klima

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Andy
Příspěvky: 388
Registrován: čtv led 20, 2005 09:01

klima

Příspěvek od Andy »

kolko stoji doplnenie klimy :?: Minulu jar som ju daval doplnat a uz zas je prazdna a ked zapnem tlacitko tak ani ju nespusti... Moze tam byt nejaka vada :?: :?: :?:
ESPERO 1,5 DOHC16V, elektrony 6.5x15+BFGoodrich 195/50 R15, podvozok WEITEC+SACHS, vrtane kotuce QH, sportovy vyfuk, sportove pedale a cely interier ladeny do modro-ciernej, modre podsvietenie pristrojov, hudba SONY+SINUS LIVE...
Reklama
 

Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Re: klima

Příspěvek od Saša »

Andy píše:kolko stoji doplnenie klimy :?: Minulu jar som ju daval doplnat a uz zas je prazdna a ked zapnem tlacitko tak ani ju nespusti... Moze tam byt nejaka vada :?: :?: :?:
Tady na foru se toho už posalo mraky ohledně klimy.Měl jsem ten samej problém-po zapnutí čerpadlo ani nehleslo a o chlazení se mi mohlo jen zdát.Některé trubky v motorovém prostoru ale studené byly.Dal jsem klimu prohlédnout, vyčistit a naplnit a chladí jak divá :lol: .Protože jsem to měl přez svého dvorního servismana, který má známého, tak mě to všechno stálo 1 000Kč.Doufám, že to někudy nevyfučí ven.Nemám totiž tušení, kdy byla plněna naposledy.
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Bohužel u těchle aut je hodně nešťastně konstruovanej chladič jklimatizace a po pár letech shnije a je v něm díra a musí se vyměnit pak je zase klid a klimatizuje ;)
Andy
Příspěvky: 388
Registrován: čtv led 20, 2005 09:01

Příspěvek od Andy »

petrm píše:Bohužel u těchle aut je hodně nešťastně konstruovanej chladič jklimatizace a po pár letech shnije a je v něm díra a musí se vyměnit pak je zase klid a klimatizuje ;)
kolko to moze stat :?:
ESPERO 1,5 DOHC16V, elektrony 6.5x15+BFGoodrich 195/50 R15, podvozok WEITEC+SACHS, vrtane kotuce QH, sportovy vyfuk, sportove pedale a cely interier ladeny do modro-ciernej, modre podsvietenie pristrojov, hudba SONY+SINUS LIVE...
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

CHladič neoriginal stojí kolem 6000-8000 podle toho kde ho koupíš(elit kelly...)Ale je lepší konstrukce než origo a vydrží dlouho.Origo stojí kolem 12000 a je max na 5 let.A naplnění od 1000 do 1500
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Ahoj hosi, tak jsem si dal naplnit klimu a druhy den rano me uz nemakala :cry: , servisak tam teda napustil barvivo a po dvou dnech to prohlidl a zjistil to co se tady uz zninovalo, okolo sroubu ventilatoru na chladici byl nejakej unik ale pry velmi nalej na to, aby to vsechno uteklo za dva dny. Vyslovil teda jeste podezreni na vymenik pod polubovkou. Jenze na nej neni videt a tak nez mu dam rozebrat celou palubovku, tak bych se chtel zeptat jestli uz nekdo mel problem v tom vymeniku pod palubovkou? :?: Jinak Espero mam dva mesice a uz jsem menil zadni pruzinu, rozvodak, air filtr a na svicky, kabely a olej se teprv chystam. Ahoj Petr
Jirka Plzen

klima

Příspěvek od Jirka Plzen »

Když už je tady opět téma klima,chci se zeptat,co může vydávat chraplavý
zvuk jako pod palubovkou při zapnuté klima?! Ozývá se mi to chvilku jen při zatáčení nebo při prudším přidání plynu! Může to být ten výměník?
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo ten zvuk je z výparniku(to je ten chladic pod palubkou)a j to normalni.neznaci to unik.jen to že je tam tlak ale nevim presne proc to dela.ale nekde v podobnem tematu je o tom rec.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Nikdy sem ještě neviděl Daewoo aby odešlo na klimě něco jiného než chladič . Jedinkrát se měnil kompresor protože se zadřel ale jinak je to vždy jen chladič ten výměník v palubce sem ještě neviděl ale řešíme v práci to že se někdy ani po barvivu nic na chladiči nenajde ale stejně ho měníme a je zase chladno ;)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

No to je presne to, co jsem potreboval vedet. Dekuji Ti petrm ;)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Peo
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 09, 2004 16:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peo »

petrm píše:ale stejně ho měníme a je zase chladno ;)
Koľko to stojí, cca?
Espero 1.5 DOHC 16V
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

ted sme videli ceny tak chladic cca origo je za 7tis a neorigo cca 4tis.naplneni jak kde od 1tis do 2
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“