začaly se na mne valit problémy HELP

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

slava
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 29, 2004 20:59
Bydliště: Žatec

začaly se na mne valit problémy HELP

Příspěvek od slava »

Nejprve mi odešly tlumiče přední, a hned na to, v jednom nejmenovaném servisu, jsem nechal vyměnit i čepy, Teď když vytočím třeba na dvoju na těch 80 km, tak je motor hlučný, přenáší se vibrace do podlahy kasle. Nevim jsetli jsem si to vsugeroval, ale mám takový dojem, že to je až po té opravě. Dotaz v patřičném servisu byl bezpředmětný.
Další problém mi nastal ten, že když jedu třeba po dálnici , tedy delší dobu větší rychlostí, tak mi začne svítit žlutá kontrolka elketroniky, po chvilce zhasne a pak se to stále opakuje.
Jinak ten hluk nemůže to b ý t olejem v rychlostce, třeba málo a tak. Jinak jestli je to hloupý dotaz tak se omlouvám . Díky
Nexia 1,5 8V, 3D r. v. 95
Reklama
 

Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

moja rada co sa tyka tej elektroniky nejazdit a co najrychlejsie na tester
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
slava
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 29, 2004 20:59
Bydliště: Žatec

Příspěvek od slava »

No vidiš, v tom nejmenovaném servisu,mi řekli,že to nic neni, že to občas zlobí
Nexia 1,5 8V, 3D r. v. 95
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

vymen servis ale nezmlat servismana ako ja :lol: :lol: :lol: ono s tou kontrolkou sa to stalo myslim Kasovi ale len raz tiez na dialnici a odvtedy nic.Mne to zazlo raz ale to uz som mal motor na ceste do neba :cry:
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Podle toho, co jsem se dozvedel, tak to obcas muze zazlobit kvuli spatnymu palivu, nebo pokud ma auto napr. cidla klepani na hranici, tak pri jizde po hrbolech. Ale kazdopadne bych zajel do servisu, aby vycetli kod zavady a posoudili, o co se skutecne jedna.
slava
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 29, 2004 20:59
Bydliště: Žatec

Příspěvek od slava »

prosim tě co ta kontrolka vlastně doopravdy signalizje a koli to vlastně koštuje ( Kč )
Nexia 1,5 8V, 3D r. v. 95
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Nevim presne, jak je to u Nexie, ale ja mam Nubiru a tam to signalizuje nekolik set ruznych chybovych kodu. Vycteni chyboveho kodu stoji ruzne, podle servisu. Setkal sem se s cenama od zadarmo az po cca 1000 Kc.
slava
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 29, 2004 20:59
Bydliště: Žatec

Příspěvek od slava »

Díky za odpovědi, zavolám do nějakého solidního daewoo servisu a uvidím.
Nexia 1,5 8V, 3D r. v. 95
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

kompletna porucha elektroniky ale to je velky pojem a zisti to jedine tester v TT diagnostika 1000 ale ked si to tam nechas opravit tak zdarma
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

PavelZ píše:Nevim presne, jak je to u Nexie, ale ja mam Nubiru a tam to signalizuje nekolik set ruznych chybovych kodu. Vycteni chyboveho kodu stoji ruzne, podle servisu. Setkal sem se s cenama od zadarmo az po cca 1000 Kc.
Ano, Kolego, takhle je to i u Nexie ;)

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

na dvojku 80? to se ti nedivim ze mas problem. To ja tocil jako ty maximalne v Milovicich pri sprintu :D
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: začaly se na mne valit problémy HELP

Příspěvek od voyo »

slava píše:Nejprve mi odešly tlumiče přední, a hned na to, v jednom nejmenovaném servisu, jsem nechal vyměnit i čepy, Teď když vytočím třeba na dvoju na těch 80 km, tak je motor hlučný, přenáší se vibrace do podlahy kasle. Nevim jsetli jsem si to vsugeroval, ale mám takový dojem, že to je až po té opravě. Dotaz v patřičném servisu byl bezpředmětný.
Další problém mi nastal ten, že když jedu třeba po dálnici , tedy delší dobu větší rychlostí, tak mi začne svítit žlutá kontrolka elketroniky, po chvilce zhasne a pak se to stále opakuje.
Jinak ten hluk nemůže to b ý t olejem v rychlostce, třeba málo a tak. Jinak jestli je to hloupý dotaz tak se omlouvám . Díky
na zltu ziarovecku sa vyser, to bude cidlo rychlosti -> mne to tiez par krat zaplo zhaslo v servise povedali, ze cidlo, ze ho musia objednat - tak som povedal, ze dakujem - este par krat bliklo a bol pokoj
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od voyo »

milosh píše:na dvojku 80? to se ti nedivim ze mas problem. To ja tocil jako ty maximalne v Milovicich pri sprintu :D
1 - 50
2 - 85
3 - 135

uplne v pohodicke autu nic nebolo - akurat mi odislo tesnenie pod hlavou valcov - olej som menil cca. kazdych 15 tis.

neviem co to mate za sunky ale autom sa musi jazdit!!!!!!
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

No..

ked ti menili tlmice...taq uz mali asi pravdepodobne vymenit aj horne uloziste tlmicov.. (po tych rokoch..)

no pri vymene gulakov, terba ist na geometriu...
a aj pri vymene tlmicov by sa malo...ale na taqu ....
kde vedia ozmerat aj "zvislost napravy" ...

pretoze to uloziste tlmica, treba tiez "vystredit"...
..teda jednoducho povedanee.. dat ho naspat na svoje miesto...
..( v pripade ze ti nechali povodnee..)...

..a co z elektronikou to ti tu uz poradili...
:mrgreen:
slava
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 29, 2004 20:59
Bydliště: Žatec

Příspěvek od slava »

Dík za radu, mám takový dojem, že to co píšeš určitě nedělali. Servis je servis.
Nexia 1,5 8V, 3D r. v. 95
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“