Tempomat

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od voyo »

milosh píše:
Franta P. píše: A taky výhoda je že při zapnutém tempomatu je nižší spotřeba.
jooo? ja slysel opak ;)
ja som cital na forach, ze na dialnici vie usporti 0,5 az 1,5 litra
urcite zavisi od typu dialnice
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

milosh píše:
Franta P. píše: A taky výhoda je že při zapnutém tempomatu je nižší spotřeba.
jooo? ja slysel opak ;)
sak som pisal, ze je to skor naopak je vyssia pretoze tempomat je blby :?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

voyo píše:
milosh píše:
Franta P. píše: A taky výhoda je že při zapnutém tempomatu je nižší spotřeba.
jooo? ja slysel opak ;)
ja som cital na forach, ze na dialnici vie usporti 0,5 az 1,5 litra
urcite zavisi od typu dialnice
jedine ak je dialnica prazdna a nie su tam kopce :lol: :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

V naší Vectře při zapnutém tempomatu ukazuje počítač okamžitou spotřebu tak 5 až 6,5l/100km a je to dvoulitr.
Já zase naopak slyšel že to spotřebu snižuje.
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

tempomat

Příspěvek od voyo »

http://www.astra4ever.net/viewtopic.php ... =verbrauch


Verfasst am: 22/3/2005, 22:07 Titel: Antworten mit ZitatNach oben
Hi,

habe einfach an meinem Diesel den Blinkerhebel nachgerüstet.

Lenksäulenverkleidung abschrauben....
Freier Stecker vorhanden ? ! ?
Neuer Blinker einstecken, Stecker einstecken.....
und schon liefs........

notfals beim FOH gegen Kaffegeld eben freischalten lassen.

Den Schalter hab ich aussm www..... war ca 30% preiswerter als beim FOH
Der Verbrauch sank um 0,5 Liter
bei Autbahnfahrt (Urlaub) sogar um 1,5 Liter gegenüber vorher

_________________
*************************************************************
Opel Astra G Caravan 2,0 DI 16V
Klima, Servo, Airbags, Navi, Tempomat..... mann oh mann so viele Extras...
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Vzhledem k tomu, že po dálnici jezdím tak 50 km týdně a pak asi 300 ve městě a po okreskách, tak by mi tempomat byl k ničemu.
A s tou spotřebou asi záleží na tom, jak chytrý je firmware toho tempomatu.
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Urcite sa da zapnut a nastavit tak,aby znizoval spotrebu. Podla palubneho pocitaca sam viem,ze pri urcitej rychlosti a stlacenom plyne sa da jazdit napr. za 7,5 L okamzitej spotreby a pri jemnom ubrati plynu a tej istej rychlosti klesne spotreba aj na 6,7L! A v tom okamihu zapnem tempomat a musi ist tak,ako sa uvedie do cinnosti.
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

Radoslav Hološka píše:Urcite sa da zapnut a nastavit tak,aby znizoval spotrebu. Podla palubneho pocitaca sam viem,ze pri urcitej rychlosti a stlacenom plyne sa da jazdit napr. za 7,5 L okamzitej spotreby a pri jemnom ubrati plynu a tej istej rychlosti klesne spotreba aj na 6,7L! A v tom okamihu zapnem tempomat a musi ist tak,ako sa uvedie do cinnosti.
...pri jemnom ubrati plynu a tej istej rychlosti...
nerozumiem. na mojom aute ked jemne uberiem plyn, tak spomali :roll:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

..na octavii a ibize som jazdil a pozeral na okamzitu spotrebu. Na tych autach uz je elektronicky plyn a pri naozaj miernom znizeni tlaku na pedal klesla okamzita spotreba aj o 1 - 1,5 lit a to pri zachovaní rovnakej rýchlosti. Na octavi (4x4 2,0 i ) mi na dialnici Kosice-presov ukazal trip 6,5l /100 km iba usek dialnice. Pri zapnuti tempomatu mi vysiel na druhy den priemer 5,9l/100km !! Ale mozno som isiel iba po vetre :)
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

mrk píše:
Radoslav Hološka píše:Urcite sa da zapnut a nastavit tak,aby znizoval spotrebu. Podla palubneho pocitaca sam viem,ze pri urcitej rychlosti a stlacenom plyne sa da jazdit napr. za 7,5 L okamzitej spotreby a pri jemnom ubrati plynu a tej istej rychlosti klesne spotreba aj na 6,7L! A v tom okamihu zapnem tempomat a musi ist tak,ako sa uvedie do cinnosti.
...pri jemnom ubrati plynu a tej istej rychlosti...
nerozumiem. na mojom aute ked jemne uberiem plyn, tak spomali :roll:
to moje taky, ale kdyz jedu z kopce tak ne :twisted:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

