Ventilator na chladici

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

fisi
Příspěvky: 93
Registrován: ned črc 31, 2005 08:30
Bydliště: svaty jur
Kontaktovat uživatele:

ventilator

Příspěvek od fisi »

skus si to nechat napichnut na kufor,ci nemas v prdeli termostat,ako som mal ja.
Reklama
 

Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

ventilator

Příspěvek od voyo »

mne sa na mojej GL-ke nikdy ventilator nepustil - teda nikdy som ho nepocul - ani raz!
a ukazovatel teploty motora bol vzdy v strede.
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
fisi
Příspěvky: 93
Registrován: ned črc 31, 2005 08:30
Bydliště: svaty jur
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fisi »

ved aj ja som si myslel,ze je vsetko ok,pokial som neprisiel do servisu s uplne niecim inym...ale kufor nepusti!!!a su to kamosi,bol som pri tom,cize ziadne klamstva!!!
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Můj hučel snad poprvé při vypatém motoru když byli ty vedra ale je divné jemom při zapatym klíčku. jindy sem ho neslyšel.
Ale zato tátova vectra ta funí pořád.a jak dlouho.
fisi
Příspěvky: 93
Registrován: ned črc 31, 2005 08:30
Bydliště: svaty jur
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fisi »

nessije uz raz taka-vypnes kluc a netoci ventilator!!!chalani v daewoo servise mi to vysvetlili,je to tak!aj ked ja si osobne myslim,ze by bolo lepsie,keby chladil aj pri vyp. kluci,pretoze ak vypnes motor,stupne teplota a vsetko tym vlôastne trpi!!!
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

to nechapem ani ja preco nefuci aj pri vypnutom kluci. Tak isto ako nechapem preco nejdu ovladat bez kluca elektricke okna.
JRD ..

Příspěvek od JRD .. »

No ..
preco by mal fucat....
ked vodna pumpa aj taq stojiiii.... :?: :roll:

cize ..ochladi to akurat taq vodu v chladici,
ale v motore ta teplota po vypnuti bude mierne stupat nadalej...
:mrgreen:
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Dano píše:to nechapem ani ja preco nefuci aj pri vypnutom kluci. Tak isto ako nechapem preco nejdu ovladat bez kluca elektricke okna.
Pěkný den! :D
I když u některých aut za horkého počasí zkutečně zapíná :shock: ale já si myslím,že to je zbytečné :lol: To by musela jít i cirkulace vody jinak chladí jen chladič :(
A klíček? :P Od toho je klíček :!: Bez klíčku musí jít jen funkce které jsou dané předpisy :evil: Houkačka,výstražná světla/všechny blikry/brzdová světla,světelná houkačka :!: Ostatní funkce jsou asi na uvážení a zvyklosti. :lol: To je můj názor ale nejsem aš takový odborník jsem topol
to znamená,že dělám se dřevem :D
Ať nám jezdí a nezlobí ;)
Než jsem to sesmolil tak mě anonym předběh :lol: Ale už to tam nechám!
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

To Topol
..sorry...no..
PeterMI_SK

Příspěvek od PeterMI_SK »

neviem tento zvyk ze ventilator chladica asi maju celkovo sikmooky......lebo na mojej MAZDE 626 aj na NEXII bezi ventilator len ked je zapnuty kluc v spinacej skrinke......dalej...tiez som si myslel ze ventilator nezapina lebo je dostatocne chladenie.....ale potom mi to nedalo tak som to skontroloval ci je funkcny....a nebol...chyba bola v odrusovaci... (cierna plastova kocka) na kovovom rame ventilatora....rozobral som ju (su tam dva cievky a jeden kondik) a bol tam studenak na cievke, ktory som opravil a funguje ventilator a som az prekvapeny ako casto sa zapina......pri rozoberani tej plastovej ch...ny sa nezlaknite je to cele zaliate v dajakom sajrajte ale treba to olupat....potom to naspat zaliat do silikonu...je to len ochrana proti vlhkosti.
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

