schému alarmu a dal to do poriadku. Ako som tvdil v predch.príspevku - už to funguje tak ako má a ešte som si tam pridal krátke pípnutie sirény pri aktivovaní alarmu.
Momentálne ma trápi to, že vždy zabudne niekto zavrieť okno a ja sa musím vrátiť do auta, zapnúť zapalovanie, inak tie okná hore nedám. Ideálne by bolo upraviť tak, aby sa okná samé zatvorili pri aktivovaní alarmu. Laughing Už na tom pracujem.
místo aby napsal co přesně s tím udělal aby to fungovalo takl jen napíše že on to má dobrý . Jinak to s tím vypínáním alarmu je tak že v původním zapojení alarmu je v zámku dveří řidiče snímač a když otočíš klíčem tak alarm vypneš jenže někomu došlo že když do toho zámku narveš šroubovák a otočíš tím zámkem násilím tak vlastně bez ničeho vypneš alarm :shock:
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

Zauímavé :?:
Uživatelský avatar
Arthoor
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 09, 2007 14:51
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Navod

Příspěvek od Arthoor »

Tak návod na obsluhu v zrozumiteľnom t.j. v slovenskom alebo českom jazyku by sa mi zišiel... ak by mi ho mohol niekto požičať bol by som vďačný...
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Taktez by se mi hodil...pokud mate nekdo moznost ho naskenovat a poslat mailem,bylo by to super... :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Teda páni já ho mám ale načo ho potrebujete veď vnom je len to základné a to vlastne pokud tedy jazdíte tak ovládate no skúsim či to pôjde skenúť lebo nemám skener a uvidím čiže pokúsim sa :D Ale vážne ja čo ho mám doma tak do neho kuknem len keď dakto potrebuje pomoc :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Nepotrebuju ho akutne,ale nevedel jsem dlouho ani zakladni veci jako typ zarovek,roztec sroubu u kol atd...pokud se ti to povede tak moc diky...
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak to se budeš divit ale tohle tam vúbec není :D Tam je jenom návod jak s ní jezdit,zapínat pásy,rosvítit svetla ,pustit klímu :D no v nejhoršim jí vemu na sraz a uvidíš že co nevíš v návode nenajdeš :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Aaaaaha...tak navod na obsluhu uz nepotrebuju...myslel jsem,ze tam budou nejaky technicky udaje,ktery by se hodili...ale diky za ochotu... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“