Klíček a dálkové ovládání.

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Papetr
Příspěvky: 59
Registrován: sob kvě 28, 2005 10:24
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Papetr »

JuraS. píše:Univerzální ovladač proto, že se dá jednoduše koupit. Originál nevím kde sehnat. Praktiky zlodějů ano, ale slinkování když se ti jednotka a ovladač rozladí se takto dělá i v servisu. O Octavie jsem znal jednoduchý servisní úkon na rozeštelované střešní okno. Jednoduché nastavení. Kdybych si to nechal dělat v servisu tak by to stálo 250,- Kč. Alarm tam asi bude, na okně mám upozornění pro zloděje a podle německýho manuálu k autu se to tam taky tvrdí. Každopádně mi jde jen o dálkové ovládání centrálu. Centrálně uzavírají jen dveře řidiče a když vystoupím z auta a vyložím věci z kufru tak musím zase k řidiči a tam zavřít auto. Zámek od kufru zavírá jen kufr.
Ahojky,
Dálkový ovladač se dá pořídit i do 1000,-Kč (pár adres rád zašlu)
:idea: POZOR musí být mínusový!!!!!!! :idea:
připojit by se měl na ovladač centrálu,je to taková šedá krabička umístěná u řidiče vpravo dole. www.papetr.unas.cz
Scháma rád pošlu email i lepší a detailnější fotky

Podle schématu by to neměl být problém připojit i méně zdatnému človíčkovi.
Daewoo Nubira I 2,0 CDX Wagon 1997 + LPG (BRC)
Reklama
 

JuraS.
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 12, 2005 07:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuraS. »

Pošli mi to na email j.sachl@seznam.cz . Díky předem.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

Papetr píše:
JuraS. píše:Univerzální ovladač proto, že se dá jednoduše koupit. Originál nevím kde sehnat. Praktiky zlodějů ano, ale slinkování když se ti jednotka a ovladač rozladí se takto dělá i v servisu. O Octavie jsem znal jednoduchý servisní úkon na rozeštelované střešní okno. Jednoduché nastavení. Kdybych si to nechal dělat v servisu tak by to stálo 250,- Kč. Alarm tam asi bude, na okně mám upozornění pro zloděje a podle německýho manuálu k autu se to tam taky tvrdí. Každopádně mi jde jen o dálkové ovládání centrálu. Centrálně uzavírají jen dveře řidiče a když vystoupím z auta a vyložím věci z kufru tak musím zase k řidiči a tam zavřít auto. Zámek od kufru zavírá jen kufr.
Ahojky,
Dálkový ovladač se dá pořídit i do 1000,-Kč (pár adres rád zašlu)
:idea: POZOR musí být mínusový!!!!!!! :idea:
připojit by se měl na ovladač centrálu,je to taková šedá krabička umístěná u řidiče vpravo dole. www.papetr.unas.cz
Scháma rád pošlu email i lepší a detailnější fotky

Podle schématu by to neměl být problém připojit i méně zdatnému človíčkovi.
ty foto by byli super + par radek jestl ise ti bude chtit ... na portalu si jako author muzes davat navody atd...

jinak foto na tvych strankach nefunguje...:-(
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Jak jsem se již několikrát na foru zmiňoval, i já řešil dálkové ovládání centrálu a alarmu na Nubiře , myslel jsem, že je vyřešeno, ale letos v zimě řeklo dost a od té doby nic. Pošli mi Papetře na mail (fflint@seznam.cz)také ty fotky a ev. pár adres na to dálkové ovládání centrálu. Dík moc. Richard
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Cross
Příspěvky: 406
Registrován: čtv čer 02, 2005 20:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Cross »

Ja se taky pripojuji k zadosti o fotky, adresy a schema. martin.kriz@centrum.cz.
Dekuju moc.
Daewoo Nubira Wagon, 2,0
JuraS.
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 12, 2005 07:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuraS. »

Ještě jednou a naposledy. CO TO VLASTNĚ SCHÁNÍM.

Přívěšek ke klíčku od spínací skříňky a dveří vozu Daewo Nubira CDX 2.Oi rv. 1999, původ vozu Německo. Přívěšek obsahuje vysílač a přijímač plovoucího kodu řídící jednotky umístěné ve voze. Předpokládám, že vůz má v sobě řídící jednotku dálkového otevírání vozu a to z toho důvodu, že jsem se při koupi rozhodoval mezi 2 mi vozy téměř stejné výbavy, oba stejného roku výroby, oba z Německa. Ten který jsem kvůli ošoupanosti nevybral měl 2 klíče a dálkové ovládání v přívěšku. Ten můj jen jeden klíč. Nic víc.
Předpokládám tedy, že můj vůz má řídící jednotku dálkového ovládání. Předpokládám tedy, že stačí mi univerzální dálkový ovladač k řídícím jednotkám vozů a to buď radiový nebo infra podle řídící jednotky mého vozu. Proto bych uvítal radu o tom jaké typy řídících jednotek dálkového ovládání fy. Daewoo používala (jestli to někdo ví). A dále způsob jak slinkovat (naučit dálkový ovladač) jeho část kódu. Tedy jak řídící jednotce zadat pokyn aby odeslala ven část kodu pro ovladač.

