koupi či nekoupit?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

ghostik

koupi či nekoupit?

Příspěvek od ghostik »

Mám možnost zakoupi Nubiru r.99 wagon s LPG MOTOR 1,6. najeto je 115000 km. První majitel a po výměně rozvodů. Cena 139 tis. Kč. Není to trochu přemrštěné?
Reklama
 

Sparrow
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 17, 2005 19:02
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sparrow »

no, vzhledem k tomu, že jenom to LPG stojí kolem 40tis. , tak ta cena by mohla být celkem adekvátní - záleží ovšem na celkovém stavu.
Daewoo Nubira I Wagon 2.0 CDX automat, r.v. 1997
Škoda Octavia Super, r.v. 1961
Uživatelský avatar
ghostik
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 18, 2005 19:37
Bydliště: Petrovice u KA
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem ji koupil :-))

Příspěvek od ghostik »

Sice ne tu co jsem popisoval, akorát jinou, přivezenou z Itálie, s LPG, s plnou výbavou, ABS, tempomat atd. Cena 115 tis. Kč. Parametry té co jsem chtěl koupit před tím a v podstatně lepším stavu. Musím udělat akorát rozvoďák a vyměnit dva stabilizátory. Prostě prkotiny. Zatím jsem spokojený, jízdní vlastnosti dobré. Sice to srovnávám se svou bývalo Š-125 ale co. Místa habaďej. Akorát se všichni diví proč jsem si koupil korejce. Ale jsou prostě neznalí.
Jarda69
Příspěvky: 227
Registrován: ned dub 03, 2005 13:04

Příspěvek od Jarda69 »

1) Gratulace k novému autu :)
2) Ti neznalí jsou všude, taky jich tu je dost, ale nevědí vůbec o čem to je..
Nubira II-2000, 1.6/16V, 40000 km, v zimě nejezdí
Sparrow
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 17, 2005 19:02
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sparrow »

tak k tomuhle ovšem tedy taktéž gratuluji :-)
Daewoo Nubira I Wagon 2.0 CDX automat, r.v. 1997
Škoda Octavia Super, r.v. 1961
Rosťa
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 09, 2004 12:21
Bydliště: Mělník

Příspěvek od Rosťa »

Také uvažuji o koupi Nubiry 98.Dnes jsem mluvil s kamarádem,který dělá u Daewoo,a povídal ať si to nekupuji,pořád na nich něco opravují.Matiz je prý spolehlivější.Ať si pořídím radši jinou značku.Tak nevím,ale i jiná auta nejsou nezávadná.Nubira se mi líbí a jsou za docela rozumné ceny.Tak mám o čem na chvíli přemýšlet.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

U Nubiry je to kus od kusu ale je pravda že já bych ji taky asi nechtěl jedině takovou kterou dobře znám co k nám jezdí znám dost lidí co jsou s ní nadmíru spokojení a já zase vidím že nejčastěji děláme právě na Nubi a většinou je to za dost peněz ;)
Rosťa
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 09, 2004 12:21
Bydliště: Mělník

Příspěvek od Rosťa »

[quote="petrm"]U Nubiry je to kus od kusu ale je pravda že já bych ji taky asi nechtěl jedině takovou kterou dobře znám co k nám jezdí znám dost lidí co jsou s ní nadmíru spokojení a já zase vidím že nejčastěji děláme právě na Nubi a většinou je to za dost peněz ;

Hm,hm,tak to jsi mi nasadil brouka do hlavy :?: :?: .To jsi už druhý ze servisu,který to tvrdí.Sice včera jsem mluvil s jedním pánem a ten si ji nemůže vynachválit.Asi má ten dobrý kus.Tak mám ještě čas na přemýšlení,než si něco pořídím.Tak mě tak napadla O.Astra G kombi,ale to je zase o jiných penězích,než za Nubiru.
Uživatelský avatar
ghostik
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 18, 2005 19:37
Bydliště: Petrovice u KA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghostik »

