Zadné brzdy

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Zadné brzdy

Příspěvek od palladin »

Ahoj All. Mam takúto otázku. Mám asi 1,5 roku od vymeny zadnych brzd (cca 20 000 KM) a trosku slabsie drzi rucna brzda a zrejme aj slabsie brzdia. Mechanik z Daewa mi povedal ze ich treba nastavit. Za aj ked to ma automaticky excenter, aj tak ich treba pritiahnut ...
Ake mate skusenosti...
:?:
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

neviem ako to ma Lanos, ale tiez som ich daval nedavno nastavit (pritiahnut)
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Vedel by mi niekto poradit ako na to ?
goror
Příspěvky: 587
Registrován: čtv úno 03, 2005 13:06
Bydliště: kezmarok

Příspěvek od goror »

NO NEVIEM CI SA TO DA RUCNE STELOVAT ALE SKOR NIE ,ONO SA TO SAMO NASTAVI,ja by som este skusil vymenit brzdovu kapalinku ,menil som teraz v sobotu ,mal som ju tam 3 roky a bola pekne tmava,a to tam bol castrol syntetika taka cira biela ,a to brzdenie sa urcite zlepsilo,na STK mi namerali na rucnej 1,1---1,2 a na kapalinovej len 0,6------0,6
takze u mna to bolo tou kapalinou ,inac som sa snazil dostat aj dole bubny ale snaha vysla na zmar
Espero 1,5 16v 74kw DOHC,tmavo modra met.,kridlo, folie, elektrony 7*15 Bravury 195/50R15 ET 27,
sportovy filter+vyfuk,chiptuning,podvozok gsi+kayaba
dioda
Příspěvky: 15
Registrován: pát dub 22, 2005 13:06
Bydliště: Martin - SR

Příspěvek od dioda »

Ak brzdí alabšie ručná brzda budeš mať asi zahrdzavené bouvdeny. Ja mam s tým tiež problem, kvapalinová brzdí normálne a ručná slabo. Pozri si bovdeny na ručnú brzdu. Pravdepodobne budú hrdzavé. Ja ich idem meniť celé za nové, je to najistejšie.
Daewoo Espero 1,5 GLX, ///Alpina 9830 + Audison SRx4 + Hertz Hsk 165 + U dimension J.R.1004 + Hertz Dcx 165.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Nexia má zespodu lano a to se dá v jedom místě napnout. Jak je to u ostatních daewoo netuším.
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

To mi je jasne ako nastavit rucnu brzdu ale ide o tie brzdy samotne. Ten technik tvrdil, ze aj napriek tomu ze to ma automaticke excentre, treba to "pritiahnut"... Tak ako pise mrk
Naposledy upravil(a) palladin dne stř črc 13, 2005 16:17, celkem upraveno 1 x.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Jo, to jo. Když seskládáváš zadní brzdy, tak to přitáhneš tak, aby skoro škrtaly pakny o buben. Už se tady o tom někde psalo.
swatch
Příspěvky: 44
Registrován: pát lis 26, 2004 22:28
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od swatch »

Máte někdo skušenosti s přilepováním paken po jízdě v dešti? Párkrád se mi stalo,že jsem zaparkoval po jízdě za deště a zatáhl jsem ruční brzdu. Druhý den jsem chtěl odjed a nešlo to. Až po pár minutách houpání dopředu a dozadu pod větším plynem to povolilo za cenu strašné rány.

Máte někdo radu pro mě?

Předen děkuji.
Daewoo Espero 1,8 MPI 70kw 7 let,plná výbava
Prostě bezva autíčko,jen kdyby mělo sklopné zad. sedadla :-)
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

swatch píše:Máte někdo skušenosti s přilepováním paken po jízdě v dešti? Párkrád se mi stalo,že jsem zaparkoval po jízdě za deště a zatáhl jsem ruční brzdu. Druhý den jsem chtěl odjed a nešlo to. Až po pár minutách houpání dopředu a dozadu pod větším plynem to povolilo za cenu strašné rány.

Máte někdo radu pro mě?

Předen děkuji.
Ja ručnú brzdu na parkovanie nepoužívam, teda celkovo ju skoro vôbec nepoužívam...
Keď zaparkujem, zaradím obvykle jednotku a šmitec...
Keď parkujem v kopci, tak vytočím kolesá k "najbližšiemu" obrubníku...
Až keď to nie je dostatočne "bezpečné", ťahám ručnú... ;)
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Bežná závada býva (hlavne v zime) že sa medzi pakne a obloženie dostane voda, zamrzne a nestastie je hotove... Oblozenie praske a zablokuju sa brzdy... Nemozes mat daco zahrdzavene v tych brzdach ?
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

ano stava se to docela casto.rada neni asi zadna.proste se to prilepi vzdusnou vlhkosti.možna jen ocistit ale to je na chvilku.a nevim jestli ste vyresili to nastaveni zadnich brzd ale ma to samostav a ten malo kdy funguje.musi se sendat buben a tam rucne nastavit.(sroub a trubicka pod valeckem-vytocit o kus ven a zkusit buben jestli se otaci.a jestli už to nekdo napsal tak sorry.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“