Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
j.carp
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 03, 2024 21:03

Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Příspěvek od j.carp »

Přeji všem hezký den a ještě hezčí celý nový rok,
prosím o radu, či o sdílení stejného problému. Mám deset let staré Aveo koupeno před rokem s nájezdem cca 68 tis., nyní má necelou stovku. Před Vánocemi jsem chtěl nastartovat, kontrolky při zapnutí zapalování normálně fungovaly, startér točil, ale auto prostě nenastartovalo. Přitom se ozýval nepřetržitě přerušovaný tón, o něco rychlejší intervaly, než když si nezapnu pás. V servisu, kam pravidelně jezdím (ale s Aveo krátce, pouze na výměnu oleje apod.) mi řekli, že diagnostika nic neukazuje, ale vyměnili svíčky, protože nevypadaly dobře. Když se nic nezměnilo, tak změřili tlaky ve válcích, v jedno bylo 12, v ostatních kolem pěti, přitom prý má být kolem patnácti. Protože však nemají zkušenosti s těmito motory, odkázal mě na servis, kde se těmito "korejci" zabývají. Po brouzdání po internetu a vlastních zkušenostech mi řekli, že by mohl přeskočit rozvodový řetěz a "rozhodit" tak tlaky, nebo jako další možnou příčinu zmínil špatné "hydroštely".
Takže si zítra zase auto odtáhnu a budu hledat servis kolem Berouna, kde s tímto mají nějaké zkušenosti.
Dotaz do diskusního fóra je prostý: neměl někdo podobný problém? Případně zda se jej podařilo vyřešit a jak.
Děkuji.
Ještě doplním, že benzín tam jde.
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Příspěvek od LordMMX »

Ahoj, pozdravujem ťa.

servis povedal správne možnosti - skočený rozvod - rozhádzané tlaky. našťastie je to 8 ventil ale k poškodeniu hlavy mohlo dôjsť ajtak (ajkeď skôr nie).
nájdi servis kde sa venujú výmenám rozvodov a daj im skontrolovať či je rozvod správne načasovaný. pokiaľ ano, tak je problém v samotných piestoch (piestne krúžky sú K.O. a tlak z válcov uteká).

tlaky majú byť 13-15 pre optimálny stav.

hydroštely alebo zdvihátka ventilov môžu byť špatné ale to by ten motor tak zvláštne cvakal (alebo znel ako cvrček pri vyšších otáčkach) než by sa stalo že by stratil tlaky úplne. Výmenu zdvihátok/hydroštelov ajtak odporúčam urobiť a hlavne olej meniť do 10 000km pravidelne. žiadne longlife ani podobné disciplíny.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Topol-1
Příspěvky: 253
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den :D
Zase bych vám mohl vyprávět detektivku jak jsem zase zamotal heslo ale nebudu zdržovat a k věci.
Jako při startování bere hodně proudu startér. To samozřejmě všichni víme a teď k věci. Proto zkusit auto ROZTLAČIT !!!
Vím řemen a že přeskočí atd. Roztlačení bez startéru a na trojku nebo dvojku a pomalu se spojkou !!! Když by někdo zkusil
roztlačovat třeba na jedničku a ještě bez spojky tak by řemen přeskočil !!! Právě jde o to aby se nepoužíval startér !!!
Já měl podobný problem a takhle jsme na to přišli. Protože některý kabel jak se třeba ohýbá a nebo u mě se při demontáži
přimáčkl došlo k přerušení ale potom když se auto roztlačovalo tak motor nastartoval ale při startu se startérem točil točil
ale motor nenaskočil !!!
Takže ještě jednou roztlačit ale na trojku třeba i zkusit dvojku a se spojkou pomalu zapínat !!! Když motor naskočí tak je někde
přerušený kabel !!!
Tak dej vědět a ať nám jezdí a nezlobí !!! -i -i -i
j.carp
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 03, 2024 21:03

Re: Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Příspěvek od j.carp »

Ahoj a děkuji oběma za odpověď. Olej měním pravidelně a do poslední chvíle nic necvakalo, šlapal jak hodinky. Když ono se do toho nikomu nechce a když by se i chtělo, tak hned straší desetitisícemi. Snad bych to zkusil opatrně s tím roztažením, ale matou mě ty tlaky ve válcích. Kolega měl s Oplem něco podobného a byla to cívka, ale na to by snad v servisu přišli. Aveo má motor od General Motors a ta cívka je stejná jak do Oplu. V té tobě vlastnil GM obě značky, takže i ten motor by mohl být dost podobný, ne-li stejný. Zítra jdu do toho svého servisu na výměnu oleje s náhradním autem, tak to tam ještě prověří. Každopádně ještě jednou díky a dám vědět, jak jsem dopadl.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Příspěvek od LordMMX »

v Daewach sa používali opel motory aj keď ich GM nevlastnilo :) (teda okrem Arcadie, to bola honda a tico má suzuki motor)

