Vymena rozvodoveho remenu- problem s remenici

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
rossi
Příspěvky: 18
Registrován: čtv říj 21, 2004 09:48

Vymena rozvodoveho remenu- problem s remenici

Příspěvek od rossi »

Tak jsem se dnes odhodlal vymenit Matizovi rozvodak,jelikoz ma jiz 6 let a 57 tkm za sebou.Sundal jsem horni kryt,shodil remen od alternatoru a chystal jsem se pokracovat dale..... a nastal problem,nemohu shodit remenici na ktere byl remen pro alternator.Myslim, ze se musi shodit ,abych mohl dat dolu ten rozvodak.Na remenici se dostanu jen plochou 17 -klic /neplest si to se zenama :D / ,ale jak uchytit remenici ,aby se neprotacela pri povolovani to nevim.Neni tam zadna zarazka ani nic podobneho.Tak jsem to postupne dal zase zpatky a pockam zda mi nekdo tady neporadi co s tim.Anebo to nechat vymenit v nejakem zlodejskem servisu?
Reklama
 

Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Re: Vymena rozvodoveho remenu- problem s remenici

Příspěvek od jakub »

rossi píše:Tak jsem to postupne dal zase zpatky a pockam zda mi nekdo tady neporadi co s tim.Anebo to nechat vymenit v nejakem zlodejskem servisu?
budto zlodejsky servis, ackoli ja bych volil spis nejaky normalni, nebo bych zkusil toto:

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=1912
Jarda69
Příspěvky: 227
Registrován: ned dub 03, 2005 13:04

Re: Vymena rozvodoveho remenu- problem s remenici

Příspěvek od Jarda69 »

rossi píše:ale jak uchytit remenici ,aby se neprotacela pri povolovani to nevim.?
Dej tam rychlost a zatáhni ruční brzdu :D
Nubira II-2000, 1.6/16V, 40000 km, v zimě nejezdí
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Re: Vymena rozvodoveho remenu- problem s remenici

Příspěvek od Docent »

rossi píše:Tak jsem se dnes odhodlal vymenit Matizovi rozvodak,jelikoz ma jiz 6 let a 57 tkm za sebou.
Mno, tak jednak ten rozvoďák moh ještě pár km vydržet, anžto se mění po 75 nebo po 90 (dle literatůry, nejlépe příručky k obsluze) kkm, a druhak: už jsi měnil někdy kolo? A taky se točilo, když jsi zvednul auto na hever a zkoušel povolit matku na kole?
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Mno, tak jednak ten rozvoďák moh ještě pár km vydržet, anžto se mění po 75 nebo po 90 (dle literatůry, nejlépe příručky k obsluze) kkm, a druhak: už jsi měnil někdy kolo? A taky se točilo, když jsi zvednul auto na hever a zkoušel povolit matku na kole?
Takze ked najazdis za 20 rokov 30 tkm tak rozvodak budes menit az o 40r? :lol:
V prirucke su aj casove intervali vymen.
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Návštěvník

Re: Vymena rozvodoveho remenu- problem s remenici

Příspěvek od Návštěvník »

Docent píše:
rossi píše:Tak jsem se dnes odhodlal vymenit Matizovi rozvodak,jelikoz ma jiz 6 let a 57 tkm za sebou.
Mno, tak jednak ten rozvoďák moh ještě pár km vydržet, anžto se mění po 75 nebo po 90 (dle literatůry, nejlépe příručky k obsluze) kkm, a druhak: už jsi měnil někdy kolo? A taky se točilo, když jsi zvednul auto na hever a zkoušel povolit matku na kole?
1. Jak tu bylo napsano ,jsou i casove intervaly a nejenom km.Olej se taky ma menit po roce anebo po urcitych km,zalezi co nastane drive :)
2.Kolo jsem menil nekolikrat ,ale zasadne povoluji matice,kdyz auto stoji na zemi,potom ho zvednu a matice odkroutim rucne :lol: s povolovanim kol na zvedaku nemam zkusenosti :cry:


No jinak remenici jsem jiz sundal /koupil jsem v Kauflandu elektricky klic na kola za 350 Kc/ a slo to uplne v pohode.Takze novy rozvodak je nasazen ;)
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“