Lanosy v Egypte

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Lanosy v Egypte

Příspěvek od vado »

Tak som sa vratil z potapacskej dovolenky v Egyptskej Hurghade :lol: . Uplne iny svet. Kazdy sa ta snazi obtiahnut o co najviac penazi za co najmenej roboty, ... :cry:
Cim som bol velmi prekvapeny, je vozovy park. Vaecsinou sa pouzivaju auta azijskeho povodu. A co bolo prijemnym prekvapenim, asi najviac viditelnym autom od Daewoo bol Lanos. Asi 80% Lanosov je Lanos I, zvysok Lanos II. Celkovo tam Lanosy tvorili asi 30% vsetkych osobnych aut. Velmi zriedka bol vidiet Kalos a videl som dokonca aj jedneho Matiza. Okrem Daewoo je tam asi najviac aut znacky Toyota, sem-tam nejaky Hyundai, ale nasiel sa aj Favorit, Polsky fiat ci Ziguli ... :roll:
Vybava vaecsinou zakladna, bez akychkolvek doplnkov (ziadne airbagy, elektricke okna, ...) Ale na kazdom tam pouzivanom aute musia byt nevyhnutne funkcne dve veci. Tou prvou, menej podstatnou, je zabudovana klimatizacia. Ono ked je teplota vzduchu 35 stupnov a v kuse prazi slnko, tak ta klima tam jednoducho musi byt :!: .
Druhou a asi tou najdolezitejsou sucastou auta je funkcny klakson. Bez neho sa totiz nikde neda dostat. Trubi sa vsade, na vsetko, na kazdeho, pri predbiehani, pri stretnuti, na potencialnych zakaznikov pre taxi alebo len tak, ked uz nie je na co trubit. A zasadne sa najprv stlaci klakson a az ked dany subjekt, pre ktoreho je trubenie urcene nereaguje a bezprostredne hrozi zrazka, potom sa slape na brzdu :? .
Co sa tyka stylu jazdy: ciary namalovane na vozovke a dopravne znacky tam povazuju za isty druh modernistickeho abstraktneho umenia a kazdy, ktory sa o tento druh umenia zaujima, je povazovany za cudaka :shock: . Sofer musi mat oci vsade, jednou rukou obsluhuje vsetky packy a volant, druhou klakson. Smerovky su zbytocne a vecer sa jazdi zasadne so zapnutymi len parkovacimi svetlami. Ceresnickou na torte je jazda v protismere, aj na dialnici :o . Nieco ako mimourovnove krizovatky tu nepoznaju. Ked sme sa pytali, ze preco ide v protismere, bolo nam vysvetlene, ze on sa potrebuje dostat na ten vzdialenejsi pas dialnice a keby siel v normalnom smere az po prvu otocku, tak je to velmi daleko. Tak si to rezne v protismere a do opacneho smeru prejde na najblizsom prepojeni pruhov. Reakciu je akurat zurive trubenie soferov iducich v spravnom smere, inac nic. Zaujimave vsak bolo, ze za cely cas pobytu som tam nevidel ziadnu koliziu a pokrcene plechy tam tiez nebolo vidiet. Maximalne zopar "tukancov", ako u nas clovek nachyta vsade na parkovisku. Asi tam vedia jazdit. :lol:

A nakoniec zopar najpouzivanejsich dopravnych prostriedkov v Hurghade:

1. Toto su Toyoty, pouzivane ako autobusy a taxiky

Obrázek


2. Miestny Lanos

Obrázek


3. Zaujimava SPZ. Neviete niekto meno okresu ?

Obrázek


4. No a ked uz vsetko zlyha, alebo dojde benzin :lol:

Obrázek :cry:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

ty Vado :lol: to je docela sila, no v Italii prej taky jezdej jak prasata, ale kdo z ciziny byl v Cechach, tak na to nikdy nezapomene :lol: :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

milosh píše:v Italii prej taky jezdej jak prasata, ale kdo z ciziny byl v Cechach, tak na to nikdy nezapomene :lol: :lol:
Noooo, mam prejazdenu polovicu Talianska - naozaj sa tam jazdi tak nejak skoro neorganizovane, v Cechach som jazdil roky - nejaky velky rozdiel oproti Slovensku nevidim :lol:, ale Egypt je uplne iny, arabska mentalita sa pri soferovani prejavuje naplno. Jazdi sa dost agresivne, silnejsi vyhrava. :roll: . Mam odjazdenych peknych par km, ale v Egypte by som za volant nesadol. Kazdy den nas vozili z hotela do pristavu (asi 8 km) a nazad a nie raz, nie dva krat, ale nespocitatelne krat za tych 8 dni by sa mi (a zaroven vsetkym ostatnym neEgyptanom) medzi pologule nezmestil ani zaostreny laserovy luc :shock: . To sa neda povedat, to clovek musi zazit. :lol:
Naposledy upravil(a) vado dne pon kvě 30, 2005 12:46, celkem upraveno 1 x.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
PetrCBR
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 18, 2004 22:22
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanosy v Egypte

Příspěvek od PetrCBR »

Jeste jsi zapomel zminit mercedesy. Tech tam je velka spousta. Ono tam spise prevazuji naftaky, protoze tam nafta prijde na nase asi na 3kc/litr :-).
Daewoo Espero 2.0MPi, '97 (šmudla)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT, '08 (nový šmudla)
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanosy v Egypte

Příspěvek od vado »

PetrCBR píše:Jeste jsi zapomel zminit mercedesy. Tech tam je velka spousta. Ono tam spise prevazuji naftaky, protoze tam nafta prijde na nase asi na 3kc/litr :-).
Nejake mercedesy tam boli, ale bolo to zanedbatelne mnozstvo. Aspon teda ak hovorime o Hurghade. Inde som nebol. nemal som moznost.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
PetrCBR
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 18, 2004 22:22
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanosy v Egypte

Příspěvek od PetrCBR »

vado píše:
PetrCBR píše:Jeste jsi zapomel zminit mercedesy. Tech tam je velka spousta. Ono tam spise prevazuji naftaky, protoze tam nafta prijde na nase asi na 3kc/litr :-).
Nejake mercedesy tam boli, ale bolo to zanedbatelne mnozstvo. Aspon teda ak hovorime o Hurghade. Inde som nebol. nemal som moznost.
Byl jsem v Hurghade a Luxoru.
Daewoo Espero 2.0MPi, '97 (šmudla)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT, '08 (nový šmudla)
EMKA SK

Příspěvek od EMKA SK »

TAK TAM SOM TIEZ NEBOL :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

já taky nééé :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Já taky nééé. Zato jsem byl vloni v Tunisu a tam jezdily Nubiry s označenim Libo Saico. !
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Jéé to je super :lol: :idea:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo jednu sme měli v práci a byla z libijského velvyslanectví a dokonce i tam vyrobená a bylo to bez katíku a ještě na olovnatej benzín 1.5 DOHC
Odpovědět

Zpět na „LANOS“