Chiptuning od ACH

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Chiptuning od ACH

Příspěvek od Ondras »

ACH (Autocentrum Hulváky Ostrava) nabízí oficiální chiptuning Daewoo / Chevy s pětiletou zárukou. Na Sparka tam udávají tyto hodnoty:

0.8 MPi 38.5kW, 72.5Nm --> 44kW - 82Nm
1.0 MPi 49kW, 91Nm --> 56kW - 105Nm

Myslím, že na Matize by to mohlo být +/- taky aplikovatelné. To jsem tedy zvědav. Zatím nejsou známy ceny. Nárůsty jsou okolo 10%, tudíž v mezích reálu. Uvidíme...
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Reklama
 

Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Re: Chiptuning od ACH

Příspěvek od jakub »

Ondras píše:ACH (Autocentrum Hulváky Ostrava) nabízí oficiální chiptuning Daewoo / Chevy s pětiletou zárukou. Na Sparka tam udávají tyto hodnoty:

0.8 MPi 38.5kW, 72.5Nm --> 44kW - 82Nm
1.0 MPi 49kW, 91Nm --> 56kW - 105Nm

Myslím, že na Matize by to mohlo být +/- taky aplikovatelné. To jsem tedy zvědav. Zatím nejsou známy ceny. Nárůsty jsou okolo 10%, tudíž v mezích reálu. Uvidíme...
hmm, to zni moc moc dobre ;) 75 koni na litru :shock:

akorat by me zajimalo, co to znamena ta zaruka - jestli to po tu dobu pojede rychlejc, pak uz ne, nebo jestli potom muzu zahodit motor?

spotreba 12litru vola :lol:
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning od ACH

Příspěvek od Ondras »

jakub píše:akorat by me zajimalo, co to znamena ta zaruka
IMHO, když si to necháš udělat u nového auta, tak po dobu 5 let ti platí záruka. Jinými slovy, že úprava ŘJ není v kolizi se záruční politikou chevíka.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Re: Chiptuning od ACH

Příspěvek od jakub »

Ondras píše:
jakub píše:akorat by me zajimalo, co to znamena ta zaruka
IMHO, když si to necháš udělat u nového auta, tak po dobu 5 let ti platí záruka. Jinými slovy, že úprava ŘJ není v kolizi se záruční politikou chevíka.
No, neber to jako rypani, me todle totiz vyjimecne docela dost laka.

Ale resim toto - bez chipu, vydrzi motor osm,deset let a vcelku bych rekl no problem - rekneme, ze jsou lidi, kteri za tu dobu najedou 150tkm.

Ted udelam chip - vydrzi motor bez problemu take osm, deset let a 150tkm - kdyz se navic da predpokladat, ze mu s timhle pravidelne poradne zatopis pod kotlem?
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning od ACH

Příspěvek od Ondras »

jakub píše:Ted udelam chip - vydrzi motor bez problemu take osm, deset let a 150tkm - kdyz se navic da predpokladat, ze mu s timhle pravidelne poradne zatopis pod kotlem?
Hele, to ti asi nikdo neřekne, ale 56 kW pro blok do jehož obdoby se dává i 1.2 s 53 kW není zase takový extrém. Když se o motor budeš jinak slušně starat - pravidelně kvalitní olej, mučení až po zahřátí, kvalitní palivo nebo občas nějaký sajrajt od STP na čištění vstřiků - tak ti vydrží.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
Loobo
Příspěvky: 172
Registrován: čtv zář 09, 2004 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvek od Loobo »

pokud je to od ABC Tuningu ( jejich hodnoty jsou nachlup stejny), tak u 0.8 je to 6900 bez dane a u 1.0 7900 bez dane (sorry Jakube ;) ).

