Chladič klimatizace

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Já jsem na stránky nekoukal , jen jsem skopčil , co mi poslali mailem ..
tak věřím , že tech 3297,- je pravda , ale v elitu je to stejně levnější a bez dobírky, ale pro někoho z okolí Brna se to hodí , né ?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

misaaa píše:Tak sem byl s klimou a mam v pr.... kompresor, utíká a nemá výkon. Nevěděl byste někdo kde by se dal sehnat?Nejlevnější sem našel za 15000.
vim o nekom kdo je opravuje.cena býva kolem 4500 a po dohode da slevu na plneni a hlavne zaruka 2 roky.fa ARNY tel 602 108 047.sidlo v klecanech u prahy.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
misaaa
Příspěvky: 86
Registrován: pon bře 21, 2005 15:10
Bydliště: Praha

Příspěvek od misaaa »

To je docela dobrá cena za opravu, myslim, že nejdražší bude v tom kompresoru to těsnění.. Tak já tam zavolam a vše zjistim. Začíná se dělat pěkný horko a klima mi zatim pořád nefunguje.. :evil: Ta záruka teda platí i na opravu kompresoru?
Nubira HB 2.0 CDX, r.v.98, plná výbava
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

palikx píše:
misaaa píše:Tak sem byl s klimou a mam v pr.... kompresor, utíká a nemá výkon. Nevěděl byste někdo kde by se dal sehnat?Nejlevnější sem našel za 15000.
vim o nekom kdo je opravuje.cena býva kolem 4500 a po dohode da slevu na plneni a hlavne zaruka 2 roky.fa ARNY tel 602 108 047.sidlo v klecanech u prahy.
Tak to zírám :shock: , já jsem z Klecan a nikoho takovýho neznám :cry: , všichni s klimatizacema jezděj do Líbeznice.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
misaaa
Příspěvky: 86
Registrován: pon bře 21, 2005 15:10
Bydliště: Praha

Příspěvek od misaaa »

Myslíte, že je stejnej kompresor klimatizace u Espera nebo má nubira jinej? Že bych ho kupil z espera.
Nubira HB 2.0 CDX, r.v.98, plná výbava
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

tak kluci omyl z me strany jsou to panenske brežany.ale jinak vse sedi vc.zaruky na kompresor.a na pohled sou ty kompresory stejne na vsech daewoo.ale nejsem si zcela jist s vývodem na trubky.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
agač
Příspěvky: 17
Registrován: stř čer 01, 2005 10:03
Bydliště: Praha

Klima

Příspěvek od agač »

Zdar všichni co se týká kompresoru tak Nubira a Leganza má stejnej ,Espero má dokonce dva druhy jeden je pro boční uchyt a druhej má čelní tak pozor.
Jinak Lanos je od vinu do vinu. JInak chladič je dobrej v Ellitu a v Brne Fa.Auto-chladiče. mají dobré ceny. Já tet budu čekat měsíc na chladič od Ellitu nemají tam na Nubiru 2000 tak se budu potit dál. Tak zdar všem. :lol:
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

klima zase ko

Příspěvek od kitt2002 »

Tak sem se po dlouhej dobe donutil vytasit jednoho papoucha za zkontrolovani a naplneni klimy..Vse fungovalo skvele. Kdyz sem Nubi koupil, tak klima nefachcila, nic nespinalo - proste nebyl tlak. Tak sem se bal, co tam bude za problem. Pustili tam nakej sajrajt, aby zjistili, esli to neuchazi...Drzela potvora tlak, tak sem byl happy. Odjel sem s tim a chladil se. Po par hodkach sem sed do auta, slysel sem sepnuti , ale po studenym vzdousku se slehla zem..... :shock:

Tak sem asi prisel o litr, je pravda, ze ten chladic je dost pochroumanej, ale netece a i nic pri napusteni klimy a nastrikani sprejem na chladic a jina mista, nic proste neuchazelo, tak uz mam zase zapareny ko..le :evil:

Takova otazka, tahle klima u Nub I 97 ma uz pylovej filtr a popr. kde?
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Uživatelský avatar
Boban
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 26, 2005 12:58
Bydliště: Skoro Praha

Re: klima zase ko

Příspěvek od Boban »

kitt2002 píše:Tak sem se po dlouhej dobe donutil vytasit jednoho papoucha za zkontrolovani a naplneni klimy..Vse fungovalo skvele. Kdyz sem Nubi koupil, tak klima nefachcila, nic nespinalo - proste nebyl tlak. Tak sem se bal, co tam bude za problem. Pustili tam nakej sajrajt, aby zjistili, esli to neuchazi...Drzela potvora tlak, tak sem byl happy. Odjel sem s tim a chladil se. Po par hodkach sem sed do auta, slysel sem sepnuti , ale po studenym vzdousku se slehla zem..... :shock:

Tak sem asi prisel o litr, je pravda, ze ten chladic je dost pochroumanej, ale netece a i nic pri napusteni klimy a nastrikani sprejem na chladic a jina mista, nic proste neuchazelo, tak uz mam zase zapareny ko..le :evil:

Takova otazka, tahle klima u Nub I 97 ma uz pylovej filtr a popr. kde?
Většinou bejvá pylovej filtr na spolujezdcově straně někde pod stěračem,ale taky sem to zatim nestudoval.A co se týče klimatizace tak se při plnění má dávat reflexní látka která pak ukáže kde to uchází,dost často je prasklá trubka anebo je v čudu gumička a třeba životnost chladičů klimy je 5 až 9let.
Nubira 2.0 16v rv.2000
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No mám ve sklepě agregát na klimu z Pontiaca Le Mans 1989 (racer) nevím jestli je stejnej, ale pokud by to někomu pomohlo rád mu ho věnuju výměnou za flašku červenýho :-). Má jen utržený oko na držení , snad jinak OK. Pokud bude zájem ozvěte se na sz nebo mail.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Kompresor

Příspěvek od kitt2002 »

Tak sem dneska byl zase u toho klimatologa :) a odkrizkoval mi kompresor...Rikal, ze pokud ta klima dlouho stala, tak nakej volej tam udelal vrstvu v kompr. a ze se nak ucpal. Potom se v nem zvysoval tlak az pojistnej ventil zrejme vyletel.

Pokud to tedy bude ten ventylek...Akorat mu ho musim privezt a on se na nej podiva..Takze demontaz kompresoru tu bych snad moh zvladnout. Akorat povolit remenici, povolit kompr... , trubky k nemu vedouci a zaspuntovat je a odpojit konektor...

To bude zajimavy, jeste sem to nedelal, snad ty srouby nebudou moc zrezly...

Jinak dyby nekdo tady vedel o kompresoru funkcnim a levnym, tak za pivo, at mi da vedet :)
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Uživatelský avatar
Boban
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 26, 2005 12:58
Bydliště: Skoro Praha

Příspěvek od Boban »

Tak dneska mi přijeli 2 Nubiry a 1 leganza na klimatizaci a všichni měly děravej chladič a všechny byly rok 98,tak to vypadá že tam vydrží tak 7 let a pak zkoroduje.Dobrá zpráva je že chladiče na daewoo jso poměrně levnější než na ostatní auta,ale má to jednu vadu trubka a držák ke kondenzátoru jsou uplně mimo a nejde to tam narvat,tak pokud to někdo bude dělat sám tak doporučuju vyměnit novej držák za starej.Co se týče druhý trubky tak to taky nepasuje a musí se to naohejbat.
Nubira 2.0 16v rv.2000
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“