Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Lexar
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 13, 2016 21:04

Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od Lexar »

Dobrý den,
mám Matýska 0.8 béňo rok 1999.
Nedávno se mi rozpadla koncovka katalyzátoru, úplně uhnila. Tak jsem jej vyndal a chtěl jsem tam dát klasickou výfukovou trubku, ale švagr mi tam narval silnostěnou trubku, snad lešenářskou. Nu to bylo ještě v pohodě. Spotřeba byla v mezích normy do 6l což mě nijak netrápilo.
Pak jsem tu trubku ovařil, čímž se zatěsnili díry kolem trubky vložené do výfukového potrubí a Matiz najednou žere jak prokoplej.

8,5l/100km !!!!!

Nový katík stojí 5500,- a to mám slevu...
Starej tam dát nechci, jelikož nemám záruku že bude mít správné vlastnosti i když bude lepší než silnostěnka.
Ale k věci máte někdo zkušenost, čím se dá nahradit katalyzátor???

Jestli by aspon tu spotřebu vyřešila výfukovka navařená přesně na origo potrubí nebo nějaká forma dekatíku...

Nevím pište nápady...

Díky

P.S. Do té nehody z uhnilým katíkem byla spotřeba 4.5l/100km, při rychlejší jízdě 5.5l/100km
Reklama
 

Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od slidil »

Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Lexar
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 13, 2016 21:04

Re: Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od Lexar »

Díky, ale mám v autokelly 43% slevu, tk bych se pro novej obrátil spíš tam... Znám automedik...

Spíš bych rád věděl jestli by alespon spotřebu vyřešila výfukovka nebo ne...
Díky
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od Richard »

určitě děravej nebo neprůchodnej výfuk spotřebu ovlivní dost..... hlavně pokud je díra nebo netěsnost před lambdou, tak ji to ovlivňuje a furt se snaží směs ochuzovat ( furt je tam kyslík) takže mrkni i na svody, jestli nejsou někde prasklý atd. prostě celej výfuk dokonale prohlédni, když tak ucpi výfuk vzadu a lépe uslyšíš kde to syčí a utíká ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od Slam »

slidil píše:Musel by sis sehnat někoho kdo ti to koupí na IČO.

https://www.automedik.cz/autodily?product=616668
Nemusel, sami mi před časem napsali toto:

Dobrý den,
fungujeme jako eshop, je nutné bazarové objednávky vytvořit přes eshop a zaplatit předem. Systém Vás po potvrzení dostupnosti odkáže na platbu převodem, nebo online.

Je nutné vyplnit IČO, z důvodu právě bazarového prodeje, který se řídí jiným zákoníkem, než prodej nového zboží.

Můžete si ho vymyslet, my to nekontrolujeme, jen tím akceptujete podmínky bazarového obchodu.

Veškeré zboží stahujeme na základě objednávek, dodání trvá do 10ti dnů. Zboží se dá do sedmi dnů reklamovat, pokud zboží neodpovídá inzerátu, nebo má skryté vady.


...akorát jsme do toho nakonec nešel, protože oni to nakupují různě v Polsku, přirazí si aspoň 50% a podle těch popisů přeložených nejspíš Google translatorem jsem si nebyl jistý, co bych to vlastně objednal...



@Lexar: Člověče, jsem na tom podobně s Renaultem Clio 1.2L - taky to má žrát cca 5,5L, ale stále mi to konstantně bere 8,3L/100km! měnil jsem kompletně náplně, opravoval brzdy, měnil gumy, seřizoval ventily, obě lambdy nové a výfuk se měnil odzadu celý až po vlnovec... :cry: Fakt je ten, že v minulém servisu mi tam narvali nějaký univerzální katalyzátor, který byl pravděpodobně už od montáže vysypaný (divný zvuk). :evil: Emise jsem měl při zvýšených otáčkách nadlimitně vyšší, po nastartování nebo akceleraci to hodně smrdí... Před 14 dny se mi rozsvítil check motoru a hlásilo to poprvé chybu katalyzátoru. Tak jsem mezitím nechal vyměnit vstřikovací lištu včetně vstřiků (je tu možnost, že netěsní) a právě dnes mi konečně přišel nový přední díl výfuku (včetně katalyzátoru a vlnovce - podobně jako to má podle toho obrázku výš i Matiz).
Tak jsem zvědav, jestli to konečně zabere. :idea: Pak už mi zbývá asi jen přehrát řídící jednotku (předtím na tom byl velký tuningový nerez výfuk, tak jestli něco neměnili v ŘJ) anebo se smířit s tím, že to má spotřebu jako 2.0L v Leganze... :? Dej vědět, jestli nový katalyzátor pomohl... Taky napíšu, jak jsme dopadl.

Jinak sleva 43% Ti v Auto Kelly moc nepomůže, když mají díly minimálně 3x dražší než jinde na internetu.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od Slam »

@Lexar: Mám pro Tebe jeden aktuální a praktický příklad, jak "úžasná" je sleva 43 % v Auto Kelly.