Takze pro naseho 0.8 mazla 8211kc, cili 1368,5 Kc za 1kW...no nekup to za ty prachy :lol: :lol:

Snad ACH vyjedna nejakou slevu ;)
Červený Matiz 0.8 CD (dual airbag, ABS, posilovač, stylový interiér, zadní kšilt, atd. )
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Re: Chiptuning od ACH

Příspěvek od jakub »

Ondras píše:
jakub píše:Ted udelam chip - vydrzi motor bez problemu take osm, deset let a 150tkm - kdyz se navic da predpokladat, ze mu s timhle pravidelne poradne zatopis pod kotlem?
Hele, to ti asi nikdo neřekne, ale 56 kW pro blok do jehož obdoby se dává i 1.2 s 53 kW není zase takový extrém. Když se o motor budeš jinak slušně starat - pravidelně kvalitní olej, mučení až po zahřátí, kvalitní palivo nebo občas nějaký sajrajt od STP na čištění vstřiků - tak ti vydrží.
Tak vicemen tohle jsem chtel slyset, ja si taky myslim, ze by to nemel byt zadny extrem, ale preci jen jsem na tohle fakt lama.
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Loobo: Kde jsi vzal takovy ceny, proboha??? Ja mel kamose, co mi to nabizel za nejakych 2500,-. Bohuzel se ho uz nezeptam, pred 10-ti dnama mel smrtelnou nehodu v aute :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Robert píše:Loobo: Kde jsi vzal takovy ceny, proboha??? Ja mel kamose, co mi to nabizel za nejakych 2.500,-. Bohuzel se ho uz nezeptam, pred 10-ti dnama mel smrtelnou nehodu v aute :cry: :cry:
mrknete tady: http://www.flashmotors.cz tady ten muj kamos pracoval a v ceniku maji napsano od 2.000,- takze to bude od nejmensiho obsahu, coz Matiz je ;)
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Loobo: Kde jsi vzal takovy ceny, proboha??? Ja mel kamose, co mi to nabizel za nejakych 2.500,-. Bohuzel se ho uz nezeptam, pred 10-ti dnama mel smrtelnou nehodu v aute :cry: :cry:[/quote]

mrknete tady: http://www.flashmotors.cz tady ten muj kamos pracoval a v ceniku maji napsano od 2.000,- takze to bude od nejmensiho obsahu, coz Matiz je ;)[/quote]
Uživatelský avatar
Loobo
Příspěvky: 172
Registrován: čtv zář 09, 2004 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvek od Loobo »

Jak jsem rikal tohle je ze stranek profesionalni firmy ABC tuning, tvdí take: "Dále poskytujeme záruku 60 měsíců na řídicí jednotku a doživotní záruku na upravený software"
Tahle firma se mi "zda" verohodna a kvalitni ;)

Pokud si chces nechat auto zbastlit za 2000 je to tvoje vec...
Červený Matiz 0.8 CD (dual airbag, ABS, posilovač, stylový interiér, zadní kšilt, atd. )
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Loobo píše:Jak jsem rikal tohle je ze stranek profesionalni firmy ABC tuning, tvdí take: "Dále poskytujeme záruku 60 měsíců na řídicí jednotku a doživotní záruku na upravený software"
Tahle firma se mi "zda" verohodna a kvalitni ;)

Pokud si chces nechat auto zbastlit za 2000 je to tvoje vec...
pro me je podstatna ta informace, ze pokud to provede ACH, cili autorizovany servis, tak tim neztracim zaruku na auto, co je pro me smerodatne - preci jen je v sazce vec za desitky, spise stovky tisic, takze usetreni 3 tisic povazuji za velmi pomijivou usporu ...
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Mně by zajímalo jestli to bude fungovat i s plynem. podtlakový systémy byly vůči čipování imuní, stříkačka by snad mohla jít
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Krtek píše:Mně by zajímalo jestli to bude fungovat i s plynem. podtlakový systémy byly vůči čipování imuní, stříkačka by snad mohla jít
Mam obavu, ze by nam museli chipovat obe ridici jednotky, takze nejspis 2x cena :(.
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Loobo: Nevim tedy, o jakym bastleni mluvis, kdyz tu firmu ani neznas !!! :evil: Hodne mych kamaradu si to nechalo u nich delat a nikdy nemeli problem, jen jednou, kdy byla vyrobni vada chipu, takze se vymenil a rok uz je od nejakych problemu klid. Nejdrive si prosim zjisti reference o te dane firme, nez neco placnes... ;)
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“