NECHCI do auta montovat žádnou řídící jednotku, žádné motorky na otevírání dveří, žádný alarm, žádný imobilizer. To všechno už můj vůz má. Nemá jen dálkový ovladač centrálního zamykání vozu.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Co ja vim, tak v Nubire I prodavane v CR nebyl ve vybave ani central ani imobilizer. Auta jimy dovybavoval importer az dodatecne. Takze z toho odvozuji ze situace v Nemecku byla podobna.
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
JuraS.
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 12, 2005 07:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuraS. »

Předpokládám, že to tam je protože to druhé auto to mělo a to originál Daewoo. Předpokládám také, že v Německu jsou vozy prodávané vybaveny jinak než u nás. Srovnej standartní výbavu Fabie u nás a v Německu.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Nepochopil si me, ta auta se u nas s imobilizerem a centralem prodavala ale nedovazela tzn. ze pokud mel importer v nemecku s nekym dohodu ze mu na to krabicku napise Daewoo tak tam bylo Daewoo. Kamarad ma Mondeo a k nemu original Ford dalku na ktere je napsano taky Bosch.
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Juro, mám Nubiru ve výbavě CDX ze Švýcarska a originál Daewoo dálkově ovládaný alarm tam je. Ale mě bohužel přestal makat. Prostě se "neslinkuje". Postup jak jsem to dělal je tady někde na foru projdi si to, je tu i fotka jak má vypadat. (myslím v galerii) a vše se zde už řešilo, omrkni to, ale nevím jak z univerzálního ovladače dát povel řídící jednotce aby začala komunikovat :?: :?: Pro Petram origo řídící jednotka dálky je někde v okolí řadící páky? jaký je k ní přístup???? Dík :shock:

Můžu poslat strany ve francouštině jak slinkovat dálku s jednotkou v autě, chceš? :?:

Jinak všechny auta dovážené do Čr měla imobilizer a centrál bez dálky ! V návodu českém není o dálce nic ve francouzském je popsán. :?:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
JuraS.
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 12, 2005 07:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuraS. »

Pošli mi to na mail. Snad mi to někdo přeloží. Jinak jsem před chvílí volal do servisu Kento Mladá Boleslav, odkázali mě na jejich pobočku v Jičíně, že tam mi za cca 1000,- udělají novej klíček ale bude to nějakou dobu trvat. Prý tam odhalí i to jestli mám dálkáč nebo ne.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Richard píše:Juro, mám Nubiru ve výbavě CDX ze Švýcarska a originál Daewoo dálkově ovládaný alarm tam je. Ale mě bohužel přestal makat. Prostě se "neslinkuje". Postup jak jsem to dělal je tady někde na foru projdi si to, je tu i fotka jak má vypadat. (myslím v galerii) a vše se zde už řešilo, omrkni to, ale nevím jak z univerzálního ovladače dát povel řídící jednotce aby začala komunikovat :?: :?: Pro Petram origo řídící jednotka dálky je někde v okolí řadící páky? jaký je k ní přístup???? Dík :shock:

Můžu poslat strany ve francouštině jak slinkovat dálku s jednotkou v autě, chceš? :?:

Jinak všechny auta dovážené do Čr měla imobilizer a centrál bez dálky ! V návodu českém není o dálce nic ve francouzském je popsán. :?:
:twisted: Nepri se nemela, opravdu je to dodelavany, leda by me Petr a Palix rikali neco jineho :D
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Bohužel musím trvat na svém, alarm, dálkové ovládání alarmu a centrálu bylo u vozu ve Švýcarsku seriovou výbavou (mám to přímo v originálním francouzském Daewoo manuálu) , ale nevím, jestli je to originál Daewoo, klidně to může být třeba Bosh nebo Delco, ale byl v základní výbavě Nubiry :!:

No a klíč ti za cca 1000,- udělají všude, kde mají čtečku kodu z klíče. V Praze jsem se ptal tuším v Carefouru Stodůlky, v Globusu ve Zličíně, nebo v Intersparu už nevím, ale bylo to bez problémů :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tomáš píše:Tak zaprvé myslíš zřejmě NUBIRU né NUBERU , ta se nevyráběla :lol: Tak ten klíček má skutečně čip a ta cena asi odpovídá , ale proč kupuješ auto bez klíčku ?? Jaký má potom původ a máš jistotu , že ti ho neseknou ??
Dálkové ovládání okna origo neumí , ale pokud si koupíš celé nové ( třeba i s alermem ) , asi nebude problém to zapojit , ale pouze klíčenka je ti na prd . Origo tam pravděpodobně nemáš ani přijímač a pak jak by jsi to sladil k sobě ?
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“