Objednával jsem plastový kryt pod nárazník na druhé auto. Dokonce jsme ani nevybíral nejlevnější nabídku, ale aby tam měli zároveň i kryt pod motor, který jsem objednal zároveň. Když to včera přišlo, všiml jsem si, že je na tom nálepka Auto Kelly (viz foto), ale já to objednával samozřejmě jinde. Spočítej si to sám:

http://autodily.prodilnu.cz/kryt-dolnih ... 228-8.html
http://www.autokelly.cz/Product/36-31-346/3181210

Aneb jak jsme už napsal, je to v Auto Kelly přesně 3x dražší! Evidentně vezmou běžné ceny a do eShopu je násobí 3x. Není to jen toto, mně to tak vychází skoro na každém dílu u nich... -P A aby se vyplatilo tam nakupovat, museli by dávat slevu minimálně 67 %. -P

Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Lexar
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 13, 2016 21:04

Re: Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od Lexar »

Tak ten katík mi upad za lambdou... ještě furt jsem to nevyměnil nastoupil jsme do práce tkže tedka holt jezdím se spotřebou 8,5/100 :(

Dám vědět počítám tk do 14 dnů to už bych měl vědět... jako 1/4 nádrže na 100km
je dost poznat :'(

tedka řeším spíš problém s tím že se mi utavil kontak + na baterce a při probliknutí dálkovýma a nebo sešlápnutí brzdy mi samo od sebe vypne a zapne rádio a celá přístrojovka zhasne a rozsvítí se ... tk nevím asi jde do kytek matýsek malej,... :'(
Lexar
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 13, 2016 21:04

Re: Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od Lexar »

ještě jedno zjištění mě zarazilo Matiz by měl mít nádrž na 35 litrů???
Když jsem tankoval měl jsem tam 1/4 nádrže a dolil jsem do něj ještě dalších 33 litrů...

Pak se mi ručička nahýbala celých 120 km :D :D :D
Lexar
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 13, 2016 21:04

Re: Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od Lexar »

Na výfuk zatím kašlu nechal jsem si vyrobit trubku na ten výfuk až mi jí dodělaj tak to tám vrazím a uvidíme...
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od kity »

Ahoj,

mam original neposkodeny katalyzator - len teleso katalyzatora (urezal som si ho flexou), nehrdzavy (znamana bez hrdze). :)
Mozem urobit foto...

Chces?
S priatelskym pozdravom,
RK.
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od misojogi »

Nedávno se mi rozpadla koncovka katalyzátoru, úplně uhnila. Tak jsem jej vyndal a chtěl jsem tam dát klasickou výfukovou trubku, ale švagr mi tam narval silnostěnou trubku, snad lešenářskou. Nu to bylo ještě v pohodě. Spotřeba byla v mezích normy do 6l což mě nijak netrápilo.
Pak jsem tu trubku ovařil, čímž se zatěsnili díry kolem trubky vložené do výfukového potrubí a Matiz najednou žere jak prokoplej.
ja mam potrubie OK ale spojka prvej a druhej casti vyfuku je totalne prehrdzavena, cize musel by som vymienat aj prvy a druhy diel
neda sa to niekde zohnat samostatne a navarit?
Stve ma kvoli jednej malej casti vymienat vsetko (a nie su to male peniaze, najdrahsi je katalyzator- cca 150€ cela prva cast a druha cast okolo 50€)
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Vysoká spotřeba- pomoc s řešením výfuku

Příspěvek od kity »

misojogi píše:
Nedávno se mi rozpadla koncovka katalyzátoru, úplně uhnila. Tak jsem jej vyndal a chtěl jsem tam dát klasickou výfukovou trubku, ale švagr mi tam narval silnostěnou trubku, snad lešenářskou. Nu to bylo ještě v pohodě. Spotřeba byla v mezích normy do 6l což mě nijak netrápilo.
Pak jsem tu trubku ovařil, čímž se zatěsnili díry kolem trubky vložené do výfukového potrubí a Matiz najednou žere jak prokoplej.
ja mam potrubie OK ale spojka prvej a druhej casti vyfuku je totalne prehrdzavena, cize musel by som vymienat aj prvy a druhy diel
neda sa to niekde zohnat samostatne a navarit?
Stve ma kvoli jednej malej casti vymienat vsetko (a nie su to male peniaze, najdrahsi je katalyzator- cca 150€ cela prva cast a druha cast okolo 50€)
Ahoj,

no niekto by Ti to musel "vyrobiť" a privariť, podľa mňa nič komplikované...
Otázka je, koľko by za to pýtal...
V okolí KE poznám jedného superšikovného maníka na takéto veci...
(Plánujem si kúpit TIG/MIG zváračku, ale zatiaľ ju ešte nemám, takže Ti nepomôžem...)
:-(

P.S.:
zostáva mi kopec VSKUTKU ZACHOVALÝCH dielov na Matízka (práve začínam poslednú generálku, vymieňam komplet zadnú nápravu, komplet zadné brzdy, zadná ručná brzda, lanovody, EGR, predné kotúče, komplet brzdy, komplet stieračový systém, 1 diel výfuku (s katalyzátorom) - t.z. katalyzátory budem mať už dva (jeden poľský a druhý KOREAN original parts);-), disky, atď...)

Nech žije Daewoo Heavy Industries!!!
:lol: :lol: :lol: -i
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“