"Oloupaný" hagusy

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

"Oloupaný" hagusy

Příspěvek od SKUBI »

Rok 98 a mám skoro všechny koncovky hagusů oloupaný. Nemáte něgdo zkoušenost, čim tak nejlíp to natřít,haby to wypadalo dobře a přitom to drželo? A loupe se Vám to kombajnistům taky? :?: :?: :?:
Nubira 1,6 Wagon, 98
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Jo, není to oloupaný všechno , ale taky jsem to řešil . U matize mám to samé na zrcátkách , tam to prozměnu slezlo všechno - vapem :cry:
Kopil jsem malou hameritku ( jak píšou přímo na zkorodovaný povrch , ale na lehký kovy ) . Musíš to oloupat , aby se z toho nesypal ten bílej prášek , když je to na čistej hliník , tak to normálně natři malým štětečkem. Já jsem kupoval matovou barvu, na ní to není pak tolik vidět.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Mám kombi 1998 a hagusy se mi neloupou, jsou OK
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Richard píše:Mám kombi 1998 a hagusy se mi neloupou, jsou OK
Jo to má někdo kliku !!! a hlavně ti jde klima a to mě nejvíc :twisted: :twisted: :twisted: ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Sparrow
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 17, 2005 19:02
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sparrow »

taky se mi to loupe :-(
že mluvíš o klimatizaci - teď jsem přijel ze servisu, taky mi nefungovala, uteklo mi médium... tak mi řekli, že klimačka je v pořádku, akorát mi praskla pojistka na ventilátory, takže se to přehřejvalo a když se to přehřeje, tak tam vznikne moc velkej tlak a někde je tam přetlakovej ventil, kterej to odfoukne... a tak to odfukoval až to odfouk úplně... tak mě docela zarazilo (a i naštvalo), že tam není nějaké jištění, že když ti nejde větrák tak aby to tu klimačku vůbec nedovolilo zapnout... jak to mám zjisit, když to slyšet není a nikde se to neindikuje :-( ... pak taková prkotina stojí moc peněz
Daewoo Nubira I Wagon 2.0 CDX automat, r.v. 1997
Škoda Octavia Super, r.v. 1961
Mordy
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 09, 2005 10:43
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Mordy »

To jsem rád, že se to tady řeší :) Taky mám částečně oloupaný hagusy a už jsem se na to chystal. Klima mi taky nefunguje, ale proč, to začnu řešit až odstraním cukání motoru.
Mordy
_______________________________________
Nubira Wagon 98 1,6 16V
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

To je sranda jak se s přibývající teplotou venku začíná v každým tématu kecat o klimě. :lol: :lol: Já jsem teď nachcípanej i bez klimy.....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Pratele, ja muzu poradit s teme hagusama.
Oni jsou z nejakeho hliniku, ci slitiny a casem muzou oxidovat a pak se loupou, musi se sundat, obousit vsechno z nich dolu a nalakovat, ale je NUTNE!!!! dat pod barvu epoxidovy zaklad, nebo plnic!! Musi to byt, nebo to je hned zase dole a nejlepe to nalakovat polyuretanovou barvou, ktera je specielne na venkovni prostredi a pro extremni teploty at jiz + nebo -.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

Akri píše:Pratele, ja muzu poradit s teme hagusama.
Oni jsou z nejakeho hliniku, ci slitiny a casem muzou oxidovat a pak se loupou, musi se sundat, obousit vsechno z nich dolu a nalakovat, ale je NUTNE!!!! dat pod barvu epoxidovy zaklad, nebo plnic!! Musi to byt, nebo to je hned zase dole a nejlepe to nalakovat polyuretanovou barvou, ktera je specielne na venkovni prostredi a pro extremni teploty at jiz + nebo -.
Koupil jsem nějakou alkydovou základovku na zkorodovanej povrch, tak to asi zkusim. Jinak úplná bomba na hliník byla základovka Formex,ale nevim, jestli se ještě vyrábí. Byla taková světle zelená, používá se i na letadlech a fakt držela. :D
Nubira 1,6 Wagon, 98
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

SKUBI píše:
Akri píše:Pratele, ja muzu poradit s teme hagusama.
Oni jsou z nejakeho hliniku, ci slitiny a casem muzou oxidovat a pak se loupou, musi se sundat, obousit vsechno z nich dolu a nalakovat, ale je NUTNE!!!! dat pod barvu epoxidovy zaklad, nebo plnic!! Musi to byt, nebo to je hned zase dole a nejlepe to nalakovat polyuretanovou barvou, ktera je specielne na venkovni prostredi a pro extremni teploty at jiz + nebo -.
Koupil jsem nějakou alkydovou základovku na zkorodovanej povrch, tak to asi zkusim. Jinak úplná bomba na hliník byla základovka Formex,ale nevim, jestli se ještě vyrábí. Byla taková světle zelená, používá se i na letadlech a fakt držela. :D
formex taky pamatuju, ale dnes se pouzivaji uz jine technologie, ale je mozny ze se jeste vyrabi, to byl cesky vyrobek ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

Mě se nechce ty hagusy sundavat...To musí bejt asi trošku vopruz. Radši bych to "ubastlil" na střeše. :? l
Nubira 1,6 Wagon, 98
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

to je vic nez vopruz, to ma spravdu :roll: ale myslim, ze jestli to ma byt kvalitne, aby si to za pul roku nedelal znovu, budes muset, ale predem te lituju, nezapomen to potom posadit na nejaky silikon az to budes davat zpet :)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

Já to asi fakt sundavat nebudu. :cry: Teďka mi zrovna řve vejfuk, od kata k zadnímu tlumiči,takže asi priority jsou daný. Sice ten zvuk je vytuněnej,ale nejsem zrovna příznivec tohohle "zvuku". :)
Dneska ráno jsem zrovna drbal zadní nárazník po tom,co se o mě otřel nějakej kladeňák na parkovišti...Krásná šmouha od Š 120. :lol:
Nubira 1,6 Wagon, 98
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

SKUBI píše:Já to asi fakt sundavat nebudu. :cry: Teďka mi zrovna řve vejfuk, od kata k zadnímu tlumiči,takže asi priority jsou daný. Sice ten zvuk je vytuněnej,ale nejsem zrovna příznivec tohohle "zvuku". :)
Dneska ráno jsem zrovna drbal zadní nárazník po tom,co se o mě otřel nějakej kladeňák na parkovišti...Krásná šmouha od Š 120. :lol:
ja uz bych sedel, kladenak by neprezil :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

To jsem nevěřil, že se dá promáčknout ten plastovej nárazník. A vono jo... Gumu ze šáde jsem sice odleštil, ale prohlubeň zůstala. :x
To je daň za parkování na kladensku... :cry:
Nubira 1,6 Wagon, 98
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“