V servise žiadaj zmeranie tlakov. keď točí, tak tlaky zmerať pôjde.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Topol-1
Příspěvky: 253
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den. :D
To chceš říct, že ještě nejezdíš ? U každé poruchy musíš přeci začít od těch obyčejnejch !!! To je u benzinu jestli jde benzin d o válce a potom jestli zapaluje jiskra. Par krát nastartuju a když ani neškytne tak vyšroubuju svíčku a když je mokrá tak benzin pochopitelně jde ale nepálí !
Tady už muže být ten problém co jsem psal a. Když máš venku svíčku tak v kabelu položím na blok a ať někdo zastartuje a vidíš hned jestli je jiskra . Vysoký napětí je prevít poklesne proud před cívkou a už cívka nedá jiskru ! Kdysi dávno švagr měl Škodu STW 1202 klasika benzin karburátor.No a jednou na podzim listopad mlhy a přijel na návštěvu .Odpoledne že pojede domů no a auto taky i když startér točil jako blázen tak ani ťuk ! Pak už jsme zkoušeli roztlačit a taky ani ťuk ! Už byla tma my pod kopcem a co s tím. Tenkrát jsem zvednul kapotu a povídám zkus to ještě nastartovat! No a jak začal motor točit tak kabely ke svíčkám jako NEONY ! Jenom jsem vzal suchý hadr otřel kabely a motor normálně naskočil !!! Tím chci říct, že to mohou třeba i být ty kabely a nebo někde kontakt. To i jednou soused taky za boha nemohl nastartovat.Tenkrát jsme už byli taky bezradný .No a tenkrát se nakonec přiznal jeho asi sedmi letý syn ,že mu nacpal hadr do výfuku !!!Aby prý to nekouřilo !
Tak ještě jednou čistý kabely, zkontrolovat kontakty no jinak co jsem psal. A neříkej ,že to nepojede !
Tak ať nám jezdí a nezlobí !
j.carp
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 03, 2024 21:03

Re: Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Příspěvek od j.carp »

Ahoj a ještě jednou díky.
Bohužel stále nejezdím, auto jsem odvezl odtahovkou do doporučeného servisu Opel v Praze, kde mi však opět jen řekli, že to má hodně nízký tlaky, při kterých to nenastartuju. Aby zjistili, co tomu je, museli by to prý rozebrat a případná oprava by prý začínala na nějakých 40 tisících, výměna motoru minimálně stejně. Takže za odtahy jsem dal 4 litry, za servisy už dva a půl a Aveo mi opět stojí u domu. Protože jsem do práce závislý na autě, pořídil jsem si staršího Fusiona 1.4, který má po rozvodech a šlape jako hodinky.
Takže usilovně přemýšlím, co s ním. Nepojízdné je takřka neprodejné a oprava v servisu se zjevně nevyplatí a já to nesvedu.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Příspěvek od LordMMX »

no, buďto motor niekde zohnať a prehodiť svojpomocne (so žiravou a obyčajnou gola sadou to za pomoci kamaráta zvládneš aj ty) alebo auto odniesť ku nejakému neautorizovanemu servisakovi, ktorý ti to urobí.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
j.carp
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 03, 2024 21:03

Re: Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Příspěvek od j.carp »

Asi se budu shánět po té druhé možnosti.
Topol-1
Příspěvky: 253
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den :D
Nebudu se dlouho rozepisovat ale pořád uvádíte TLAKY benzin jak píšeš jde tak teď JISKRU protože to není nafťák kde tlak
vytváří teplotu aby nafta vůbec chytla !!! Ještě vyměň vzduchový filtr a vůbec sání protože když je přicpaný sání tak i tlaky jsou malý !!!
Vždyť si dej jen ruku před pusu a zkus se nadechnout tak ti v puse taky vznikne podtlak. Podle mě je chyba v zapalování a i když startér
točí tak ten bere hodně proudu a někde je pak problém a cívka nemá dost proudu aby tu jiskru udělala !!!
Víc nemám co dodat .
No nic přesto to moje ať nám jezdí a nezlobí !!! -i
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo 1.2 / 2013 - startér točí, ale nenastartuje

Příspěvek od LordMMX »

pokiaľ ale nemá tlaky vo valcoch tak naštartovať motor je problém, lebo tlaky potrebné pre "výbuch" ujdu do kľuky. preto je dobré zmerať tlaky vo valcoch. aj keď to nie je nafta.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“