No, včera jsem si ji vyzvedl ze servisu. Po koupi jsem ji dal zkontrolovat. Byla provedena výměna rozvodového řemene, obou kladek, vodní pumpy, dále kladka na klíňáku a samotný klíňák, pylový filtr, svíčky, těsnění víka ventilů, výměna levého čepu řízení + geometrie, výměna předních stabilizátorů, výměna brzdové kapaliny, zarovnání brzdových kotoučů, výměna motorového oleje + odvrtání výpustného šroubu a nový závit + šroub. Toto mě vše stálo i s prací cirka 7000,- Kč. Podotýkám, že staré díly byly původní originál. Tzn., že vydržely 120 tis. km. A to si myslím, že je docela dost. Jinak výměna rozvodu na Mondeu mého kamaráda stála 7500,-Kč. Takže zas taková hrůza u Nubir to není. řekl bych, že ceny jsou na úrovni Felicií. Možná, že ty kazové Nubiry pocházejí z výroby v Polsku. Moc bych jim nevěřil. Já mám originál Korejce a doufám, že dlouho nebudu do něj investovat, samozřejmě krom běžných věcí jako je výfuk, destičky, olej atd. Pokud se něco objeví budu informovat. ;)
Franta
Příspěvky: 255
Registrován: pát dub 02, 2004 10:41
Bydliště: Praha Západ Štěchovice-NUBIRA I + LACETTI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta »

Mám dotaz, v jakém servisu ti to dělali (adresa)?
Díky moc Franta
NUBIRA-I 1.6 16V WAGON 98 + LACETTI 2.0 D 08 - LPG Katalogy dílů STAHUJTE ZDE [url=http://www.nubira.wz.cz]Návody + Foto[/url]
Uživatelský avatar
ghostik
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 18, 2005 19:37
Bydliště: Petrovice u KA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghostik »

V Daewoo v Karviné 8)
Franta
Příspěvky: 255
Registrován: pát dub 02, 2004 10:41
Bydliště: Praha Západ Štěchovice-NUBIRA I + LACETTI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta »

To je pro mě trošičku z ruky. Ale jinak díky.
Franta
NUBIRA-I 1.6 16V WAGON 98 + LACETTI 2.0 D 08 - LPG Katalogy dílů STAHUJTE ZDE [url=http://www.nubira.wz.cz]Návody + Foto[/url]
Uživatelský avatar
DeSouza
Příspěvky: 40
Registrován: pát led 21, 2005 20:54
Bydliště: Jesenik
Kontaktovat uživatele:

Felix_DeSouza

Příspěvek od DeSouza »

rozhodne koupit :lol:
Rosťa
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 09, 2004 12:21
Bydliště: Mělník

Příspěvek od Rosťa »

Já se teď rozmýšlím jestli koupit Nubiru nebo F.Mondeo,tak uvidím kdo zvítězí,zatím je to vyrovnané.Mám dost času si to rozmyslet. :?:
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Rosťa píše:Já se teď rozmýšlím jestli koupit Nubiru nebo F.Mondeo,tak uvidím kdo zvítězí,zatím je to vyrovnané.Mám dost času si to rozmyslet. :?:
U Mondea jde o to, jak starej model chces kupovat. Jestli jeste to stary "kulaty", nebo uz ten "soucasnej" model. To stary ma dost spatny diesely, benzinaky jsou v pohode, co do kvality vnitrku auta je na tom asi tak stejne jako Nubira (mozna o malinko lip, to novejsi uz je o necem uplne jinym). A podle testu bezpecnosti, je na tom stary Mondeo stejne jako Daewoo Lanos, takze pokud bys kupoval Nubiru 2001 a novejsi, tak ta je na tom lip. Zase to novejsi Mondeo je na tom lip, nez tahle Nubira. A v novejsim Mondeu motor 2.0 TDCi, to je parada, a kdyz se k nemu prida jeste 6 kvaltu...
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“