K tempomatu, mám ho na Nubiře: moc ho nepoužívám, ani na dálnici, pokud není třeba 100 km roviny. Totiž, když jedete a máte plyn v nějaké poloze, tak rychlost auta kolísá třeba od 120 do kopce až po třeba 150 z kopce a máte plyn pořád stejně, ale to tempomat neumí, on z kopce udržuje 130 (tedy bez plynu) a do kopce přidá pořádně, aby těch 130 udržel, a zdá se mi, že benzín mizí rychleji, než když šlapu na plyn. Také pohodlí plynulé jízdy není takové, mám 2,0 a každé přidání a ubrání plynu tempomatem na pětku i v cca 130 km je znát a tudíž s posádkou "nepříjemně hejbe" To je můj názor. Používám ho třeba při průjezdu obcí kde je např 70. Tam se to akorát hodí. Třeba už dnes jsou inteligentnější tempomaty než v mé Nubiře, ale asi to nebude případ nějakých dodělávek. Ty budou asi ještě horší.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Akri píše:
mrk píše:
Radoslav Hološka píše:Urcite sa da zapnut a nastavit tak,aby znizoval spotrebu. Podla palubneho pocitaca sam viem,ze pri urcitej rychlosti a stlacenom plyne sa da jazdit napr. za 7,5 L okamzitej spotreby a pri jemnom ubrati plynu a tej istej rychlosti klesne spotreba aj na 6,7L! A v tom okamihu zapnem tempomat a musi ist tak,ako sa uvedie do cinnosti.
...pri jemnom ubrati plynu a tej istej rychlosti...
nerozumiem. na mojom aute ked jemne uberiem plyn, tak spomali :roll:
to moje taky, ale kdyz jedu z kopce tak ne :twisted:
Ja sem si toho taky u vetsiny aut vsimnul (snad krome kamaradova Nissana asi 3.6l), ze pri jizde konstatni rychlosti maly pridani plynu jeste nevede ke zrychleni a podle palubniho pocitace ma tohle "pohravani s plynem" opravdu slusnej vliv na okamzitou spotrebu.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Richard píše:K tempomatu, mám ho na Nubiře: moc ho nepoužívám, ani na dálnici, pokud není třeba 100 km roviny. Totiž, když jedete a máte plyn v nějaké poloze, tak rychlost auta kolísá třeba od 120 do kopce až po třeba 150 z kopce a máte plyn pořád stejně, ale to tempomat neumí, on z kopce udržuje 130 (tedy bez plynu) a do kopce přidá pořádně, aby těch 130 udržel, a zdá se mi, že benzín mizí rychleji, než když šlapu na plyn. Také pohodlí plynulé jízdy není takové, mám 2,0 a každé přidání a ubrání plynu tempomatem na pětku i v cca 130 km je znát a tudíž s posádkou "nepříjemně hejbe" To je můj názor. Používám ho třeba při průjezdu obcí kde je např 70. Tam se to akorát hodí. Třeba už dnes jsou inteligentnější tempomaty než v mé Nubiře, ale asi to nebude případ nějakých dodělávek. Ty budou asi ještě horší.
Tak presne toto som sa Vam snazil napisat :roll: Richard to presne vystihol!
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Ludvo

Příspěvek od Ludvo »

Rado velmi pekne ďakujem za adresu.Dnes mi namontovali tempomat do nexie.Funguje perfektne,žiadne trhanie som necítil,pridáva si plynule po milimetri poťahuje plynové lanko.Žiadny prídavný zdroj podtlaku nebolo treba,napojilo sa to na podtlak ktorý je v aute.Rýchlosť sníma z počítaču motora.Spolahlivo funguje aj pri 40 km/hod.čo ja mám problém udržať.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

...a mozes nam prezradit co to stalo? ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“