PeterMI_SK píše:neviem tento zvyk ze ventilator chladica asi maju celkovo sikmooky......lebo na mojej MAZDE 626 aj na NEXII bezi ventilator len ked je zapnuty kluc v spinacej skrinke......dalej...tiez som si myslel ze ventilator nezapina lebo je dostatocne chladenie.....ale potom mi to nedalo tak som to skontroloval ci je funkcny....a nebol...chyba bola v odrusovaci... (cierna plastova kocka) na kovovom rame ventilatora....rozobral som ju (su tam dva cievky a jeden kondik) a bol tam studenak na cievke, ktory som opravil a funguje ventilator a som az prekvapeny ako casto sa zapina......pri rozoberani tej plastovej ch...ny sa nezlaknite je to cele zaliate v dajakom sajrajte ale treba to olupat....potom to naspat zaliat do silikonu...je to len ochrana proti vlhkosti.
To ti normalne za jazdy zapne alebo ked postojis na dlhsie? A normalne je to nahlas pocut?
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

Topol píše:
Dano píše:to nechapem ani ja preco nefuci aj pri vypnutom kluci. Tak isto ako nechapem preco nejdu ovladat bez kluca elektricke okna.
Pěkný den! :D
I když u některých aut za horkého počasí zkutečně zapíná :shock: ale já si myslím,že to je zbytečné :lol: To by musela jít i cirkulace vody jinak chladí jen chladič :(
A klíček? :P Od toho je klíček :!: Bez klíčku musí jít jen funkce které jsou dané předpisy :evil: Houkačka,výstražná světla/všechny blikry/brzdová světla,světelná houkačka :!: Ostatní funkce jsou asi na uvážení a zvyklosti. :lol: To je můj názor ale nejsem aš takový odborník jsem topol
to znamená,že dělám se dřevem :D
Ať nám jezdí a nezlobí ;)
Než jsem to sesmolil tak mě anonym předběh :lol: Ale už to tam nechám!
No mne sa zda ze na mojom Espere brzdove svetla nesvetia bez klucika.
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Dano píše:
PeterMI_SK píše:neviem tento zvyk ze ventilator chladica asi maju celkovo sikmooky......lebo na mojej MAZDE 626 aj na NEXII bezi ventilator len ked je zapnuty kluc v spinacej skrinke......dalej...tiez som si myslel ze ventilator nezapina lebo je dostatocne chladenie.....ale potom mi to nedalo tak som to skontroloval ci je funkcny....a nebol...chyba bola v odrusovaci... (cierna plastova kocka) na kovovom rame ventilatora....rozobral som ju (su tam dva cievky a jeden kondik) a bol tam studenak na cievke, ktory som opravil a funguje ventilator a som az prekvapeny ako casto sa zapina......pri rozoberani tej plastovej ch...ny sa nezlaknite je to cele zaliate v dajakom sajrajte ale treba to olupat....potom to naspat zaliat do silikonu...je to len ochrana proti vlhkosti.
To ti normalne za jazdy zapne alebo ked postojis na dlhsie? A normalne je to nahlas pocut?
za jazdy neviem ale ked stojim tak asi po minute sa rozbehne a pocut to nieje to nejaky rachot ale pocut....ked bezi klima tak najprv bezi maly vent, potom sa k nemu pripoji aj velky ventilator a to uz pocut poriadne a neviem mam taky dojem ze pri klime to ma este aj vyssiu rychlost....

brzdy mne bbez kluca nesvietia...to viem isto
PeterMI_SK

Příspěvek od PeterMI_SK »

to som bol zase ja........ :?
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

No ...
Brzdovky mi bez kluca nesvietia ...
Velntilatory bezia bud....

Bez klimy - jeden "hlavny" namontovany zozadu chladica...
S klimou - bud ak treba chladit vodu, alebo ak bezi klima,
bezia tu ale sucasne obidva ventilatory
su totizto na spolocnom vedeni

takze u verzie s klimou ich je pocut dost....:mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“